Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Pewna wygrana Chemika w Bielsku-Białej

LSK: Pewna wygrana Chemika w Bielsku-Białej

fot. Michał Szymański

Siatkarki Chemika Police nie miały problemu z odniesieniem kolejnego ligowego zwycięstwa. Podopieczne trenera Fehrata Akbasa pokonały 3:0 z Bielsku-Białej BKS i cały czas zajmują fotel lidera ekstraklasy. Bielszczanki dzielnie walczyły w dwóch pierwszych setach, ale końcówki wyraźnie należały do przyjezdnych. W trzeciej partii policzanki od początku miały sporą przewagę nad gospodyniami.

Drużyna z Bielska-Białej zaraz po odpadnięciu w bardzo złym stylu z rozgrywek Pucharu Polski musiała się zmierzyć z Grupą Azoty Chemikiem Police. Trener Ferhat Akbas ze względu na napięty kalendarz zdecydował się dać odpocząć liderkom tak więc zagrać po raz pierwszy w szóstce okazję dostała Katarzyna Połeć.Gospodynie pokazały, że nie dały się podłamać bolesną porażką odniesioną w Rzeszowie w ćwierćfinale Pucharu Polski. Trener Ferhat Akbas zdecydował się dać odpocząć liderkom – Wilmie Salas, Natalii Mędrzyk i Irinie Truszkinie, którą zastąpiły Martyna Łukasik, Martyna Grajber i Katarzyna Połeć. Obie rozgrywające dużo grały ze swoimi środkowymi (10:6) i wyraźnie dobrze do gry w nowym zespole wprowadziła się Połeć. Gospodynie pokazały charakter odrabiając straty dzięki dobrej pracy systemem blok-obrona, świetnie w ataku czuła się Olivia Różański (19:19) ale w końcówce na korzyść Chemika przeważyła przede wszystkim obecność Giselle Silvy Franco. Asem serwisowym seta zakończyła wprowadzona na zagrywkę Natalia Mędrzyk (25:21).

Druga partia miała bardzo podobny początek do pierwszej, z szóstej strefy zapunktowała Martyna Łukasik (6:2). Tym razem do odrobienia strat przez BKS znacznie przyczyniła się dobra gra na siatce Martyny Świrad. Policzanki grały bardzo cierpliwie, a po drugiej stronie siatki skuteczność utrzymywało trio DeHoog, Kossanyova, Różański. Czeska skrzydłowa niestety za mocno ściągnęła ważny atak i trafiła w taśmę (19:19) od tego momentu na korzyść Chemika znów zaczęła przeważać gra Giselle Silvy Franco, bląd Andrei Kossanyovej zakończył seta (25:21).

Również trzecią odsłonę rozpoczęło wyraźne prowadzenie Chemika (3:0) osiągnięte głównie dzięki znakomitej grze Silvy Franco. Podopieczne Ferhata Akbasa wypunktowywały słabości rywalek, aż na przyjęciu pomóc próbowała Marta Wellna. Gospodynie popełniały proste błędy takie jak dotknięcie siatki, czy minięcie się z piłką pomiędzy rozgrywającą a środkową. Chemik zbydował swoją przewagę, a dalej świetnie grała Katarzyna Połeć (18:13). Nieco pobudziło siatkarki BKS-u wejście Nicole Edelman i Magdaleny Kowalczyk (19:16). Ciężko było jednak znaleźć receptę na ataki Silvy Franco i od bloku odbiła się Kowalczyk (25:19).

MVP: Gyselle Silva

BKS Stal Bielsko-Biała – Grupa Azoty Chemik Police 0:3
(21:25, 21:25, 19:25)

Składy zespołów:
BKS: Krajewska (2), Różański (12), Kossanyiova (7), DeHoog (10), Świrad (5), Moskwa (3), Drabek (libero) oraz Wellna, Kowalczyk (8), Edelman (2), Dąbrowska i Adamek (libero)
Chemik: Połeć (6), Grajber (6), Kowalewska (6), Wasilewska (5), Łukasik (9), Silva (25), MAj-Erwardt (libero) oraz Bednarek (2) i Mędrzyk (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved