Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Pałac Bydgoszcz zdeklasował Budowlanych Łódź, zgarniając komplet oczek

LSK: Pałac Bydgoszcz zdeklasował Budowlanych Łódź, zgarniając komplet oczek

W meczu 12. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet rozgrywanym awansem Grot Budowlani Łódź podejmował Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Po przegranej w pierwszym spotkaniu fazy zasadniczej, w rewanżu znacznie lepsze okazały się podopieczne trenera Piotra Mateli, które sensacyjnie pokonały wicemistrzynie Polski 3:0. Największą bronią bydgoszczanek był w tym meczu blok, którym zdobyły 11 punktów. Nagrodę MVP otrzymała Monika Fedusio.

W pierwszym meczu sezonu między zespołami doszło do podziału punktów. Ostatecznie po tie-breaku rozgrywanym na przewagi lepsze były łodzianki. Niedzielne spotkanie także rozpoczęło się od wyrównanej walki (6:6). Siatkarki Grot Budowlanych zaczęły jednak popełniać błędy, natomiast zespół z Bydgoszczy bardzo dobrze grał blokiem i wypracował sobie pięciopunktowe prowadzenie (12:7). Skuteczne w ataku były Tereza Vanzurova oraz Anna Stencel. Łodzianki dopiero w końcówce zaczęły grać lepiej – stopniowo odrabiały straty, a po dwóch asach serwisowych Julii  Nowickiej doprowadziły do wyrównania (23:23). Jednak to bydgoszczanki zdobyły dwa następne punkty i tym samym wygrały całego seta.

Drugą partię lepiej otworzyły gospodynie (5:3). Skutecznie w ataku grała Charlotte Leys. Zespół z Bydgoszczy nie składał jednak broni i szybko doprowadził do wyrównania (7:7). Na boisku toczyła się zacięta walka, chociaż w połowie seta to przyjezdne ponownie wypracowały przewagę, głównie dzięki znakomitej grze Terezy Vanzurovej (15:11). Prowadzenie bydgoszczanek nie trwało długo – bardzo dobrze w ataku po stronie łodzianek spisywała się Anastasiia Kraiduba i gospodynie doprowadziły do wyrównania (19:19). Zespół gości w tym momencie trochę się pogubił i zaczął popełniać błędy, co wykorzystała drużyna z Łodzi, która miała pierwszą piłkę setową. Podopieczne trenera Piotra Mateli szybko jednak otrząsnęły się, liderką w ataku została Monika Fedusio i to dzięki jej skutecznej grze w końcówce przyjezdne wygrały również drugiego seta.

Przegrana w drugiej odsłonie sprawiła, że podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza rozpoczęły trzecią partię jeszcze bardziej zmotywowane (3:1). Po stronie zespołu gości skuteczną grę kontynuowała jednak Monika Fedusio i bydgoszczanki doprowadziły do wyrównania (7:7). Wtedy gospodynie popełniły trzy błędy z rzędu, co dało przyjezdnym przewagę, którą stopniowo powiększały. Bardzo dobrze w zespole z Bydgoszczy grała Ewelina Żurowska (17:10). Drużyna z Łodzi natomiast kontynuowała popełnianie błędów, co powiększyło prowadzenie gości do 10 punktów. W końcówce swój zespół do walki chciała jeszcze poderwać Anastasiia Kraiduba, jednak jej skuteczne ataki nie wystarczyły, by odrobić straty. Ostatecznie górą był Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz, który niespodziewanie w trzech setach pokonał Grot Budowlanych Łódź.

MVP: Monika Fedusio

Grot Budowlani Łódź – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3
(23:25, 25:27, 16:25)

Budowlani: Kraiduba (14), Śmieszek (11), Twardowska (7), Pencova (6), Leys (3), Nowicka (3), Stenzel (libero) oraz Lewandowska, Bałdyga, Bączyńska
Pałac: Fedusio (19), Vanzurova (14), Żurowska (12), Stencel (8), Ziółkowska (4), Mazurek (2), Jagła (libero) oraz Balmas, Biedziak, Rapacz