Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Muszynianki lepsze we własnej hali od bydgoskiego Pałacu

LSK: Muszynianki lepsze we własnej hali od bydgoskiego Pałacu

W Muszynie Pałac Bydgoszcz walczył o punkty, które pozwoliłyby mu wydostać się ze strefy spadkowej. Zaczął obiecująco, ale wyjechał z niczym, bowiem jeden wygrany set nie gwarantuje punktów. Polski Cukier Muszynianka wygrał 3:1 i zachował całą pulę dla siebie.

Początek spotkania to wyrównana walka punkt za punkt. W ekipie Pałacu wyróżniała się w ataku Jagoda Maternia i to po jej zbiciu bydgoszczanki prowadziły 9:8. Gospodynie jednak nie odpuszczały i nie pozwoliły rywalkom zwiększyć przewagi, a po skutecznym ataku Moniki Bociek muszynianki prowadziły 15:14. Od stanu 17:16 coś jednak w grze zespołu trenera Bogdana Serwińskiego się zacięło. Bociek i Maja Savić pomyliły się w ataku, skończyła piłkę Ewelina Krzywicka, a Maternia popisała się asem serwisowym i Pałac wyszedł na prowadzenie 20:17. W końcówce nie pomogły przerwy na życzenie trenera gospodyń, bydgoszczanki nie wypuściły szansy z rąk i po ataku Kingi Różyńskiej wygrały 25:21.

Gdy w drugim secie zespół gości wyszedł na prowadzenie 6:4 po ataku Joanny Kuligowskiej, Bogdan Serwiński natychmiast poprosił o przerwę. Niewiele to pomogło, więc przy stanie 9:6 dla rywalek po raz drugi przerwał grę, ale Pałac grał świetnie. Po ataku Eweliny Krzywickiej prowadził już 13:8, potem 16:10 i… nagle bydgoszczanki przestały grać w siatkówkę. Gospodynie błyskawicznie odrobiły straty, a po dwóch asach serwisowych Danicy Radenković wyszły na prowadzenie 19:18. Serię ośmiu punktów z rzędu przerwał dopiero zepsuty atak Aleksandry Wójcik, ale Pałac już się nie podniósł. Bydgoszczanki nie potrafiły skończyć ataku, zrobiła to za to Maja Savić i muszynianki wygrały 25:19, wyrównując stan meczu. Przypomnijmy, że Pałac prowadził 16:10 i 18:14 w tym secie.

Bydgoszczanki podłamane porażką na własne życzenie w drugim secie dały gospodyniom odskoczyć na początku kolejnej partii na cztery punkty (9:5). Świetnie w bloku radziła sobie Małgorzata Śmieszek, kiwała skutecznie Danica Radenković i muszynianki powiększały swoją przewagę. Przy stanie 15:6 dla rywalek trener Piotr Makowski wykorzystał już drugą przerwę w tym secie, ale niewiele mógł zdziałać. Straciła swą skuteczność Jagoda Maternia, a podopiecznym trenera Bogdana Serwińskiego w końcówce wychodziło niemal wszystko. Muszynianki wygrały tego seta wysoko do 13 po skutecznym zbiciu Małgorzaty Śmieszek i objęły prowadzenie w meczu.

Obiecująco dla Pałacu zaczął się set czwarty, bo dwóch skutecznych blokach i ataku Jagody Materni bydgoszczanki prowadziły już 5:2. Przy stanie 12:8 dla przyjezdnych drugą przerwę wykorzystał trener Serwiński i jego zespół zaczął odrabiać straty. Muszynianki dobrze grały blokiem, a po asie serwisowym Mai Savić doprowadziły szybko do wyrównania (15:15). Gdy trzy razy z rzędu swoje ataki skończyła Roksana Brzóska i Polski Cukier prowadził 18:16, grę przerwał trener Makowski, widząc, że mecz i jakiekolwiek punkty wymykają się pałacankom. Muszynianki były już nie do zatrzymania, a konkretnie Małgorzata Śmieszek, która w końcówce niemal w pojedynkę rozbiła zespół gości. Środkowa Polskiego Cukru popisała się trzema skutecznymi blokami, a jej atak zakończył seta wynikiem 25:17 dla gospodyń. Muszynianki wygrały całe spotkanie 3:1 i zgarnęły trzy punkty.

MVP: Małgorzata Śmieszek

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Pałac Bydgoszcz 3:1
(21:25, 25:19, 25:13, 25:17)

Muszynianka: Brzóska (8), Śmieszek (15), Savić (17), A. Wójcik (12), Radenković (9), Bociek (4), Medyńska (libero) oraz Flakus (2), Karkaszewa (7) i Portalska (libero, 1)
Pałac: Misuna (8), Mazurek, Krzywicka (19), Kuligowska (6), Maternia (13), Różyńska (3), Jagła (libero) oraz Świder (1), Fedusio, Fojucik (2), Andershon i Nickowska (libero)