LSK: Pałac Bydgoszcz zgodnie z planem pokonał #Volley Wrocław

Nie było większych emocji w meczu Pałacu Bydgoszcz z Volleyem Wrocław. Podopieczne Piotra Mateli szybko pokonały swoje rywalki 3:0 i zajęły na koniec sezonu zasadniczego szóste miejsce. Drużyna z Wrocławia uplasowała się na przedostatnim miejscu. Chcąc myśleć o prolongacie ligowego bytu będzie musiała wygrać rywalizację z Wisłą Warszawa.

Od pierwszych piłek set układał się po myśli gospodyń, które szybko objęły wyraźne prowadzenie (8:2). Mocno rywalkom pomogła w tym Kinga Hatala, gdyż popełniła ona dwa błędy w ataku, a także została zablokowana. Atakująca w końcu się odblokowała, kończąc piłkę z drugiej linii (5:10). „Pałacanki” skrzętnie korzystały jednak z zaliczki, jaką atakiem z obiegu powiększyła Marta Ziółkowska (12:5). Bydgoszczanki jeszcze bardziej „odskoczyły” rywalkom poprzez punktowy blok oraz kontrę zamienioną na punkt przez Ewelinę Żurowską (16:7). Chwilę później kolejną pomyłkę w ataku popełniła Hatala (8:18). W samej końcówce wrocławianki nie wystrzegały się prostych błędów, toteż set szybko dobiegł końca.

Druga odsłona zaczęła się bez przewagi żadnej ze stron (3:3). Pomyłką w ataku impas przerwała Kinga Kasprzak (3:5). Niedługo potem zagrywką kolejny punkt do przewagi dołożyła Żurowska (7:4). Asami serwisowymi popisała się również Anna Stencel (10:5). Przy stanie 12:7 „czapę” zaliczyła Ziółkowska. Kolejne akcje nie były dla gospodyń tak udane, gdyż błąd w ataku popełniła Żurowska, natomiast przełożenie ręki wykonała Magdalena Mazurek (13:10). Pomyłka Patrycji Balmas oraz zbicie przechodzącej piłki przez Aleksandrę Gancarz pozwolił przyjezdnym niemalże całkowicie zniwelować straty (13:14). Sytuację podopiecznych Piotra Mateli uspokoiła kontra w wykonaniu Stencel (16:13) oraz atak w aut Gancarz (14:18). W pewnym momencie bydgoszczanki raz jeszcze zablokowały Hatalę (22:17), następnie utrzymując swą przewagę do końca partii.

Mimo przegrania pierwszej akcji Pałac dobrze otworzył odsłonę, gdyż pomiędzy dwoma udanymi atakami Żurowskiej gospodynie zaliczyły skuteczny blok (3:1). Przy stanie 5:3 z zagrywką Żurowskiej nie poradziła sobie Kasprzak. Chwilę później asa serwisowego zdobyła jednak Roksana Wers (5:6), a do remisu doprowadziła Karolina Fedorek (7:7). W kolejnej akcji na blok nadziała się Ziółkowska. Od tego momentu drużyny zdobywały punkty małymi seriami, toteż finalnie wynik oscylował wokół remisu (12:11). Siatkarki z Wrocławia zaczęły z czasem popełniać więcej niewymuszonych błędów, czego dowodem był zepsuty serwis Kasprzak (12:15). Na dodatek kolejną kontrę skończyła Żurowska oraz w ataku pomyliła się Wers (18:13). Bydgoszczanki miały chwilowy kryzys, lecz przejście zapewniła im Izabella Rapacz (19:16). Decydujący fragment seta nie przyniósł nagłej zmiany wydarzeń na boisku, dlatego „Pałacanki” mogły cieszyć się z zamknięcia fazy zasadniczej LSK zwycięstwem.

MVP: Anna Stencel

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – #Volley Wrocław 3:0
(25:13, 25:19, 25:20)

Pałac: Balmas (14), Ziółkowska (6), Stencel (11), Mazurek (1), Żurowska (10), Fedusio (9), Jagła (libero) oraz Vanzurova (2), Biedziak, Różyńska (2), Rapacz (2) i Reszelewska (libero)
#Volley: Wers (5), Felak, Gancarz (3), Gajewska, Hatala (15), Fedorek (4), Pancewicz (libero) oraz Soter (2), Kasprzak (10), Mras i Dzikowicz (libero)