Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: MKS Kalisz pewnie rozprawił się z Radomką Radom

LSK: MKS Kalisz pewnie rozprawił się z Radomką Radom

Energa MKS Kalisz odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet. W pierwszym secie kaliszanki pewnie rozprawiły się z przeciwniczkami. Od drugiej partii E.Leclerc Radomka Radom bardziej postawiła się oponentkom, najpierw przegrywając seta na przewagi, a następnie wygrywając odsłonę. Ostatnie słowo należało jednak do gospodyń, które zdobyły czwartą partię, zgarniając trzy punkty w tabeli LSK.

Początek meczu należał do kaliszanek, które po bloku odskoczyły od rywalek na trzy oczka. Majka Szczepańska-Pogoda próbowała dać sygnał do ataku przyjezdnym, ale popełniały one za dużo błędów. Korzystały z tego zawodniczki Energi MKS, których przewaga wzrosła do sześciu punktów. Swoje w ataku robiła Adela Helić, a Radomka nie mogła znaleźć odpowiedniego rytmu gry. Po asie serwisowym Oliwii Bałuk zbliżyła się do gospodyń na 12:16, ale na więcej nie było jej stać. Do gry po drugiej stronie siatki włączyły się Hillary Reynolds oraz Weronika Centka, dzięki czemu kaliszanki kontrolowały boiskowe wydarzenia. pojedyncze udane zagrania Izabeli Bałuckiej nie odmieniły już obrazu gry po stronie radomskich siatkarek. W końcówce popełniły one jeszcze dwa proste błędy, a zbicie ze środka Moniki Ptak zakończyło nierówną walkę w premierowej odsłonie (25:18).

W pierwszej fazie drugiej partii obie drużyny walczyły cios za cios, ale tym razem jako pierwsze pękły siatkarki znad Prosny. Dobra gra Marharyty Azizowej sprawiła, że przyjezdne zbudowały sobie trzypunktową nadwyżkę. Gospodynie straty próbowały odrabiać blokiem, ale wciąż w natarciu były rywalki. Dopiero błąd Pauliny Szpak oraz kontra Eweliny Brzezińskiej sprawiły, że na świetlnej tablicy pojawił się remis. Helić wysforowała na prowadzenie MKS, ale radomianki nie zamierzały się poddawać. Szybko wróciły do gry, a Mia Jerkov dała im piłkę setową. Obroniły ją kaliszanki, a triumfatora musiała wyłonić walka na przewagi. W niej emocji nie brakowało, ale blok Centki przechylił szalę zwycięstwa na stronę podopiecznych Jacka Pasińskiego (28:26).

Trzeciego seta od mocnego uderzenia zaczęły podopieczne Jacka Skroka, które po mocnych zbiciach Emilii Muchy i asie serwisowym Bałuckiej odskoczyły od przeciwniczek na cztery oczka. z prowadzenia jednak nie cieszyły się zbyt długo. Brzezińska poderwała do walki MKS, a Reynolds pozwoliła gospodyniom doprowadzić do remisu. W kolejnych minutach trwało siatkarskie przeciąganie liny, ale po asie serwisowym Reynolds kaliszanki objęły dwupunktowe prowadzenie. Radomka jednak się podniosła, a przy zagrywce Muchy zaczęła przejmować inicjatywę na boisku. Duet Azizowa/Lazcano dał jej prowadzenie. Była na dobrej drodze do przedłużenia meczu. Po zbiciu Muchy wygrywała 24:20. Zagrywki Małgorzaty Jasek dały jeszcze nadzieję gospodyniom na doprowadzenie do walki na przewagi, lecz ostatecznie przyjezdne triumfowały 25:23.

W czwartej odsłonie radomianki nie poszły za ciosem. Zaczęły popełniać proste błędy, a skuteczna gra na siatce Reynolds spowodowała, że MKS szybko zyskał cztery oczka przewagi. Chwilę później udaną kontrą popisała się Helić, a jej koleżanki dołożyły szczelny blok, przez co sytuacja przyjezdnych robiła się coraz trudniejsza. Miały one coraz większe kłopoty w przyjęciu, a brak skuteczności na siatce zupełnie podciął im skrzydła. Po drugiej stronie siatki rozkręcała się Brzezińska, wspierała ją Helić, a ekipa znad Prosny zbliżała się do sukcesu. Im bliżej końca seta, tym radomianki popełniały więcej błędów, a ich pojedyncze udane akcje nie odmieniły obrazu gry. Ostatecznie zostały rozgromione w tej części spotkania 12:25, a MKS mógł cieszyć się z pierwszej wygranej w tym sezonie.

MVP: Weronika Centka

Energa MKS Kalisz – E.Leclerc Radomka Radom 3:1
(25:18, 28:26, 23:25, 25:12)

MKS: Reynolds (16), Ptak (6), Centka (15), Helić (18), Budzoń (4), Brzezińska (12), Kulig (libero) oraz Łysiak (libero), Wawrzyniak, Jasek (1), Miros (1) i Szperlak
Radomka: Szpak, Bałucka (6), Kubacka (1), Bałuk (6), Szczepańska-Pogoda (5), Jerkov (12), Witkowska (libero) oraz Lazcano (3), Laskowska, Azizowa (19), Zaborowska (1) i Mucha (9)