Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Pewna wygrana legionowianek z #VolleyWrocław

LSK: Pewna wygrana legionowianek z #VolleyWrocław

Komplet punktów na swoim koncie zapisały siatkarki DPD Legionovii Legionowo. Uważane za faworytki spotkania 12. kolejki LSK z #Volley Wrocław podopieczne Alessandro Chiappiniego we własnej hali nie pozwoliły rywalkom na zbyt wiele. Przyjezdne zdołały bowiem ugrać z nimi tylko seta.

To gospodynie minimalnie lepiej weszły w mecz, wypracowały dwupunktową zaliczkę (3:1). Nie cieszyły się z niej długo, bowiem wrocławianki błyskawicznie wyrównały wynik. W jednej z akcji kontuzji doznała Kinga Kasprzak. Skrzętnie wykorzystały to siatkarki DPD Legionovii, które zbudowały czteropunktową przewagę. Przyjezdne jednak w miarę szybko się pozbierały i złapały kontakt z rywalkami. W dalszej części seta uwidoczniła się przewaga legionowianek, które seryjnie zdobywały punkty i dystans między drużynami ponownie urósł do siedmiu punktów. Zawodniczki z Dolnego Śląska nie były już w stanie odrobić strat, legionowianki utrzymały przewagę i zwyciężyły w premierowej partii 25:19.

Podobnie jak w poprzedniej odsłonie spotkania zawodniczki prowadzone przez Alessandro Chiappiniego rozpoczęły od dwupunktowego prowadzenia. Wrocławianki jednak poprawiły się, prezentowały się coraz skuteczniej i najpierw wyrównały wynik, a po chwili wygrywały już 6:4. Legionowianki nie potrafiły przełamać rewelacyjnej serii rywalek, które miały już sześć oczek zaliczki (10:4). Kapitalna passa podopiecznych Wojciecha Kurczyńskiego trwała dalej, gospodynie nie potrafiły przezwyciężyć impasu, co skutkowało powiększeniem ich strat do dziesięciu punktów (6:16). Po dłuższym okresie słabszej gry, legionowianki poprawiły się i zaczęły zbliżać się do rywalek (13:17). Zawodniczki gości zdołały jednak opanować sytuację i bez większych problemów wygrały w tym secie 25:16.

Początek trzeciej odsłony spotkania miał bardzo wyrównany przebieg, a wynik przez dłuższy czas oscylował wokół remisu. Nawet jeśli legionowianki były w stanie zbudować dwupunktową przewagę, to ich przeciwniczki szybko ją niwelowały. Dopiero w środkowej części seta zawodniczki prowadzone przez Alessandro Chiappiniego zdołały zbudować trzypunktową zaliczkę. Wrocławianki nie zamierzały składać broni i złapały kontakt z rywalkami (18:19). Zawodniczki DPD Legionovii Legionowo w końcówce okazały się jednak zdecydowanie lepsze. Zwyciężyły w tej partii 25:20 i objęły prowadzenie w meczu.

Ponownie w seta minimalnie lepiej weszły legionowianki (3:1), lecz wrocławianki, podobnie jak wcześniej, dość szybko wyrównały wynik. Przez długi czas rezultat pozostawał na styku, lecz z czasem coraz większą przewagę zaczęły zyskiwać gospodynie (16:12). Wrocławianki nie zamierzały jednak składać broni, błyskawicznie złapały kontakt z rywalkami. Zawodniczki prowadzone przez Alessandro Chiappiniego z czasem zaczęły kontrolować przebieg gry, zbudowały pokaźną zaliczkę. Bez większego problemu ją utrzymały (25:20), zapisując na swoim koncie szóste zwycięstwo w tym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet.

MVP: Alicja Grabka

DPD Legionovia Legionowo – #VolleyWrocław 3:1
(25:19, 16:25, 25:20, 25:20)

Legionovia: Tokarska (3), Oliveira Souza (16), Damaske (10), Strantzali (14), J. Łukasik (8), Grabka (3) Lemańczyk (libero) oraz Karpińska, Wójcik (4), Fidon-Lebleu (5), Matejko i Adamek (libero)
Volley: Gancarz (6), Gajewska, Rasińska (26), Murek (6), Kasprzak (1), Fedorek (8), Pancewicz (libero) oraz Wers (4), Felak, Mras (4) i Dzikowicz (libero)