Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: MKS pokonał Radomkę i zajął siódme miejsce w lidze

LSK: MKS pokonał Radomkę i zajął siódme miejsce w lidze

fot. Sylwia Lis

Zakończyła się rywalizacja o siódme miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet. Ostatni pojedynek pomiędzy E.Leclerc Radomki Radom oraz Energi MKS-u Kalisz padł łupem drugiego wymienionego beniaminka ligi.

Po pierwszych piłkach inauguracyjnej partii wydawało się, że rywalizacja może przebiegać dość wyrównanie (3:3). Szybko jednak sytuację zmieniły przyjezdne, kilkoma dobrymi akcjami nieco „odjeżdżając” z wynikiem (8:4). Siatkarki Radomki były blisko odrobienia strat (8:9), lecz ponownie do głosu doszły zawodniczki z Kalisza, całkowicie dominując swojego przeciwnika (20:10). Do końca odsłony nie doszło już do żadnego zwrotu akcji, dlatego MKS pewnie objął prowadzenie w spotkaniu.W drugiej odsłonie gra zdecydowanie bardziej się zacieśniła. Mianowicie raz jedna, a raz druga strona na chwilę przejmowała inicjatywę, co odzwierciedlał wynik (2:4, 7:5). Z takiej formy rywalizacji lepiej wyszedł zespół gości, który ponownie zaczął budować solidniejszą przewagę (13:9). Radomianki poprawiły swoje błędy, dlatego powróciły one do zdobywania punktów, dzięki czemu wciąż pozostawały w grze (16:18). Podopieczne Jacka Pasińskiego nie utrzymały swojego prowadzenia, toteż na tablicy pojawił się wynik 20:20. Od tego stanu raz jeszcze doszło do wymiany ciosów, a w niej nieznacznie lepiej odnalazła się Energa.

Przewaga kaliszanek przeniosła się również na trzecią odsłonę (3:5). Zawodniczki prowadzone przez Jacka Skroka próbowały odmienić losy meczu (6:5), lecz Energa szybko powróciła do dominacji nad przeciwnikiem, konsekwentnie budując nad nim dystans (9:6). Gospodynie nie złożyły jednak broni, dzięki czemu udało im się raz jeszcze „złapać” oponentki (13:14). Następnie miał miejsce wyrównany fragment spotkania. Taki stan rzeczy utrzymał się do rezultatu 18:18, gdyż cztery kolejne punkty padły łupem MKS-u. E.Leclerc Radomka starała się jeszcze odpowiedzieć (20:22), jednakże zespół gości wykorzystał sposobność do zamknięcia spotkania, ostatecznie kończąc sezon na siódmym miejscu w tabeli.

Patrząc na statystyki to bezapelacyjną liderką drużyny z Radomia była Brittany Abercrombie, która zgarnęła siedemnaście punktów. Wszystkie z nich dokonała w ataku, zbijając piłki z 45-procentową skutecznością. Po drugiej stronie siatki prym wiodły Rebecka Lazic oraz Ewelina Brzezińska. Atakująca zgarnęła bowiem 15 „oczek” na swoje konto, kończąc przy tym 13 z 24 posłanych do niej piłek. Brzezińska natomiast atakowała na poziomie 50 procent (11/22). Ponadto dołożyła ona dwa asy serwisowe i jeden blok.

Co ciekawe, radomianki lepiej spisały się od rywala na przyjęciu, mając na koncie 42% przyjęcia pozytywnego (MKS zaledwie 35%). Przyjezdne okazały się jednak zdecydowanie lepsze w bloku (10 do 3) oraz na zagrywce, posyłając sześć asów (Radomka tylko jednego, mając większą ilość błędów z pola serwisowego). W ataku natomiast nieznacznie lepiej poradziły sobie zawodniczki z Kalisza (39% do 37% skuteczności na korzyść gości).

E.Leclerc Radomka Radom – Energa MKS Kalisz 0:3
(15:25, 23:25, 20:25)

stan rywalizacji play-off: 2:1 dla MKS-u Kalisz

Składy drużyn:
Radomka: Sakradzija (9), Grabka, Bałucka (4), Borawska (2), Abercrombie (17), Ponikowska (3), Drabek (libero) oraz Pelczarska (1), Molenda (3), Kubacka, Biała (4), Szczepańska (1)
MKS: Ogoms (7), Strózik (6), Budzoń (4), Lazic (15), Cygan (5), Brzezińska (14), Kulig (libero) oraz Wańczyk, Dybek

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved