Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Pewna wygrana bydgoszczanek we własnej hali

LSK: Pewna wygrana bydgoszczanek we własnej hali

Siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz były faworytkami meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. I nie zawiodły. Ostrowczanki jedynie w trzecim secie podjęły jakąkolwiek walkę z wyżej notowanym rywalem. To piąta wygrana drużyny Piotra Mateli w sezonie.

Spotkanie nieznacznie lepiej rozpoczęły przyjezdne, po zablokowaniu Tamary Gałuchy obejmując prowadzenie 4:1. Bydgoszczanki nie pozwalały rywalkom „odskoczyć” z wynikiem, co potwierdziła ich składna akcja, zakończona atakiem Eweliny Krzywickiej (3:5). KSZO cały czas utrzymywało swą zaliczkę, zdobywając punkty nawet z trudnych piłek (8:5). Pałacanki w końcu wyrównały jednak stan seta, a konkretnie zrobiła to Gałucha (9:9). Od tego momentu formacje wymieniały się razami, dlatego żadna ze stron nie mogła uzyskać przewagi na boisku. Przy stanie 12:12 punktową zagrywkę wykonała Krzywicka, lecz nie był to początek serii podopiecznych Piotra Mateli (15:15). Impas w walce przełamał Pałac. Najpierw otrzymał on „darmowy” punkt od rywalek, a później dwa asy serwisowe zaaplikowała Patrycja Balmas. Ponadto bydgoszczanki dołożyły skuteczny blok (20:15). Następne „oczko” do przewagi dołożyła Krzywicka, kończąc kontrę (22:16). Obraz gry nie uległ zmianie, dlatego zespół z Bydgoszczy objął prowadzenie w meczu.

Gospodynie od startu drugiego seta próbowały przejąć inicjatywę, w czym błędnym atakiem pomogła Anna Miros (2:0). Niedługo później ta sama zawodniczka wyraźnie zepsuła zagrywkę (1:3). Przez chwilę Pałacanki straciły prowadzenie (3:3), lecz szybko dwupunktową przewagę na nowo ustaliła Balmas (5:3). Ta sama zawodniczka powiększyła zaliczkę swojego zespołu, ponownie zaskakując rywalki zagrywką (9:6). Przyjezdne potrafiły regularnie rozegrać skuteczną akcję, jak choćby atak Anastasii Tracz, lecz nie miały one sposobu na zdobywanie punktów serią, umożliwiającą złapanie kontaktu z przeciwnikiem (9:13). Im set szedł w dalszą fazę, tym KSZO miało coraz mniejsze szanse na odrobienie strat. Zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego nie pomagały sobie jednak w walce, popełniając błędy własne pokroju ataku w aut z przechodzącej piłki w wykonaniu Justyny Wojtowicz (13:18). Bydgoszczanki z kolei „zatrzymały” oponentki w jednym ustawieniu, dodatkowo zwiększając dystans od rywala (21:13), a to pozwoliło im kontrolować grę do końca odsłony.

Siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego rozpoczęły kolejną partię od wyraźnego prowadzenia, zgarniając punkty po błędach swoich oponentek (5:1). Pałac miał okazję nieznacznie zmniejszyć straty, lecz siatkę dotknęła Magdalena Mazurek (3:7). Przy stanie 8:9 Krzywicka mogła doprowadzić do wyrównania, jednakże blokiem popisała się Miros. Ostrowczanki nieco oddaliły się przeciwniczkom, kiedy to atak w aut posłała Natalia Misiuna (13:10). Pałacanki konsekwentnie poprawiły swoją grę, czego dowodem był atak Gałuchy, dający wyrównanie (15:15). Mimo tego KSZO starało się prowadzić grę, za sprawą udanego zbicia piłki przez Trach osiągając wynik (19:17). Atak Krzywickiej oraz dwa „oczka” z rzędu zdobyte przez Misiunę odwróciły sytuację na parkiecie o 180 stopni (20:19). Następne punkty do zaliczki dołożyły bohaterki poprzednich akcji (23:20). Przyjezdne nie zdołały już odwrócić losów spotkania, co sprawiło, że bydgoszczanki zdobyły kolejne trzy punkty do tabeli ligi.

MVP: Magdalena Mazurek

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:19, 25:17, 25:22)

Składy zespołów
Pałac: Misiuna (6), Krzywicka (13), Gałucha (13), Ziółkowska (5), Balmas (15), Mazurek (3), Jagła (libero) oraz Kuligowska i Różyńska (1)
KSZO: Wojtowicz (7), Gejko (3), Miros (8), Dorsman (6), Tracz (8), Słonecka (10), Kucińska (libero) oraz Zackiewicz, Wołoszyn (1), Oktaba i Rdzanek (libero)