Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: ŁKS Łódź – poprawić wynik z zeszłego sezonu

LSK: ŁKS Łódź – poprawić wynik z zeszłego sezonu

fot. Biana Sawoniuk

ŁKS Commercecon Łódź w poprzednim sezonie jako beniaminek zajął wysokie, 6. miejsce w rozgrywkach ekstraklasy. Teraz łodzianki już nie będą mogły zrzucać winy na pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej, a jak zapowiadają w Łodzi, celem ŁKS-u jest poprawa miejsca z wiosny tego roku. Czy podopieczne trenera Maska stać na włączenie się do walki o medale?

Poprzedni sezon, pierwszy po 23 latach dla Łódzkiego Klubu Sportowego w ekstraklasie, był dla łodzianek bardzo udany. Niektórzy skazywali ŁKS na zaciętą walkę o utrzymanie, inni widzieli ten zespół w okolicach 10. miejsca na koniec sezonu. Tymczasem zespół powoli, ale systematycznie piął się w górę tabeli i sezon zakończył na wysokim, szóstym miejscu. Łodzianki miały okazję nawet grać w tym sezonie w Pucharze CEV wobec rezygnacji innych drużyn, ale działacze ŁKS-u podjęli decyzję, że skupią się na rozgrywkach ligowych, a podbój Europy zostawią na… kolejny rok. Nikt bowiem w ŁKS-ie nie ukrywa, że zespół w tym sezonie ma się liczyć w czołówce.Z drużyny odeszły środkowe Katharina Osadchuk i Alicja Leszek, przyjmująca Katarzyna Bryda, atakująca Agnieszka Wołoszyn, rozgrywająca Patrycja Tomczyk oraz młoda libero Anna Pawłowska. Zawodniczki, które pojawiły się w zespole w nowym sezonie, mają znacząco poprawić jakość gry. Młoda rozgrywająca Dominika Mras powinna uzupełniać grę Lucie Muhlsteinovej, środkowe Katarzyna Skorupa i Zuzanna Efimienko-Młotkowska wraz z Ewą Kwiatkowską mają stanowić zagrożenie dla najlepszych, a dwie zagraniczne przyjmujące – Brazylijka Regiane Bidias oraz Amerykanka Deja McClendon powinny znacznie wzmocnić grę na skrzydłach. Zwłaszcza siatkarka z Ameryki Południowej w przedsezonowych sparingach imponuje formą oraz warunkami fizycznymi i kto wie, czy nie będzie w tym sezonie gwiazdą Ligi Siatkówki Kobiet. Gdy dodamy do tego doświadczone Katarzynę Sielicką oraz Izabelę Kowalińską, niezwykle skoczną Agatę Wawrzyńczyk i młodą Julitę Rafałko oraz dwie libero – Krystynę Strasz i Izabellę Szyjkę – wyłoni nam się obraz łódzkiej drużyny na zbliżający się sezon.

– Naszym celem jest bycie w czołówce. Wiemy, że liga jest trudna, są ciekawe zespoły, ale my chcemy znaleźć się w czołowej czwórce. Zbudowaliśmy zespół, który jest bardzo doświadczony i ma jeszcze większy potencjał niż drużyna z ubiegłego sezonu – nie ukrywa słowacki szkoleniowiec ŁKS-u Commercecon Łódź, Michal Masek. Łodzianki podczas przygotowań do sezonu dwukrotnie pokonały mistrza I ligi kobiet, Wisłę Warszawa, wygrały i zremisowały z Developresem Rzeszów, a także wygrały turniej w Dreźnie, pokonując po tie-breakach Impel Wrocław i Dresdner SC. Na tydzień przed startem rozgrywek ligowych siatkarki ŁKS-u zajęły drugie miejsce na turnieju w Szamotułach, gdzie znów po tie-breaku wygrały z Impelem, a uległy 2:3 Treflowi Proximie Kraków i Dresdner SC. Właśnie krakowianki będą pierwszym rywalem łodzianek w nowym sezonie ligowym, mecz odbędzie się w poniedziałek w Atlas Arenie.

ŁKS krok po kroku od III ligi siedem lat temu pnie się ku górze, w każdym kolejnym sezonie poprawiając swój wynik i kończąc rozgrywki wyżej niż w poprzednim. Prezes Hubert Hoffman postawił na ewolucję i mądre budowanie składu, co przynosi pożądane efekty. ŁKS już jest w czołówce Polski drużyn w siatkówce kobiecej, ale w Łodzi wszystkim marzy się nawiązanie do sukcesów klubu z lat 80. ubiegłego wieku i medal mistrzostw Polski. Czy będzie to możliwe w tym sezonie? Przy odrobinie szczęścia i braku kontuzji podopieczne trenera Michala Maska są w stanie namieszać w czołówce. Bo to, że się w niej znajdą, według nas nie podlega wątpliwości.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved