Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: MKS postraszył mistrzynie, ale seta nie ugrał

LSK: MKS postraszył mistrzynie, ale seta nie ugrał

fot. Michał Szymański

Odważnie weszły w sezon siatkarki MKS-u Kalisz, które postawiły trudne warunki gry mistrzyniom Polski. Mimo że sety rozegrane w łódzkiej hali były bardzo wyrównane, a kaliszanki wielokrotnie przejmowały inicjatywę, w ostatnich chwilach zawsze górę brało doświadczenie oraz opanowanie rywalek.

Mistrzynie Polski zaczęły spotkanie od dobrej postawy w bloku, dzięki któremu budowały przewagę. W kolejnych akcjach wynik wyrównał się, gdyż po stronie miejscowych pojawiła się spora liczba błędów, a coraz pewniej w ataku spisywały się siatkarki z Kalisza. Po kontrze Weroniki Centki dwoma udanymi atakami odpowiedziała Monika Bociek, a MKS blokiem musiał bronić się przed kolejnym straconym punktem. Kaliszanki nie odpuszczały, w połowie seta zaczęły bronić nie za mocne uderzenia rywalek, a seria punktów zakończona dwoma zbiciami Ljubicy Kecman mocno odbiła się na wyniku. Łodzianki zaczęły odrabiać straty od razu, punktowało trio Lazović, Kowalińska i Mori. Ta ostatnia udanie zagrała z pola serwisowego. Następnie do remisu 19:19 doprowadziła zagrywką Katarina Lazović, a kontra oraz blok Joanny Pacak dały mistrzyniom Polski prowadzenie 21:19. Kaliszanki odpowiedziały już tylko udanym serwisem Adrianny Budzon, a ostatnie chwile seta należały do Klaudii Alagierskiej, a także Evy Mori, która zamknęła partię wygraną ŁKS-u.MKS dużo lepiej wystartował w partii drugiej, w której po kontrze Adeli Helić oraz ataku w antenkę Natalii Skrzypkowskiej prowadził 5:2. Co prawda łodzianki zerwały się jeszcze do walki, odrobiły straty m.in. blokiem Lazović (4:6), ale Helić w tej części meczu była nie do zatrzymania, a prowadzenie przyjezdnych znowu urosło (8:4). W grze ŁKS-u było coraz więcej nerwowości i błędów, nie myliły się natomiast siatkarki MKS-u, co miało odzwierciedlenie na tablicy wyników. Ekipa gości prowadziła 15:9 po ataku w siatkę Katariny Lazović. Kolejne akcje to dobre zagrywki Alagierskiej i popis Serbki oraz cztery punkty z rzędu zdobyte przez nią atakiem. Wynik nie był już aż tak niekorzystny dla ŁKS-u, jak jeszcze kilka chwil wcześniej (14:16). W dodatku Ljubica Kecman uderzyła w aut minimalizując różnicę. Końcówka ponownie była emocjonująca, swoje w ataku dołożyła też Izabela Kowalińska, a gra utrzymywała się na styku, mimo że krok z przodu cały czas były przyjezdne. Kiedy było trzeba swoje ataki skończyły Mori i Lazović, a ŁKS wyszedł na prowadzenie 22:21, którego mistrzynie Polski nie oddały już do końca, wygrywając po udanym bloku Lazović.

W secie trzecim to łodzianki decydowały o tym, jak toczy się gra, przeplatając swoje udane akcje błędami. MKS nie odpuszczał, a dzięki dobrym akcjom Kecman oraz Hillary Reynolds cały czas był blisko rywalek. Uważna i cierpliwa gra opłaciła się kaliszankom, bowiem po kontrze Adeli Helić objęły one prowadzenie (11:10), a następnie od razu uciekły z wynikiem. Dobrze uderzały wtedy Monika Ptak i Hurley (13:10). ŁKS po raz kolejny w tym spotkaniu musiał więc odrabiać straty. Katarina Lazović robiła co mogła, ale cały czas przyjezdne były na czele. Dopiero, gdy do walki włączyła się Aleksandra Wójcik sytuacja zaczęła się zmieniać, a na tablicy wyników pojawił się remis 19:19. Od razu błąd MKS-u dał też ŁKS-owi prowadzenie. Zanosiło się więc, że partia trzecia zakończy się podobnie, jak dwie poprzednie i nie stało się inaczej. Cały mecz zakończyła kiwką w dziewiąty metr Eva Mori.

MVP: Katarina Lazović

ŁKS Commercecon Łódź – Energa MKS Kalisz 3:0
(25:22, 25:23, 25:22)

Składy zespołów:
ŁKS: Mori (6), Pacak (9), Skrzypkowska (3), Lazović (25), Bociek (4), Alagierska (11), Korabiec (libero) oraz Strasz (libero), Kowalińska (3) i Wójcik (4)
MKS: Hurley (8), Ptak (9), Centka (4), Helić (11), Budzoń (1), Kecman (8), Kulig (libero) oraz Łysiak (libero), Brzezińska (1), Miros, Jasek (2) i Wawrzyniak

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela Ligi Siatkówki Kobiet

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved