Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Pałac wygrał z KSZO, ale dopiero po tie-breaku

LSK: Pałac wygrał z KSZO, ale dopiero po tie-breaku

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz odniosły kolejne ligowe zwycięstwo, ale apetyty przed meczem z KSZO miały z pewnością większe. Po wygraniu pierwszego seta przegrały jednak kolejnego na przewagi, a trzeciego już bardzo wyraźnie. Ostrowczanki nie wykorzystały jednak swojej szansy na trzecie ligowe zwycięstwo – przyjezdne doprowadziły do tie-breaka, w którym po zmianie stron zdominowały grę. Pałac zdobył dwa punkty i jest o krok od zapewnienia sobie gry w play-off.

Spotkanie w Ostrowcu Świętokrzyskim zgodnie z oczekiwaniami przyjezdnych rozpoczęło się od prowadzenia Pałacu 5:1. Po skutecznym ataku oraz bloku Eweliny Krzywickiej bydgoszczanki prowadziły już 8:3, ale gospodynie dzięki skutecznej postawie Kolety Łyszkiewicz zmniejszyły straty do jednego punktu. Mecz chwilami przypominał pojedynek Łyszkiewicz i Krzywickiej, ale to siatkarki Pałacu były skuteczniejsze i prowadziły 14:10. W zespole gospodyń do walki próbowała się włączyć również Kinga Kasprzak, ale to było za mało na zespół Pałacu, który cały czas utrzymywał bezpieczną przewagę. Od stanu 21:17 Pałac nie pozwolił już rywalkom na zdobycie punktu, a seta zakończył skuteczny atak Tamary Gałuchy.

Siatkarki KSZO drugiego seta rozpoczęły od prowadzenia 5:2. Skutecznie na środku siatki spisywała się Swietłana Dorsman, a po dwóch zbiciach Kingi Kasprzak było już 11:6 dla gospodyń. Podopieczne trenera Frantiska Bockaya coraz pewniej czuły się na boisku, a ich przewaga rosła. Po ataku Kolety Łyszkiewicz było już 17:11, a trener Piotr Matela próbował coś zmienić w grze swojego zespołu. Pałacanki rzuciły się do odrabiania strat, coraz skuteczniejsza na środku siatki była Marta Ziółkowska, a po ataku Patrycji Polak-Balmas strata do KSZO wynosiła już tylko dwa punkty (20:22). W końcówce bydgoszczanki doprowadziły do remisu 24:24, ale potem ataki Łyszkiewicz i Kasprzak dały wygraną gospodyniom i w meczu był remis 1:1.

Ostrowczanki nie zamierzały zwalniać i po wyrównanym początku trzeciej partii wyszły na prowadzenie 10:8. Po serii punktowych akcji i asie serwisowym Justyny Wojtowicz KSZO prowadziło już 18:11 i pewnie zmierzało ku wygranej w tym secie. Na liderkę zespołu gospodyń obok Kolety Łyszkiewicz wyrastała Kinga Kasprzak, a przyjezdne były coraz bardziej bezradne. Ostrowczanki wygrały tego seta wysoko 25:15, a ostatnią akcję zakończył punktowy blok Emilii Oktaby.

W czwartym secie to bydgoszczanki uzyskały dwupunktową przewagę, ale gospodynie nie zamierzały rezygnować z walki o pełną pulę punktową. Po ataku Justyny Wojtowicz doprowadziły do remisu 9:9, jednak potem seria sześciu punktów z rzędu pozwoliła siatkarkom Pałacu znów odskoczyć na bezpieczną odległość. Nie do zatrzymania były Tamara Gałucha i Ewelina Krzywicka. Sygnał do odrabiania strat w ekipie KSZO dała Kinga Kasprzak i w końcówce gospodynie zbliżyły się do rywalek na dystans dwóch punktów (21:23). Potem jednak blok Gałuchy i skuteczne zbicie Krzywickiej dały wygraną przyjezdnym, które doprowadziły tym samym do tie-breaka.

W decydującej partii zacięta walka trwała do zmiany stron boiska. Po stronie KSZO punktowały Swietłana Dorsman i Koleta Łyszkiewicz, w zespole gości znów nie do zatrzymania była Ewelina Krzywicka. Po ataku Patrycji Polak-Balmas Pałac prowadził 8:7, po zmianie stron skutecznie zaatakowała Kinga Kasprzak i nastąpił dramat miejscowego zespołu. Seria sześciu punktów z rzędu, świetne ataki Tamary Gałuchy, zagrywki Polak-Balmas i blok Krzywickiej sprawiły, że Pałac miał piłkę meczową przy stanie 14:8. Punkt zdobyła jeszcze Koleta Łyszkiewicz, ale kolejny atak zepsuła i Pałac wywiózł z Ostrowca Świętokrzyskiego dwa punkty.

MVP: Ewelina Krzywicka

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 2:3
(17:25, 26:24, 25:15, 21:25, 9:15)

KSZO: Wojtowicz (14), Gejko (3), Kasprzak (18), Dorsman (13), Łyszkiewicz (21), Oktaba (4), Pauliukouskaja (libero) oraz Czapla (1) i Tracz
Pałac: Ziółkowska (6), Mazurek (1), Krzywicka (21), Gałucha (22), Różyńska (4), Fedusio (9), Jagła (libero) oraz Polak-Balmas (10), Misiuna (4) i Kuligowska (2)