Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Osłabiona Legionovia urwała seta Chemikowi

LSK: Osłabiona Legionovia urwała seta Chemikowi

Dwa pierwsze sety meczu w Legionowie wygrane dość łatwo przez mistrzynie Polski nie zapowiadały dalszych emocji. Potem jednak podopieczne trenera Piotra Olenderka wróciły do gry, urwały Chemikowi seta i w czwartej partii walczyły do końca, jednak uległy rywalkom 1:3. Tym samym komplet punktów pojechał do Polic.

Legionowianki rozpoczęły swój pierwszy noworoczny pojedynek bardzo nerwowo, zbyt dużo było po ich stronie „elektrycznych” zagrań (1:9). Dominacja przyjezdnych trwała do momentu, gdy na lewym skrzydle nieco zacięła się Bianka Busa. Dość długo z pola zagrywki nie schodziła Alicja Wójcik i przez moment wydawało się, że legionowianki mogą jeszcze powrócić do walki w tym secie (8:13). Na placu gry pojawiła się Agnieszka Adamek, na moment dając odetchnąć Zuzannie Góreckiej. Siatkarki spod Warszawy zbliżyły się do faworyzowanych przeciwniczek tylko na moment, a dzieła dopełniła Martyna Łukasik, która pewnie przypieczętowała zwycięstwo mistrzyń Polski w pierwszym secie (17:25).

Podopieczne Marcello Abbondanzy także w drugiej partii wykorzystały niefrasobliwość gospodyń w przyjęciu. Legionowianki nie mogły zrobić przejścia, a podwójny blok Chiaki Ogbogu i Łukasik zamurował dostęp do pomarańczowego Beacie Olenderek (2:10). Policzanki były bardzo konsekwentne, wykorzystywały każdą nadającą się okazję w obronie, podbijając kolejne piłki w polu (12:20). Będąc w komfortowej sytuacji, trener policzanek wprowadził na boisko Sanję Gammę i Marlenę Pleśnierowicz. Blok na gospodyniach zakończył kolejną dość jednostronną partię (16:25).

Na początku trzeciej odsłony policzanki miały wszystko pod kontrolą 5:1, ale wtedy po raz pierwszy błędy zaczęły popełniać przyjezdne i podbudowane tym Kristina Kicka i Górecka zdobywały punkt za punktem (15:8). Atomowe zagrywki Białorusinki poderwały jej koleżanki do walki. Impas drużyny mistrzyń Polski przerwała Martyna Grajber, ale to atak Alicji Wójcik skłonił włoskiego szkoleniowca do przerwania gry i prośby o czas (18:11). Ambitne legionowianki, choć znacznie poprawiły skuteczność ataku, wciąż nie miały recepty na szybkie rozegrania pod rękę do Ogbogu. Przy stanie 22:17 na boisku pojawiła się wieloletnia siatkarka Legionovii, Iga Chojnacka. Autowa zagrywka Busy i atak w siatkę Martyny Łukasik przedłużyły ten mecz (25:18).

Kto zagrywa, ten wygrywa – stara siatkarska prawda sprawdzała się w tym meczu wyjątkowo dobrze, a w pierwszych piłkach trzeciego seta specjalistką od wprowadzania piłki do gry była Sladjana Mirković (0:2). Błędu nie uniknęła też Górecka i bardzo szybko o czas poprosił trener Olenderek (1:4). Młoda skrzydłowa odkupiła swoje winy i znów na tablicy wyników mieliśmy tylko jedno oczko różnicy. Jej skrót zza linii 9. metra sprawił, że walka w tym secie rozpoczynała się od nowa. Obie drużyny wspięły się na nieco wyższy poziom, a trener Abbondanza wprowadził Natalię Mędrzyk po to, by wyjść z tego klinczu (10:10). Efektowny blok na mistrzyni świata zanotowała Kicka i o przerwę poprosił trener policzanek (14:12). Emocjonująca końcówka, w której oglądaliśmy walkę punkt za punkt, padła łupem policzanek, które miały więcej szczęścia i dzięki temu, że piłka po zagrywce Łukasik przetoczyła się na drugą stronę siatki, było 20:22. Od tego momentu siatkarki Chemika nie dały się zaskoczyć i po bloku na Góreckiej wywiozły z Legionowa komplet punktów (20:25).

MVP: Chiaka Ogbogu

DPD Legionovia Legionowo – Chemik Police 1:3
(17:25, 16:25, 25:18, 20:25)

Legionovia: Jasek (3), Olenderek (6), Polak (6), Górecka (13), Wójcik (7), Kicka (24), Adamek Adriana (libero) oraz Skorupa i Adamek Agnieszka
Chemik: Busa (16), Grajber (6), Bednarek (4), Łukasik M. (19), Ogbogu (20), Mirković (7), Krzos (libero) oraz Pleśnierowicz, Chojnacka (1), Gamma (2) i Mędrzyk (3)