Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Pałac Bydgoszcz – doświadczenie i młodość

LSK: Pałac Bydgoszcz – doświadczenie i młodość

fot. joker-swiecie.pl

Kolejny sezon w Lidze Siatkówki Kobiet dla bydgoskiego Pałacu, który w ekstraklasie gra nieprzerwanie od 1991 roku, wcale nie będzie łatwy. Prezes Waldemar Sagan oraz trener Piotr Makowski liczą, że mieszanka doświadczenia z młodością da w Bydgoszczy pożądany efekt i Pałac poprawi wynik z ostatniego sezonu.

Pałac Bydgoszcz to z pewnością ważny klub na siatkarskiej mapie Polski. Od 26 lat nieprzerwanie występuje na boiskach ekstraklasy i chociaż czasem ratował mu ligowy byt zbieg okoliczności i problemy innych zespołów, faktem jest, że Pałac wciąż gra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ostatnie lata dla bydgoskiego klubu nie są łatwe, jednak rozsądne gospodarowanie niewielkim budżetem pozwoliło działaczom na uniknięcie finansowej klapy. W poprzednim sezonie Pałac po świetnym początku sezonu ostatecznie zajął 12. miejsce w rozgrywkach Orlen Ligi, co dało mu spokojne utrzymanie. W tym roku taki wynik może oznaczać konieczność walczenia w barażu, dlatego w Bydgoszczy wszyscy liczą na jego poprawienie.Do klubu wrócił trener Piotr Makowski, który prowadził już zespół Pałacu w latach 2004-2008. Z zespołu odeszło aż siedem zawodniczek, a najbardziej bolesną stratą może być brak reprezentacyjnej rozgrywającej Marleny Pleśnierowicz, która wybrała ofertę BKS-u Bielsko-Biała. Na jej miejsce do zespołu powróciła Magdalena Mazurek, która wraca do siatkówki po… trzech latach przerwy. 34-letnia absolwentka SMS-u Sosnowiec, była zawodniczka Pałacu, Winiar Kalisz, AZS-u Białystok i Muszynianki została również nowym kapitanem zespołu i to ona ma poprowadzić drużynę do sukcesu. Działacze i trener Makowski zaryzykowali, biorąc zawodniczkę, która przez ostatnie trzy lata nie miała kontaktu z siatkówką, jednak jeśli tylko Mazurek wróci do formy sprzed urlopu macierzyńskiego, to z pewnością będzie silnym punktem zespołu. W dodatku będzie miała wsparcie od Katarzyny Wenerskiej, która dołączyła do drużyny z pierwszoligowego Jokera Świecie.

W drużynie zagrają również doświadczona libero Joanna Nickowska, przyjmująca Ewelina Krzywicka oraz atakująca Sandra Szczygioł. Nie do przecenienia jest w drużynie Pałacu rola Joanny Kuligowskiej, która w poprzednim sezonie udowodniła, że młodsze zawodniczki mogą się od niej wiele nauczyć na parkiecie. Skład zespołu uzupełniają siatkarki młodego pokolenia. W drużynie pozostały Weronika Fojucik, Marta Ziółkowska, Natalia Misiuna oraz Jagoda Maternia. Klub pozyskał reprezentantki Polski w kategoriach młodzieżowych – Monikę Fedusio i Kingę Różyńską. Skład uzupełniły zdolne zawodniczki z drużyny juniorskiej Pałacu – Monika Jagła, która obok Nickowskiej ma grać na pozycji libero, oraz Paulina Świder.Wiedziałam, że w zespole będzie kilka innych młodych zawodniczek jak ja, ale i starszych, więc cieszyła mnie możliwość podglądania i rozwijania się przy bardziej doświadczonych siatkarkach. Spodobała mi się ta wizja trenera – przyznaje Monika Fedusio.

W okresie przygotowawczym na początku września bydgoszczanki wygrały turniej w Poznaniu, gdzie pokonały trzy pierwszoligowe drużyny, sparowały również z PTPS-em Piła, a rywalizacja zakończyła się jedną wygraną i jedną porażką. Siatkarki Pałacu wygrywały sparingi z drużynami pierwszoligowymi, a ostatni sprawdzian przed ligą czeka je w sobotę w Toruniu. – Naszym celem drużynowym jest zajęcie miejsc 1-10, więc chcemy ugrać w tym sezonie najwięcej, jak się da – mówi o przedsezonowych założeniach drużyny Paulina Świder. Jeśli tylko zespół będą omijać kontuzje i nieprzewidziane problemy, to ta mieszanka doświadczenia z młodością pod okiem trenera Makowskiego ma szanse wypalić i Pałac może powalczyć o coś więcej niż tylko bezpieczne 10. miejsce dające utrzymanie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved