Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Osłabiony zespół Budowlanych poradził sobie z KSZO

LSK: Osłabiony zespół Budowlanych poradził sobie z KSZO

Bez Kai Grobelnej do meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przystąpił zespół Budowlanych Łódź. Na domiar złego w pierwszym secie urazu doznała libero Agata Witkowska, która została zastąpiona przez Justynę Kędziorę. Mimo tego podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza poradziły sobie i pokonały rywala bez straty seta.

Pierwszy set lepiej rozpoczęły łodzianki, ponieważ zawodniczki KSZO miały problem z kończeniem własnych ataków, a siatkarki Grot Budowlanych skrzętnie to wykorzystywały, wyprowadzając skuteczne kontry. Ich przewaga sięgnęła nawet pięciu punktów (8:3), jednak w tym momencie zawodniczki KSZO poprawiły wykończenie akcji i grę blokiem, dzięki czemu dogoniły rywalki. Przy stanie 10:9 w wyniku zderzenia z koleżanką z zespołu uraz odniosła libero łódzkiej drużyny – Agata Witkowska. Przysporzyło to łodziankom problemu, ponieważ na ławce rezerwowych nie było zawodniczki, która nominalnie gra na tej pozycji, dlatego wyjątkowo w jej rolę wcieliła się Justyna Kędziora. W dalszej części spotkania gra była wyrównana jednak z niewielką przewagą łodzianek. W decydującej fazie seta zdołały utrzymywać skromne prowadzenie, ale jego końcówka przyniosła wiele emocji, bo zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego nie dawały łatwo za wygraną. Ostatecznie zawodniczki Grot Budowlanych wykorzystały drugiego setbola i wygrały seta 25:23.

Początek drugiej partii był dużo bardziej wyrównany niż pierwszej, zawodniczki KSZO nie pozwoliły odskoczyć gospodyniom na więcej niż dwa punkty. W pewnym momencie przyjezdne zaczęły popełniać błędy, co dało Budowlanym możliwość powiększenia przewagi do czterech punktów (13:9). Po chwili to łodzianki zaczęły popełniać błędy, miały problem z wykończeniem własnych akcji, co najpierw przyniosło wyrównanie, a później prowadzenie zawodniczkom KSZO (14:16). Sytuację odmieniło dopiero powrót na boisko Kąkolewskiej, łodzianki doprowadziły do wyrównania (18:18), a chwilę później wróciły na czteropunktowe prowadzenie (22:18). Seria ta podcięła skrzydła zawodniczkom KSZO i mimo że walczyły do końca, to nie były w stanie powstrzymać Budowlanych, a seta skutecznym atakiem zakończyła zdecydowana liderka łodzianek w tym meczu, Agnieszka Kąkolewska (25:21).

Trzecią partię lepiej rozpoczęły zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego, wychodząc szybko na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Siatkarki Budowlanych nie pozwoliły jednak przyjezdnym długo cieszyć się z tego prowadzenia, najpierw doprowadzając do remisu 7:7, a za chwilę obejmując prowadzenie 9:8. Sytuacja uległa jednak poprawie tylko na chwilę. Przyjezdne szybko wróciły na trzypunktowe prowadzenie (13:10) i przez dłuższą chwilę potrafiły prowadzenie to utrzymać, łodziankom nie pomógł czas wzięty przez trenera Krzyształowicza przy stanie 13:16, a set nieubłaganie zbliżał się do końca. Sytuacja odwróciła się jednak niedługo później, kiedy siatkarki Budowlanych najpierw zdołały doprowadzić do remisu 18:18, a później wyszły na prowadzenie 21:20. Po raz kolejny w tym meczu czekała nielicznych kibiców emocjonująca końcówka, ale więcej zimnej krwi zachowały siatkarki Budowlanych. Mimo że nie wykorzystały pierwszego ani drugiego setbola przy stanie 24:21 i 24:22, to w następnej akcji zawodniczki KSZO nie zdołały już się obronić. Set zakończył się zwycięstwem Grot Budowlanych Łódź 25:23, a cały mecz 3:0.

MVP: Agnieszka Kąkolewska

Grot Budowlani Łódź – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:23, 25:21, 25:23)

Budowlani: Cutura (15), Polańska (10), Kąkolewska (18), Twardowska (19), Vincourova, Grajber (4), Witkowska (libero) oraz Kędziora (libero), Polak i Muszyńska
KSZO: Stroiwąs (7), Miros (16), Skrzypkowska (5), Soter (8), Łyszkiewicz (11), Gryka (1), Pauliukouskaja (libero) oraz Markiewicz (libero), Szałankiewicz, Biedziak i Wańczyk (1)