Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Pałac zdobył cenne trzy punkty w Kaliszu po przedziwnym meczu

LSK: Pałac zdobył cenne trzy punkty w Kaliszu po przedziwnym meczu

W sobotnim meczu MKS-u Kalisz z Pałacem Bydgoszcz było wszystko. Przedziwne przestoje, serie punktów raz jednej, raz drugiej drużyny, emocje w końcówce seta i walka na przewagi. Ostatecznie kaliszanki przegrały to spotkanie 1:3 i trzy punkty pojechały do Bydgoszczy. Pałac dzięki tej wygranej znów wszedł do czołowej ósemki Ligi Siatkówki Kobiet i przeskoczył w tabeli swojego rywala.

Przed meczem kaliszanki plasowały się wyżej w ligowej tabeli od swoich oponentek, ale już nie raz w tym sezonie można się było przekonać, że zajmowane lokaty nie oddają w pełni możliwości poszczególnych ekip. I tak też było w sobotę, bo spotkanie w Arenie długimi fragmentami było zacięte, ale w tych decydujących momentach lepiej prezentowały się bydgoszczanki i to one zgarnęły z parkietu trzy punkty.

Kosztowne w skutkach dla kaliszanek okazały się przestoje w pierwszym i trzecim secie. Premierową odsłonę przegrały dość wysoko, bo do 15, ale jeszcze do stanu 13:12 nic nie zapowiadało takiego rozstrzygnięcia. W trzeciej partii zaś miejscowe jeszcze w końcowej fazie miały na koncie trzy oczka więcej od przeciwniczek, ale ostatecznie z taką też przewagą wygrały siatkarki z Bydgoszczy.

Był jednak moment, kiedy podopieczne Jacka Pasińskiego potrafiły wykazać się spokojem w swoich poczynaniach i wyrachowaniem. W drugim secie odrobiły dość spory dystans, po czym zwyciężyły w grze na przewagi. W decydujących akcjach na siatce popracowały środkowe Monika Ptak i Weronika Centka, przyjęcie trzymała Jovana Vesović, zaś w ataku nie myliła się ła to jednak jedna jaskółka, która wiosny nie uczyniła. W czwartej odsłonie rywalki znów odskoczyły w końcówce i było po meczu.

MVP: Anna Stencel

Energa MKS Kalisz – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 1:3
(15:25, 30:28, 22:25, 20:25)

MKS: Reynolds (18), Wawrzyniak, Ptak (13), Centka (10), Helić (14), Vesović (13), Kulig (libero) oraz Łysiak (libero), Jasek, Miros (1), Szperlak i Budzoń (3)
Pałac: Ziółkowska (16), Stencel (14), Mazurek, Żurowska (15), Vanzurova (18), Fedusio (16), Jagła (libero) oraz Balmas