Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Muszynianki bez problemu pokonały Budowlanych Toruń

LSK: Muszynianki bez problemu pokonały Budowlanych Toruń

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki nie dały żadnych szans Budowlanym Toruń w meczu 4. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego pokonały rywala w trzech szybkich setach do 16, 16 i 13, pewnie zgarniając komplet punktów. Torunianki z dwoma punktami na koncie zamykają tabelę ekstraklasy.

Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego rozpoczęły mecz od remisu 2:2. Obie drużyny popełniły w początkowym okresie gry wiele błędów własnych szczególnie w polu zagrywki. Gra obu drużyn falowała, do stanu 9:9 obie ekipy grały punkt za punkt. Następnie do głosu doszły zawodniczki Muszynianki, ich grę napędziły Danica Radenković oraz Maja Savić i na tablicy wyników widniał rezultat 15:10 dla gospodyń. Chwilowy przestój w grze „mineralnych” sprawił, że o przerwę na żądanie przy stanie 16:14 poprosił trener miejscowej drużyny. Był to dobry ruch szkoleniowca, jego podopieczne odrzuciły torunianki od siatki, skutecznie zagrały w bloku oraz obronie i po serii zagrywek Mai Savić prowadziły 21:14. Końcówka seta należała do miejscowych siatkarek, które zakończyły zmagania w tej partii punktowym blokiem.

W drugiej partii spotkania od samego początku ton wydarzeniom na boisku nadawała Muszynianka, ich grę napędziła Maja Savić i na tablicy wyników widniał rezultat 7:3 dla miejscowej drużyny. Niezrażone takim obrotem sprawy zawodniczki z Torunia nie poddawały się, Ewelina Ryznar popisała się asami serwisowymi, w efekcie Budowlane odrobiły straty i prowadziły 13:11. W tym okresie gry Muszynianka miała problemy z przyjęciem i popełniła błędy własne. Reprymenda udzielona przez jej trenera wpłynęła pozytywnie na jej dalszą grę. Aleksandra Wójcik odpowiedziała mocnymi kąśliwymi zagrywkami i dzięki niej ekipa znad Popradu prowadziła 19:13. Drużyna z grodu Kopernika nie miała siatkarskich argumentów, seria błędów własnych w ataku sprawiła, że torunianki przegrały wysoko drugiego seta.

Dziesięciominutowa przerwa nie wybiła z uderzenia Muszynianki. Torunianki ponownie miały problem z przyjęciem, co przełożyło się na ich słabą skuteczność w ataku. Do stanu 6:6 gra była w miarę wyrównana, następnie w roli głównej wystąpiła Małgorzata Śmieszek i po serii jej zagrywek było 15:7. Drużyna z Torunia nie potrafiła przeciwstawić się swoim rywalkom i ustępowała im w każdym elemencie siatkówki. Gra w tym secie toczyła się pod wyraźne dyktando drużyny z Muszyny. Marija Karakaszewa oraz Aleksandra Wójcik były nie do zatrzymania w ataku, po zbiciu tej pierwszej zawodniczki „mineralne” prowadziły 21:11. Ostatni punkt w tym jednostronnym meczu zdobyła Aleksandra Wójcik i tym samym podopieczne Bogdana Serwińskiego zapisały na swoje konto trzy punkty.

MVP: Maja Savić

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Poli Budowlani Toruń 3:0
(25:16, 25:16, 25:13)

Muszynianka: Śmieszek (7), Savić (15), Wójcik A. (10), Radenković (1), Bociek (11), Karakaszewa (15), Medyńska (libero)
Budowlani: Ściurka (7), Lewandowska (7), Wójcik M. (2), Ryznar (9), Cvetanović (3), Kavalenka, Nowak (libero) oraz Paulawa (1), Bimkiewicz (2) i Janik