Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Pałac Bydgoszcz zgodnie z planem rozbił Wisłę Warszawa

LSK: Pałac Bydgoszcz zgodnie z planem rozbił Wisłę Warszawa

fot. Łukasz Krzywański

W zaległym meczu Ligi Siatkówki Kobiet Pałac Bydgoszcz rozbił Wisłę Warszawa 3:0. Pomimo, że mecz odbył się w  bydgoskiej hali Łuczniczka to jego gospodarzem formalnie był zespół ze stolicy, który boryka się z różnego typu problemami. Dzięki temu zwycięstwu ekipa znad Brdy nadal pozostaje w grze o fazę play-off. Beniaminek z Warszawy jako jedyna drużyna pozostaje bez zwycięstwa i zamyka ligową tabelę. 

Po wyrównanym początku spotkania (4:4) bydgoszczanki w końcu doszły do głosu, po atakach Kingi Różyńskiej i Eweliny Żurowskiej obejmując prowadzenie 7:4. Niedługo później w ataku zameldowała się również Monika Fedusio, a ponadto na blok nadziała się Katarzyna Marcyniuk (12:7). Przewaga „Pałacanek” na parkiecie trwała w najlepsze, co atakiem z drugiej linii potwierdziła Fedusio (17:9). Bydgoszczanki bardzo pewnie dążyły do wygranej w secie, na wiwat zgarniając trzy punkty z rzędu, gdyż swoje ataki skończyły Anna Stencel i Izabella Rapacz, a pomiędzy tymi akcjami przyjezdne popełniły prosty błąd.Otwarcie drugiej odsłony należało do warszawianek, które najpierw popisały się blokiem, a następnie dłuższą akcję skończyła Marcyniuk. Chwilę później szczęśliwą obroną „oczko” zgarnęła Katarzyna Urbanowicz (3:1). Podopieczne Piorta Mateli szybko opanowały sytuację, przy zagrywce Żurowskiej wyprzedzając rywalki (8;6). Kolejne punkty do przewagi „czapami” dołożyły Marta Ziółkowska i Patrycja Balmas (13:9). Oprócz tego swoje ataki skończyły Ziółkowska i Fedusio (15:9). Wisła kompletnie pogubiła się w swojej grze, co zepsutym atakiem dowiodła Ewelina Mikołajewska (9:19). Faworytki całkowicie zdominowały wydarzenia na parkiecie, pewnie powiększając prowadzenie w spotkaniu.

W kolejnej partii Pałac pawie od początku starał się kontrolować grę, ale dobrymi zagraniami nie pozwoliła im na to Marcyniuk. Ponadto punktowy blok zaliczyła Agnieszka Banasiak (7:5). Tym razem kibice otrzymali wyrównaną walkę, w której to ostatnia drużyna tabeli miała więcej do powiedzenia (12:10). Bydgoszczanki grały jednak mocno zmienionym składem, co odbijało się na jakości zespołu. Sytuacja siatkarek ze stolicy zrobiła się jeszcze lepsza, gdy asem serwisowym popisała się Mikołajewska (17:14). Niedługo później takim samym zagraniem popisała się Banasiak (19:16). Na parkiet powróciły zatem Fedusio i Magdalena Mazurek. Podczas ostatniego fragmentu meczu „wiślanki” znów zaczęły popełniać dużo błędów, dzięki czemu gospodynie odrobiły straty (21:21), by następnie zapewnić sobie trzy punkty do ligowej tabeli.

MVP: Ewelina Żurowska

Wisła Warszawa – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3
(15:25, 10:25, 23:25)

Składy zespołów:
Wisła: Marcyniuk (13), Banasiak (3), Urbanowicz (4), Mikołajewska (8), Szymańska (5), Lipińska-Jeziorowska (2) oraz Widera
Pałac: Balmas (4), Zióowska (5), Mazurek (1), Żurowska (10), Różyńska (7), Fedusio (11), Jagła (libero) oraz Stencel (7), Vanzurova (5), Biedziak (1), Rapacz (1) i Reszlewska (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved