Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Pałac Bydgoszcz z kompletem punktów w Radomiu

LSK: Pałac Bydgoszcz z kompletem punktów w Radomiu

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz w swoim ostatnim meczu rundy zasadniczej udały się do Radomia, gdzie mierzyły się z E.Leclerc Radomką Radom. Przyjezdne pewnie wygrały premierową odsłonę, ale tym samym w drugim secie odpowiedziały podopieczne Jacka Skroka. W dwóch kolejnych partiach lepsze jednak ponownie były siatkarki znad Brdy i wywiozły z dość trudnego terenu komplet punktów.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki, żadna z ekip nie zwalniała ręki na skrzydłach (4:4), dopiero blok gospodyń dał im dwupunktowe prowadzenie, które jednak błyskawicznie się rozpłynęło po ich błędzie własnym (6:6). Dwa udane ataki z lewego skrzydła Patrycji Polak-Balmas dały przełamanie pałacankom (10:8) i kiedy kontrę wykorzystała Ewelina Krzywicka, przewaga przyjezdnych wzrosła (12:9). Podopieczne Jacka Skroka nie mogły skończyć swojego ataku (9:15), dopiero udane akcje Sary Sakaradziji i Abercrombie pozwoliły zmniejszyć dystans (12:15). Chwilę potem dobre bloki ekipy znad Brdy ponownie pozwoliły jej odskoczyć (20:14) i przyjezdne pewnie kontrolowały już wydarzenia w tej partii. Piłkę setową miały po dobrej zagrywce Magdaleny Mazurek (24:16), a zepsuty serwis rywalek zakończył tę odsłonę.Zdecydowanie lepiej w kolejną część meczu weszły radomianki, które po asie serwisowym Izabeli Bałuckiej prowadziły 5:1. Bydgoszczanki szybko wzięły się do odrabiania strat (5:8). Sara Sakaradzija przebiła się przez blok, co pozwoliło jej drużynie odzyskać zaliczkę (11:6), ale przy zagrywkach Tamary Gałuchy przyjezdne doprowadziły do remisu po 11. Chwilę potem Radomka ponownie odskoczyła (14:11) i ponownie asem serwisowym popisała się Bałucka (17:12). Tym razem stanęły bydgoszczanki (12:20) i to miejscowe pewnie kroczyły do zwycięstwa w tej odsłonie (23:15). Pałac Bydgoszcz zniwelował nieco straty, głównie za sprawą błędów po drugiej stronie siatki (18:23) i dopiero udana akcji Sakaradziji doprowadziła do remisu w całym spotkaniu.

Tym razem od mocnego uderzenia seta rozpoczęły siatkarki z Bydgoszczy (6:1), a stan podwyższyła dobra zagrywką Marty Ziółkowskiej (7:1). Gospodynie nie radziły sobie w przyjęciu, co przekładało się na ich skuteczność w ataku (3:11). Raz po raz Monika Fedusio pewnie kończyła ataki z lewej flanki (16:5). Chociaż gospodyniom udało się odrobinę zmniejszyć straty, to cały czas inicjatywa leżała po stronie ekipy prowadzonej przez Piotra Matelę (21:13). Mocny atak Tamary Gałuchy dał bydgoszczankom piłkę setową (24:16), jednak kilka z nich obroniły radomianki, głównie za sprawą dobrych zagrywek Alicji Grabki (19:24). Kropkę nad i w tej partii postawiła Fedusio (25:19).

Początek czwartej części meczu również należał do Pałacu, który po kontrze Eweliny Krzywickiej miał cztery oczka zaliczki (7:4). Udany blok gospodyń zmniejszył ich straty (7:9), chwilę później pałacanki ponownie odzyskały swoje prowadzenie, by znów zafunkcjonował radomski blok (10:12). Tym samym w końcu odpowiedziały przyjezdne, i to dwukrotnie (15:10). To one dość swobodnie utrzymywały dystans, który powiększył serwis Polak-Balmas (19:14). Renata Biała to było za mało, aby Radomka mogła myśleć o odwróceniu losów tej partii (16:19). Sygnał do ataku dała jeszcze Sakaradzija (21:23), a błąd w ofensywie Krzywickiej pozwolił radomiankom na nawiązanie kontaktu punktowego. W aut uderzyła jednak w kontrze jedna ze skrzydłowych (22:24), a dobry serwis Marty Ziółkowskiej był ostatnia akcją tego meczu.

MVP: Monika Fedusio

E.Leclerc Radomka Radom – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 1:3
(17:25, 25:20, 19:25, 22:25)

Składy zespołów:
Radomka: Sakaradzija (15), Grabka (4), Bałucka (11), Borawska 92), Abercrombie (17), Ponikowska (5), Drabek (libero) oraz Biała (4), Szczepańska (5), Shafagat, Molenda (1) i Samul (libero)
Pałac: Polak-Balmas (12), Ziółkowska (11), Misiuna (3), Mazurek (4), Krzywicka (16), Gałucha (11), Kuligowska (libero) oraz Jagła (libero), Różyńska (5) i Fedusio (10)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved