Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Przed nami trzy mecze 11. kolejki, w tym derby Łodzi

LSK: Przed nami trzy mecze 11. kolejki, w tym derby Łodzi

fot. Bianka Sawoniuk

We wtorek oraz środę rozegrane zostaną awansem trzy spotkania kolejki, która pierwotnie miała zamykać pierwszą część rundy zasadniczej. Spowodowane jest to terminem kwalifikacji olimpijskich siatkarek. Trzy inne mecze tej kolejki zostaną rozegrane w grudniu, tuż przed świętami. Działacze niektórych klubów uznali, że ich siatkarki nie będą powoływane do reprezentacji. Na pierwszy plan wysuwa się środowe starcie dwóch łódzkich zespołów – mistrza i wicemistrza kraju.

 Enea PTPS Piła – Developres SkyRes Rzeszów
wtorek, 22 października, g. 18:00

Już we wtorek PTPS Piła podejmować będzie faworyta ligi, Developres Rzeszów. Pilanki po ostatniej wygranej 3:0 z BKS Bielsko-Biała z pewnością uwierzyły w swoje możliwości i będą chciały pokazać, że również drużyna z Rzeszowa nie jest im straszna. Tym razem jednak do Piły przyjedzie rywal innego kalibru, w dodatku lider Ligi Siatkówki Kobiet po dwóch kolejkach. Podopieczne trenera Mirosława Zawieracza musiałyby wznieść się na wyżyny swoich siatkarskich umiejętności, by wygrać w tym meczu seta, ale nie jest to niemożliwe.

Developres po wygranych z Legionovią i zespołem z Wrocławia ma na swoim koncie komplet punktów i zamierza kontynuować zwycięską serię. Rzeszowianki wiedzą, że potknięcia z drużynami z niższych rejonów tabeli mogą potem sporo kosztować i na pewno chciałyby uniknąć straty jakiegokolwiek punktu w Pile. – Nie lekceważymy żadnego przeciwnika, jednak na razie musimy skupiać się przede wszystkim na sobie, na tym, żeby dotrzeć się na dalszy etap ligi – przyznaje Zuzanna Efimienko Młotkowska. W Developresie pierwszy mecz ma już za sobą portorykańska rozgrywającą Natalia Valentin-Anderson, która mimo niewielkiego zgrania z zespołem już odebrała statuetkę MVP w pierwszym swoim występie. Developres to zdecydowany faworyt do mistrzostwa Polski, będzie więc również faworytem meczu w Pile.

Typ redakcji:
Enea PTPS Piła – Developres SkyRes Rzeszów 0:3

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved