Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Niespodzianka w Radomiu, Radomka lepsza od Budowlanych

LSK: Niespodzianka w Radomiu, Radomka lepsza od Budowlanych

Bardzo dużą niespodziankę przyniósł rozgrywany w Radomiu mecz 15. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Miejscowa Radomka, która plasuje się na końcu tabeli ligi nie tylko pokonała ekipę z czołówki rozgrywek – Budowlanych Łódź. Radomianki pokazały dwa oblicza, a mecz miał do pewnego momentu podobny przebieg jak starcie z pierwszej rundy. Radomka prowadziła już 2:0, ale nie zdołała zakończyć spotkania. Łodzianki za to po raz kolejny doprowadziły do tie-breaka. Wcześniej w Łodzi siatkarki Budowlanych zdołały wygrać także piątą partię, tym razem jednak górą okazały się radomianki, któe musiały sobie radzić bez kontuzjowanej Pauliny Szpak.

Mecz lepiej zaczął się dla radomianek, które po zbiciach Veroniki Jones-Perry oraz asie serwisowym Emilii Muchy wypracowały sobie trzypunktową nadwyżkę. Szybko ją jednak roztrwoniły, a po błędzie w ataku Izabeli Bałuckiej na świetlnej tablicy pojawił się remis. W kolejnych minutach prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ale pomyłka w ataku Anastasii Kraiduby oraz as serwisowy Bałuckiej dały ponownie prowadzenie Radomce. Jednak poprawa w grze łódzkiej atakującej pozwoliła Budowlanym wrócić do gry. W decydującą część premierowej odsłony obie drużyny weszły przy stanie równowagi. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały radomianki, które po udanej kontrze Majki Szczepańskiej-Pogody i asie serwisowym Soni Kubackiej triumfowały 25:23.

W pierwszej fazie drugiej partii obie drużyny szły łeb w łeb, ale przy zagrywce Szczepańskiej-Pogody to Radomka zaczęła budować sobie przewagę. W ataku z dobrej strony pokazała się Mucha, udanymi zagraniami próbowała odpowiadać jej Anna Bączyńska, ale Budowlani wciąż musieli gonić przeciwnika. Po zbiciu Jones-Perry przegrywali już 10:13, ale Bączyńska pozwoliła im wrócić do gry. Ale blok wysunął na prowadzenie gospodynie. Na dodatek kontuzji doznała Julia Nowicka, którą zastąpiła Paulina Bałdyga. Wydawało się, że nie rozbije to łodzianek, które doprowadziły do stanu po 21. Ostatnie słowo należało jednak do radomianek, które między innymi dzięki zbiciom Muchy i Jones-Perry przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:23). Przyjezdne coraz lepiej radziły sobie w bloku, a po

W trzeciego seta lepiej weszły podopieczne Błażeja Krzyształowicza, które po asie serwisowym Małgorzaty Śmieszek odskoczyły na dwa oczka, ale przez własne błędy szybko straciły niewielką przewagę. Po zbiciu Julii Twardowskiej Budowlani wyszli nawet na dwupunktowe prowadzenie, ale Jones-Perry doprowadziła do remisu. W kolejnych minutach trwało siatkarskie przeciąganie liny, a na prowadzeniu była raz jedna, raz druga drużyna. Dopiero pomyłka w ataku Twardowskiej i kiwka Pauliny Zaborowskiej spowodowały, że inicjatywę na boisku zaczęły przejmować podopieczne Adama Grabowskiego (18:16). Po błędzie Kraiduby wydawało się, że Radomka jest na dobrej drodze do sukcesu, ale łodzianki przypomniały sobie o grze blokiem, a prosty błąd gospodyń doprowadził do remisu. Ostatecznie o losach tej partii musiała zadecydować walka na przewagi. W niej nie wytrzymała Zaborowska, a jej błąd doprowadził do przedłużenia spotkania (31:29).

W czwartym secie łodzianki próbowały pójść za ciosem, ale od jej początku walka toczyła się cios za cios. Dopiero as serwisowy Jones-Perry i blok pozwolił Radomce wypracować sobie niewielką przewagę. wprawdzie w kolejnych minutach popełniała błędy, ale skuteczne zbicie Szczepańskiej-Pogody i kolejny blok pozwalały gospodyniom trzymać przeciwniczki na dystans. To nie był jednak koniec emocji, bowiem między innymi po zbiciu Twardowskiej Budowlani zdołali wrócić do gry. Po udanej kontrze Kraiduby to oni zaczęli przybliżać się do tie-breaka. W końcówce punktowy serwis dołożyła Julia Twardowska, a Małgorzata Śmieszek zbiciem na środku przypieczętowała zwycięstwo gości w tej części spotkania (25:21).

Decydująca odsłona lepiej zaczęła się dla Budowlanych, którzy po błędzie w ataku Jones-Perry szybko wypracowali sobie trzypunktową przewagę. Jednak Amerykanka się zrehabilitowała, a Radomka przy zmianie stron przegrywała tylko 6:8. Szczepańska-Pogoda dała jej remis. Zanosiło się na walkę na przewagi, ale od stanu po 11 punktowały tylko gospodynie. Trudnym serwisem popisała się Mucha, a pomyłka w ataku Kraiduby przypieczętowała wygraną gospodyń (15:11).

MVP: Paulina Zaborowska

E.Leclerc Radomka Radom – Grot Budowlani Łódź 3:2
(25:23, 25:23, 29:31, 21:25, 15:11)

Radomka: Lazcano (3), Bałucka (2), Zaborowska (4), Mucha (16), Szczepańska-Pogoda (20), Jones-Perry (31), Witkowska (libero) oraz Bodasińska (libero), Laskowska, Azizowa, Kubacka (9), Bałuk i Biała
Budowlani: Nowicka, Śmieszek (12), Twardowska (18), Kraiduba (22), Lewandowska (6), Bączyńska (21), Stenzel (libero) oraz Bałdyga (4)