Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Pałac wywiózł trzy cenne punkty z Dąbrowy Górniczej

LSK: Pałac wywiózł trzy cenne punkty z Dąbrowy Górniczej

Nie idzie na początku sezonu siatkarkom MKS-u Dąbrowa Górnicza. Podopieczne trener Magdaleny Śliwy przegrały trzecie spotkanie z rzędu, tym razem ulegając we własnej hali Pałacowi Bydgoszcz. Dla podopiecznych trenera Piotra Makowskiego było to już drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Mecz lepiej otworzyły bydgoszczanki, które po atakach Joanny Kuligowskiej prowadziły 3:0. Wówczas o przerwę na żądanie poprosiła Magdalena Śliwa, jej podopieczne zbliżyły się do Pałacu na dwa punkty (2:3), jednak w uderzeniu nadal były bydgoszczanki. Przyjezdne skuteczniej grały w obronie, odrzuciły swoje rywalki od siatki i kontrolowały boiskowe wydarzenia. Dąbrowianki miały problemy z przyjęciem co przełożyło się na ich mało skuteczną grę w ataku, po serii zagrywek Eweliny Krzywickiej na tablicy wyników widniał rezultat 13:7. Miejscowe nie potrafiły zniwelować strat dzielących je do Pałacu. Przełom nastąpił dopiero przy stanie 20:15, serią mocnych i punktowych zagrywek popisała się Anastazja Baidiuk i dzięki niej MKS tracił zaledwie jeden punkt do swoich rywalek. Dobrze w ataku spisała się też Patrycja Polak i w końcówce seta gospodynie wyrównały stan seta na 22:22. Ostatnie słowo w tej odsłonie należało do podopiecznych trenera Piotra Makowskiego, ekipa znad Brdy wygrała tego seta po błędzie własnym miejscowych siatkarek i prowadziła w meczu 1:0.

W drugiej partii meczu przez dłuższy czas obie drużyny grały punkt za punkt, po czym po raz kolejny do głosu doszły siatkarki z Bydgoszczy. Punktowe zbicia Natalii Misiuny oraz Sandry Szczygioł dały przyjezdnym dwupunktową zaliczkę (8:6). W ekipie MKS-u szwankowało po raz kolejny przyjęcie, dąbrowianki nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek i w efekcie tego traciły do nich dystans punktowy. Po serii zagrywek Joanny Kuligowskiej oraz Magdaleny Mazurek było 17:10 dla Pałacu. Set ten toczył się po dyktando drużyny gości, której wprawdzie zdarzył się chwilowy przestój przy stanie 23:14, ale nie miał on większego wpływu na końcową wygraną w tej partii meczu. Zmagania zakończyła niezawodna Joanna Kuligowska i tym samym Pałac wysoko wygrał tego seta w stosunku 25:17.

Trzeci set był grą o pozostanie w tym spotkaniu dla ekipy MKS-u. Po serii asów serwisowych Barbory Purchartovej MKS prowadził 7:3. Bydgoszczanki szybko odpowiedziały i był remis 8:8. Skutecznie w polu zagrywki spisała się Sandra Szczygioł, punktowała Ewelina Krzywicka. Wiele ożywienia w poczynania miejscowej drużyny wniosły Agata Michalewicz i Sanja Trivunović, dzięki nim MKS odskoczył na cztery punkty i prowadził 12:8. Trener Piotr Makowski rotował składem, ale na niewiele się to zdało, w natarciu były miejscowe zawodniczki, które skutecznie zagrały w bloku oraz ataku. Role na boisku zupełnie się odwróciły i stroną dominującą były siatkarki z Zagłębia, punktowy atak Sanji Trivunović dał MKS-owi pięciopunktową przewagę (22:17). Dąbrowianki wygrały tego seta i przegrywały 1:2.

W kolejnej części tego meczu ponownie żadnej z drużyn nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi i wynik oscylował wokół remisu. Błędy własne Pałacu oraz punktowe zbicie Martiniuc dały dwupunktową przewagę dąbrowiankom (9:7). Ich radość nie trwała jednak długo, do głosu po raz kolejny doszły zawodniczki gości, ich liderkami były Joanna Kuligowska oraz Magdalena Mazurek, która skutecznie i dobrze rozgrywała piłki do swoich koleżanek. Miejscowe siatkarki nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia, były blokowane i w efekcie tego przegrywały 10:14. Po serii zagrywek Eweliny Krzywickiej oraz atakach Natalii Misiuny Pałac prowadził 19:13. Do końca seta i meczu trwała dominacja ekipy przyjezdnej, bydgoszczanki dosyć pewnie wygrały tego seta i zapisały na swoje konto trzy punkty.

MVP meczu: Natalia Misiuna

MKS Dąbrowa Górnicza – Pałac Bydgoszcz 1:3
(23:25, 17:25, 25:19, 17:25)

MKS: Martiniuc (10), Tobiasz, Lipska (8), Purchartova (5), Polak (16), Sikorska (6), Drabek (libero) oraz Baidiuk (1), Colik (libero), Dreczka, Ciesiulewicz, Michalewicz (4) i Trivunović (10)
Pałac: Ziółkowska (6), Misiuna (17), Mazurek (3), Krzywicka (12), Kuligowska (14), Szczygioł (13), Nickowska (libero) oraz Jagła (libero), Wenerska, Maternia (1), Świder, Różyńska (1) i Fedusio (2)