Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Łódzkie derby dla Budowlanych

LSK: Łódzkie derby dla Budowlanych

fot. Michał Szymański

W meczu 11. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet rozegranych awansem doszło do derbów Łodzi. Chociaż spotkanie lepiej rozpoczęły zawodniczki ŁKS-u Commercecon Łódź, to już trzy kolejne partie padły łupem Budowlanych, które tym samym mogły cieszyć się z kompletu punktów.

Do spotkania zespoły nie przystępowały w pełnych składach, bowiem po stronie ŁSK-u zabrakło Klaudii Gajewskiej, a po stronie Budowlanych Gabi Maciągowski. Polsko-kanadyjska atakująca pauzuje ze względu na formalności dotyczące zmiany jej licencji zawodniczej na polską. Pierwszy set padł wyraźnie łupem siatkarek ŁKS-u, które niesione głośnym dopingiem swoich fanów szybko uzyskały przewagę. Wyraźnie narzuciły swój rytm gry przeciwnikowi dzięki dobrej zagrywce i znakomitej pracy skrzydłowych w składzie Monika Bociek, Aleksandra Wójcik i Katarina Lazović. ŁKS nie zwalniał tempa i pewnie wygrał premierową odsłonę 25:20.Dobra zagrywka nie opuszczała ŁKS-u, dzięki czemu łatwiej było zatrzymać próby ataku Budowlanych przez lewe skrzydło (7:3). Budowlane nie spuszczały jednak głów, w czym cenna okazała się dobra gra w obronie i skuteczne serwisy Jaroslavy Pencovej. Znakomicie prezentowała się Katerina Lazović po drugiej stronie siatki. Anastasija Kraiduba odbiła się od podwójnego bloku (10:15), ale chwilę później dobrym wyczuciem wykazał się trener Błażej Krzyształowicz, delegując na zmianę zadaniową Annę Lewandowską. Zagrywki łódzkiej środkowej mocno uprzykrzyły rywalowi życie i dały jej koleżankom z drużyny nową energię do walki. Mądrze kiwnęła  Charlotte Leys (17:17). Walka toczyła się punkt za punkt, a ważną kontrę skończyła Kraiduba. To również ukraińska atakująca przypieczętowała zwycięstwo w tej odsłonie atakiem z szóstej strefy (25:23).

Budowlane otworzyły seta z Julią Nowicką na zagrywce (3:0), a ŁKS miał coraz większe kłopoty w przyjęciu. Pomóc w tym elemencie pojawiła się Natalia Skrzypkowska i od razu na niej asa zrobiła Julia Nowicka (12:8). Cenna po raz kolejny okazała się obecność Lazović na skrzydle, a błędy Budowlanych doprowadziły do zaciętej końcówki. Pomimo ambitnej walki, serbska skrzydłowa ŁKS-u odbiła się od potrójnego bloku i tym sposobem to ekipa trenera Krzyształowicza prowadziła 2:1 (25:23).

Czwarty set miał bardzo wyrównany początek, a gdy sytuacja na boisku zaczęła się przechylać na stronę Budowlanych, na boisku pojawiły się Nicole Edelman i Izabela Kowalińska zmieniając Evę Mori i Monikę Bociek. Znakomicie w obronie spisywała się Maria Stenzel i to również jej gra pomogła długo trzymać Budowlanym trzypunktowe prowadzenie.  Na blok rywalek nadziała się również  Kowalińska (15:19). Kropkę nad i w wygranej Budowlanych postawiła zaś wybrana chwilę później MVP spotkania Anastasija Kraiduba (25:23).

MVP: Anastasija Kraiduba

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 1:3
(25:20, 23:25, 23:25, 23:25)

Składy zespołów:
ŁKS: Mori (2), Pacak (11), Wójcik (17), Lazović (16), Bociek (15), Alagierska (9), Korabiec (libero) oraz Strasz (libero), Skrzypkowska, Edelman i Kowalińska (6)
Budowlani: Nowicka (4), Śmieszek (8), Leys (3), Kraiduba (35), Pencova (8), Bączyńska (3), Stenzel (libero) oraz Twardowska (11), Bałdyga i Lewandowska

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved