Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Najciekawiej w 12. kolejce było w Łodzi

LSK: Najciekawiej w 12. kolejce było w Łodzi

Strona: 2

Coraz śmielej w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet poczyna sobie PTPS Piła. Podopieczne trenera Jacka Pasińskiego w ostatnim meczu minionego roku rozbiły osłabiony BKS, a teraz pewnie pokonały na wyjeździe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0. Zespół trenera Adama Grabowskiego przeżywa problemy kadrowe, odeszła Agnieszka Rabka, z urazem zmaga się Koleta Łyszkiewicz. Nie wiadomo, kiedy do drużyny będzie mogła dołączyć Aleksandra Wańczyk z BKS-u, która trenuje z zespołem, ani kiedy KSZO pozyska drugą rozgrywającą. Okienko transferowe w LSK otwarte jest do 19 stycznia. – Chcemy uzupełnić kadrę, na mojej liście jest parę nazwisk, ale to nie jest takie proste jak zakupy w Tesco. Są rozmowy, uwarunkowania prawne, umowy itp. – przyznaje szkoleniowiec ostrowczanek. PTPS coraz śmielej spogląda w górę tabeli na miejsca gwarantujące grę w play-off. Do czwartego w tabeli zespołu Budowlanych Łódź ma już tylko trzy punkty straty. – Jesteśmy liderem grupy pościgowej, ale nie patrzymy tak daleko w przyszłość, koncentrujemy się na każdym następnym meczu – kurtuazyjnie mówi trener Jacek Pasiński.Niezwykle ważne spotkanie ze względu na układ dolnej części tabeli odbyło się we Wrocławiu. Mecz Impelu z Treflem Proximą był niezwykle zacięty, ostatecznie górą były krakowianki, które wygrały 15:13 w tie-breaku. Z bardzo dobrej strony pokazała się Justyna Łukasik, która odebrała statuetkę MVP, oraz jej siostra Martyna, która wypełniła lukę po odejściu Kingi Hatali. – Wydaje mi się, że miałyśmy bardzo dobrze ustawioną linię blok-obrona. Bardzo dużo piłek podbijałyśmy, sporo też blokowałyśmy, co bardzo nam pomogło – mówiła po spotkaniu Martyna Łukasik. – Sobotni mecz był słaby i to nie tylko z naszej strony, ale z obu stron. To, że wynik jest w miarę wyrównany, to nie znaczy, że było to dobre widowisko, a wręcz przeciwnie – tak ocenił to spotkanie trener Impelu, Marek Solarewicz. Krakowski zespół awansował na 9. miejsce w tabeli, ale ma tylko punkt przewagi nad 12. zespołem tabeli.

Dokąd zmierza MKS Dąbrowa Górnicza

W meczu na dole tabeli MKS Dąbrowa Górnicza uległ Budowlanym Toruń 1:3 i jego sytuacja w tabeli jest już dramatyczna. Dąbrowianki mają na swoim koncie zaledwie 4 punkty i już sześć straty do przedostatniej Legionovii. W meczu z toruniankami nie mogła wystąpić z powodu choroby nowa rozgrywająca MKS-u, Ana Grbac. Czy jest ona w stanie odmienić grę zespołu z Zagłębia i czy nie będzie za późno na odrabianie strat? Na razie MKS jest głównym kandydatem do spadku. W drużynie Budowlanych z powodu urazu nie mogła zagrać pozyskana z Krakowa Kinga Hatala, mimo to podopieczne trenera Mirosława Zawieracza odniosły drugie zwycięstwo pod wodzą nowego szkoleniowca. – Jesteśmy wciąż tym samym zespołem, ciężko pracujemy, analizujemy swoje błędy. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach będziemy prezentowały się jeszcze lepiej, nie zapomniałyśmy elementarnych podstaw siatkówki – mówi kapitan i rozgrywająca Budowlanych, Marta Wójcik.

W ostatnim meczu tej kolejki, rozegranym w poniedziałek, BKS Bielsko-Biała w trzech szybkich setach pokonał Pałac Bydgoszcz. Mecz zza band reklamowych oglądały kontuzjowana Marlena Pleśnierowicz oraz pozyskana Amerykanka Gina Mancuso, która czeka na oficjalne zgłoszenie do gry. Mimo to bielszczanki nie miały zbyt wielu problemów z pokonaniem słabo grającego Pałacu, a świetnie spisywały się w tym meczu środkowe BKS-u, Nia Grant i Dominika Sobolska, która odebrała statuetkę MVP spotkania. – Zagrałyśmy zespołowo. Widać było u nas radość z gry. Stęskniłyśmy się za grą w meczu o punkty, więc bardzo się cieszymy – nie kryła swojego zadowolenia Dominika Sobolska, która wróciła do podstawowego składu po wyleczeniu kontuzji. BKS jest obecnie 6. w tabeli LSK i oderwał się od grupy zespołów zagrożonych walką o utrzymanie. Pałac po dobrym początku sezonu po serii porażek jest już na 10. miejscu i ma tylko trzy punkty przewagi nad przedostatnią Legionovią.

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved