Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: ŁKS nadal niepokonany, wygrał teraz w Bydgoszczy

LSK: ŁKS nadal niepokonany, wygrał teraz w Bydgoszczy

Nie do zatrzymania są jak do tej pory siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź. W 4. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet łodzianki odniosły czwarte zwycięstwo i zachowały miano niepokonanych. Podopieczne trenera Michala Maska w trzech szybkich setach pokonały w Bydgoszczy miejscowy Pałac i była to chyba najłatwiejsza wygrana ŁKS-u w tym sezonie.

Już od początku spotkania to łodzianki prezentowały się nieco lepiej na boisku, szybko wychodząc na prowadzenie. Po udanym bloku ŁKS-u przyjezdne osiągnęły wynik 7:5. Pałacanki starały się utrzymywać wynik w bezpiecznej odległości, lecz nie mogły one znaleźć sposobu na przesunięcie się na czoło stawki. Taką sytuację wykorzystywały podopieczne Michala Maska, które dzięki dobremu atakowi Katarzyny Sielickiej osiągnęły sporą zaliczkę (12:8). W pewnym momencie bydgoszczanki znalazły sposób na swojego przeciwnika, a po błędzie Sielickiej w ataku rezultat oscylował wokół remisu (15:14). Łodzianki konsekwentnie jednak utrzymywały się na prowadzeniu, wykorzystując moment, by na nowo odbudować swoją przewagę. Przy stanie 19:15 o czas dla swojego zespołu poprosił Piotr Makowski. Po przerwie na żądanie lepiej na parkiet powrócił zespół gości, który po ataku Izabeli Kowalińskiej wyszedł na prowadzenie 20:15. W samej końcówce ŁKS tylko powiększył dystans między formacjami, dość pewnie wygrywając pierwszą partię.

Drugiego seta lepiej otworzyły zawodniczki Pałacu, gdyż atak skończyła Joanna Kuligowska. Następne dwa punkty padły jednak łupem siatkarek z Łodzi. Mimo chwilowej straty prowadzenia dwa skuteczne bloki pomogły łodziankom na nowo dyktować warunki gry (5:3). Pałacanki nie zamierzały jednak odpuszczać, a po dwóch dobrych serwisach Eweliny Krzywickiej bydgoszczanki osiągnęły stan 8:7. Obie drużyny rywalizowały ze sobą na równym poziomie, lecz tym razem to gospodynie miały lekką przewagę. Po skutecznym bloku na Regiane Bidias trener Masek postanowił wziąć czas dla swojego zespołu (12:10). Gdy ekipy wróciły na parkiet, błąd na zagrywce popełniła Kuligowska. W końcu łodzianki znalazły sposób na rywala, wychodząc nawet na prowadzenie 14:13. Przy stanie 16:15 dla ŁKS-u punktowym blokiem popisała się Bidias, na co zareagował Makowski, prosząc o przerwę. Czas niewiele jednak zmienił w obrazie gry, a taki obraz sytuacji był korzystny dla łodzianek, które były w stanie powiększyć nawet swe prowadzenie po ataku Kowalińskiej (21:17). Niemoc swoich podopiecznych próbował przełamać Makowski, lecz druga pauza również nie wpłynęła pozytywnie na grę Pałacu. Słabości rywalek bezlitośnie wykorzystał zespół przyjezdnych, który w końcówce jeszcze podkręcił tempo, zapewniając sobie kolejny punkt do tabeli ligi.

Trzeci set na początku należał do gospodyń, które bardzo mocno otworzyły seta, dzięki skutecznej grze wychodząc na prowadzenie 4:1. Masek szybko zdecydował się wykorzystać przerwę dla swojego zespołu, która okazała się korzystna, gdyż ŁKS zdobył dwa „oczka” z rzędu. Małą serię przeciwnika przełamały bydgoszczanki, które po dwóch udanych atakach Kuligowskiej odzyskały swoją przewagę (6:3). Łodzianki nie pozostawały jednak dłużne, a po skutecznym ataku Kowalińskiej i jej skutecznej zagrywce doszło do wyrównania (8:8). Pałac zaczął popełniać coraz więcej niewymuszonych błędów, co negatywnie odbijało mu się na wyniku (10:12). Złą passę gospodyń spróbował przełamać Makowski, lecz ta sztuka mu się kompletnie nie udała, gdyż jego podopieczne tylko powiększyły swą stratę do rywala. Przy stanie 12:18 trener bydgoszczanek wykorzystał drugi czas, lecz i on nie przyniósł poprawy gry, a po dobrej zagrywce Bidias było 20:12 dla ŁKS-u. W końcówce meczu nie doszło już do większych emocji, dlatego to łodzianki mogły cieszyć się ze zwycięstwa w spotkaniu.

MVP: Ewa Kwiatkowska

Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(18:25, 18:25, 18:25)

Pałac: Ziółkowska (5), Misiuna (1), Mazurek (1), Krzywicka (15), Fedusio (4), Szczygioł (7), Jagła (libero) oraz Wenerska, Nickowska (libero), Maternia (2) i Różyńska
ŁKS: Kwiatkowska (7), Bidias (11), Sielicka (9), Muhlsteinova (4), Kowalińska (16), Efimienko-Młotkowska (7), Strasz (libero) oraz Skorupa (1), Mras i McClendon