Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Muszynianka bez wygranego seta z Developresem

LSK: Muszynianka bez wygranego seta z Developresem

W trzech setach zakończyło się spotkanie Muszynianki Muszyna z Developresem Rzeszów. Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego jedynie fragmentami potrafiły nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem. Całe spotkanie przebiegało jednak pod pełną kontrolą rzeszowianek.  Ekipa Lorenzo Micellego była jednak zespołem zdecydowanie lepszym w każdym elemencie.

Spotkanie miało wyrównany początek. Tak było do stanu 7:7, potem seria udanych ataków rzeszowianek i błąd w tym elemencie Moniki Bociek dał rezultat 11:7 dla faworytek. Dobra gra blokiem pozwoliła gospodyniom zbliżyć się na jedno oczko, ale rzeszowianki ponownie odskoczyły. Dobre ataki Adeli Helić i Katarzyny Żabińskiej dały już wynik 20:13, ale przy zagrywce Małgorzaty Lis Muszynianka zbliżyła się na 17:21. Kolejne cztery akcje wygrały jednak podopieczne Lorenzo Micellego za sprawą udanych bloków Andruszko i Żabińskiej oraz asa serwisowego Jeleny Blagojević.

Ataki Rousseaux i Helić dały prowadzenie w drugim secie prowadzenie przyjezdnym 2:0, a kilka chwil później seria błędów Muszynianki pozwoliła powiększyć tę przewagę do czterech oczek (7:3). Developres Rzeszów zdecydowanie górował w ataku i po zbiciach Helene Rousseaux i Katarzyny Żabińskiej prowadził już 12:6. Muszyniankę do walki próbowała poderwać Maja Savić, punktując w zagrywce, ataku czy bloku. Wystarczyło to jednak tylko do tego, by jej zespół zbliżył się na 10:14. Wydarzenia na boisku cały czas kontrolowały jednak przyjezdne, które po ataku Blagojević prowadziły 18:12. Dobre ataki Wójcik, Savić czy Karakaszewej pozwoliły wprawdzie podopiecznym Bogdana Serwińskiego zbliżyć się na 19:21, ale ostatnie cztery akcje należały już do Developresu. Tę część meczu udanym atakiem zakończyła Kamila Ganszczyk.

Trzeciego seta Developres rozpoczął od prowadzenia 3:0 za sprawą zagrywki Jeleny Blagojević. Rywalki zbliżyły się co prawda na jeden punkt, ale wkrótce podopieczne trenera Micellego po udanych akcjach w bloku i ataku Moniki Ptak prowadziły już 10:5. Kiedy Muszynianka zdobyła cztery punkty z rzędu głównie po błędach rzeszowianek, o czas został zmuszony poprosić włoski szkoleniowiec Developresu. Nic to jednak nie dało, bowiem po nim Muszynianka wyrównała na 11:11, a po chwili miała już punkt przewagi. Wszystko to dzięki zagrywce Małgorzaty Śmieszek. Do stanu 15:15 trwała wyrównana walka, a udane ataki pozwoliły faworytkom odskoczyć na 20:16. W końcówce na boisku dominowały już rzeszowianki, atak Helić i blok Ganszczyk dały już wynik 23:17. Ataki Karakaszewej i Brzóski pozwoliły Muszyniance zdobyć dwa kolejne punkty, ale po zbiciu Blagojević i bloku Ganszczyk sędzia odgwizdał koniec meczu.

MVP: Anna Kaczmar

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Developres SkyRes Rzeszów 0:3
(17:25, 19:25, 19:25)

Muszynianka: Savić (11), Wójcik (7), Radenković, Lis (2), Bociek (4), Karakaszewa (7), Medyńska (libero) oraz Brzóska (5), Śmieszek (3), Portalska (libero), Flakus i Bałdyga
Developres: Rousseaux (16), Ptak (10), Żabińska (8), Kaczmar (3), Helić (9), Blagojević (10), Sawicka (libero) oraz Ganszczyk (4), Rabka i Andruszko (1)