Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: W Ostrowcu Świętokrzyskim górą gospodynie

LSK: W Ostrowcu Świętokrzyskim górą gospodynie

Z pierwszej wygranej w sezonie mogły cieszyć się przed własną publicznością siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Radomka Radom okazała się lepsza jedynie w secie drugim. Podopieczne trenera Jacka Skroka miały szansę na doprowadzenie do tie-breaka, ale jej nie wykorzystały. To pierwsza porażka beniaminka w sezonie.

Początek meczu należał do przyjezdnych, które uzyskały dwupunktowe prowadzenie, ale nie cieszyły się z niego zbyt długo. Seria udanych zagrań Anny Miros oraz Swietłany Dorsman sprawiła, że KSZO nie tylko odrobiło straty, ale samo uciekło od rywalek na trzy oczka. Jednak w kolejnych minutach miało problemy z przyjęciem zagrywki Natalii Skrzypkowskiej, a udana kontra Majki Szczepańskiej pozwoliła radomiankom odrobić straty. Po asie serwisowym Szczepańskiej prowadziły nawet 17:15, ale w decydującą część premierowej odsłony obie drużyny weszły przy stanie równowagi. W końcówce większym sprytem i dokładnością popisały się gospodynie, a błędy w przyjęciu Radomki spowodowały, że przegrała 21:25.

W drugiej odsłonie do głosu zaczęły dochodzić podopieczne Jacka Skroka. W ich szeregach punktowała Szczepańska, a kłopoty w przyjęciu rywalek dały Radomce trzy oczka przewagi. W dalszym ciągu naciskała ona przeciwniczki zagrywką, a po autowym ataku Pauli Słoneckiej dystans dzielący obie ekipy zwiększył się do pięciu punktów. Kolejne błędy KSZO powodowały, że beniaminek kontrolował boiskowe wydarzenia. Im bliżej końca seta, tym mieliśmy do czynienia z festiwalem błędów po obu stronach siatki. Pojedyncze udane zagrania Miros nie poderwały już ostrowczanek do walki. W końcówce przyjezdne pewnie kroczyły do sukcesu, po zbiciach Izabeli Bałuckiej oraz Szczepańskiej triumfując 25:18.

Trzeci set rozpoczął się od walki cios za cios, ale seria udanych zagrywek Szczepańskiej oraz blok radomianek sprawiły, że stosunkowo szybko wypracowały one sobie trzypunktowe prowadzenie. Na dodatek asa serwisowego dołożyła Izabela Bałucka, a w ataku pomyliły się gospodynie, ale z biegiem czasu zaczęły one wracać do gry. Pierwszoplanową postacią w ich szeregach była Miros, która dała im remis. Od tego momentu ostrowczanki złapały wiatr w żagle, a seria ich bloków i błędów rywalek pozwoliła im wyjść na prowadzenie (18:14). Pojedyncze udane zagrania w ataku Szczepańskiej czy na zagrywce Skrzypkowskiej nie odmieniły już obrazu gry po stronie beniaminka. W końcówce przypomniała jeszcze o sobie Słonecka, a gospodynie wygrały 25:18.

W pierwszej fazie czwartej partii obie drużyny szły łeb w łeb, ale po zbiciu na środku Justyny Wojtowicz inicjatywę na boisku zaczęła przejmować świętokrzyska ekipa. Chwilę później dołożyła ona szczelny blok, a skuteczna kontra Miros dała KSZO już cztery oczka przewagi. Wówczas o czas poprosił trener Skrok, ale nie przyniósł on efektu, bo po autowym zbiciu sytuacja przyjezdnych robiła się coraz trudniejsza. Nie radziły one sobie z serwisem Dorsman, a ostrowczanki krok po kroku podążały do sukcesu. Szaleńcza pogoń Radomki dała jej jednak remis. Im bliżej końca seta, tym było więcej emocji. Ostatnie słowo należało jednak do gospodyń, które w dużej mierze dzięki Miros zwyciężyły 25:23.

MVP: Anna Miros

KSZO Ostrowiec Św. – E.Leclerc Radomka Radom 3:1
(25:21, 18:25, 25:18, 25:23)

KSZO: Wojtowicz (9), Gejko (1), Miros (22), Dorsman (13), Grzechnik (3), Słonecka (9), Kucińska (libero) oraz Zackiewicz, Tracz (4), Oktaba i Wołoszyn (1)
Radomka: Skrzypkowska (6), Grabka (5), Bałucka (8), Bączyńska (3), Kubacka (8), Szczepańska (19), Drabek (libero) oraz Borawska (3), Biała (3) i Ponikowska