Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Pałac bez seta w starciu z Developresem

LSK: Pałac bez seta w starciu z Developresem

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów pokonały w wyjazdowym spotkaniu Pałac Bydgoszcz. Potrzebowały do tego zaledwie trzech setów. Bydgoszczanki miały swoją szansę w trzeciej odsłonie, w której praktycznie od samego początku do końca prowadziły. W ostatnich chwilach seta rzeszowska drużyna odwróciła losy partii oraz całego meczu.

Od pierwszych piłek to przyjezdne prowadziły grę, szybko odskakując rywalkom. „Pałacanki” pomogły jednak przeciwniczkom, popełniając błędy w ataku. Dopiero przy stanie 0:5 gospodynie zdobyły pierwszy punkt na swoje konto. Nie był to jednak początek większej serii. Rzeszowianki konsekwentnie bowiem utrzymywały swe prowadzenie, po bloku na Natalii Misiunie wychodząc na 9:2. Zawodniczki Developresu nie zamierzały odpuszczać, a as serwisowy Helene Rousseaux sprawił, że na tablicy pojawił się wynik 12:3. Od czasu do czasu bydgoszczankom udało się wyprowadzić skuteczną akcję, jak choćby obicie bloku przez Jagodę Maternię, lecz było to za mało, by odrobić stratę. Przy stanie 7:16 Piotr Makowski zdecydował się na drugi czas dla swojego zespołu. Powrót na parkiet wyszedł solidnie Pałacowi, który dzięki kilku dobrym akcjom nieco zmniejszył stratę do rywala (12:17). Zespół gości nie pozwolił sobie jednak na niebezpieczną sytuację. Udanym atakiem Adela Helić dała swej drużynie piłkę setową, a w następnej akcji udanym blokiem rzeszowianki zakończyły odsłonę.

Druga partia zaczęła się od bardziej wyrównanej gry obu ekip. Od stanu 3:3 dobrym atakiem popisała się Helić, a następnie asa serwisowego zaaplikowała Anna Kaczmar. Gospodynie szybko jednak dogoniły rywalki. Za sprawą udanego ataku Joanny Kuligowskiej w secie ponownie zagościł remis (7:7). Od tego momentu Developres złapał Pałac na jednym ustawieniu, zgarniając cztery „oczka” z rzędu. Niedługo później asem serwisowym popisała się Blagojević oraz kolejną piłkę skończyła Helić, ustalając wynik na 14:8. Ponownie przyjezdne krok po kroku trzymały swe wysokie prowadzenie, po udanym ataku Rousseaux osiągając rezultat 19:12. Przez chwilę podopieczne trenera Makowskiego zdobyły kilka punktów serią, lecz w ostatecznym rozrachunku przewaga rzeszowianek nie ulegała wątpliwości. Seta asem serwisowym zakończyła Blagojević, dając swej drużynie punkt do ligowej tabeli.

Wydawało się, że długa przerwa dobrze wpłynęła na „pałacanki”, gdyż po udanym ataku Misiuny gospodynie objęły prowadzenie 4:2. Rzeszowianki zaczęły mieć problem w swojej grze, a kolejny atak w aut sprawił, że zespół z Rzeszowa tracił już cztery punkty do rywalek (6:10). Po jeszcze jednym straconym punkcie trener Lorenzo Micelli zdecydował się wziąć przerwę dla swojego zespołu. Pauza nie pomogła jednak Developresowi, który popełniał sporo błędów własnych, pomagając oponentkom zbudować solidną zaliczkę (15:8). W pewnym momencie Agnieszka Rabka pomogła drużynie zmniejszyć stratę, posyłając dwa asy serwisowe (12:15). Po chwili jednak bydgoszczanki odpowiedziały serią, ponownie powiększając prowadzenie (18:12). Developres nie złożył jednak broni, po udanym bloku łapiąc kontakt z przeciwnikiem (18:19). Przyjezdnym w końcu udało się doprowadzić do remisu, udanie zatrzymując atak Eweliny Krzywickiej (22:22). Żadna z drużyn nie odpuściła do samego końca, dlatego doszło w secie do gry na przewagi. Ta jednak szybko dobiegła końca, gdyż błędny atak Misiuny dał rywalkom 26. punkt.

MVP: Adela Helić

KS Pałac Bydgoszcz – Developres SkyRes Rzeszów 0:3
(15:25, 18:25, 24:26)

Pałac: Misiuna (5), Mazurek (2), Krzywicka (12), Kuligowska (3), Maternia (7), Rożyńska (2), Nickowska (libero) oraz Świder (3), Fedusio (1) i Fojucik (3)
Developres: Rousseaux (13), Ptak (2), Żabińska (8), Kaczmar (1), Helić (15), Blagojević (12), Sawicka (libero) oraz Ganszczyk (2), Rabka (4), Kaczorowska i Andruszko