Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: ŁKS Łódź z kompletem punktów w meczu z KSZO

LSK: ŁKS Łódź z kompletem punktów w meczu z KSZO

ŁKS Łódź pokonał 3:1 rewelację tegorocznych rozgrywek zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ostrowczanki pomimo porażki postawiły wysoko poprzeczkę wiceliderowi i zaprezentowały się z dobrej strony, Łodzianki dzięki tej wygranej zajmują drugą pozycję w tabeli i tracą do lidera z Polic zaledwie jeden punkt.

Początek meczu był dość nerwowy z obu stron, siatkarki jednej i drugiej drużyny popełniały dość proste błędy. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły siatkarki KSZO, które po bloku na Katarzynie Sielickiej prowadziły 6:4. ŁKS błyskawicznie jednak odrobił straty i dzięki skutecznym atakom Izabeli Kowalińskiej wypracował sobie kilkupunktową przewagę. Po stronie przyjezdnych próbowała szarpać Koleta Łyszkiewicz, jednak w zespole z Łodzi w dobrej formie były Kowalińska i Regiane Bidias. Doświadczenie Katarzyny Sielickiej i Krystyny Strasz, które doskonale ustawiały się w obronie, pozwalało ełkaesiankom na dobre akcje w obronie i wyprowadzanie kontrataków. Od stanu 21:18 punktowały już tylko podopieczne trenera Michala Maska. Po dobrym rozegraniu Lucie Muhlsteinovej Izabela Kowalińska miała niemal czystą siatkę, a rywalki uparły się na ataki w antenkę. ŁKS spokojnie kontrolując grę, wygrał pierwszego seta do 18.

Druga partia ponownie lepiej rozpoczęła się dla przyjezdnych, tym razem za sprawą Magdaleny Soter, która dobrze spisywała się tak w bloku, jak i w ataku. ŁKS znów szybko odrobił straty, ale tym razem miał problem z wypracowaniem sobie większej przewagi. W zespole KSZO skutecznie raz po raz atakowała Koleta Łyszkiewicz, z kolei po stronie łodzianek ciężar ataku przeniósł się na Regiane Bidias. Wynik cały czas oscylował wokół remisu, nie brakowało też nietypowych sytuacji, jak odgwizdany błąd ośmiu sekund przy zagrywce Brazylijki. W końcówce ŁKS objął dwupunktowe prowadzenie i po ataku świetnie spisującej się w tym secie Bidias prowadził 24:22. KSZO obroniło jednak dwie piłki setowe, potem trzecią i wyszło na prowadzenie 26:25. Po chwili Koleta Łyszkiewicz zakończyła seta, nabijając piłkę na blok łodzianek i zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego cieszył się z wygranego seta i wyrównania.

Na początku trzeciego seta przypomniała o sobie Zuzanna Efimienko-Młotkowska, dzięki atakom której ŁKS wyszedł na prowadzenie 4:1. Ostrowczanki nie zamierzały jednak rezygnować i szybko doprowadziły do remisu 5:5. Dobrze wciąż spisywała się Łyszkiewicz, do której dołączyła Natalia Skrzypkowska. Podrażniony przegraną partią ŁKS znów wziął się ostro do pracy, a rywalki pogubiły się całkowicie, popełniając błąd za błędem. Trener Adam Grabowski przerwał grę przy stanie 13:8 dla gospodyń, ale niewiele to pomogło, podobnie jak i druga przerwa. Podrażnionego ŁKS-u siatkarki KSZO nie mogły już zatrzymać. Skutecznie atakowały Ewa Kwiatkowska, Izabela Kowalińska i Regiane Bidias, a ilość błędów własnych KSZO rosła z każdą minutą. Wicelider tabeli takich błędów nie wybacza i łodzianki trzeciego seta wygrały wysoko 25:14 po bloku brazylijskiej przyjmującej.

ŁKS dobrze zaczął również czwartą partię, głównie za sprawą ataku Katarzyny Sielickiej. Łodzianki miały kilka punktów przewagi, ale chyba poczuły się zbyt pewnie. Siatkarki KSZO zaczęły omijać blok gospodyń kiwkami i doprowadziły do remisu 11:11. Przez dłuższą chwilę kibice w łódzkiej Atlas Arenie oglądali pojedynek Izabeli Kowalińskiej z Natalią Skrzypkowską. Obie zawodniczki punktowały na zmianę, a kiedy KSZO wyszło na prowadzenie 18:17, grę przerwał trener Michal Masek. Kowalińska dostawała piłkę za piłkę i w końcówce ŁKS znów miał dwa punkty przewagi, ale ambitne ostrowczanki podobnie jak w drugiej partii doprowadziły do remisu 24:24. Końcówka była niezwykle emocjonująca, a ostatnią, długą wymianę zakończyła atakiem na pojedynczym bloku Regiane Bidias. ŁKS wciąż jest niepokonany w tym sezonie.

MVP: Izabela Kowalińska

ŁKS Commercecon Łódź – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1
(25:18, 25:27, 25:14, 27:25)

ŁKS: Kwiatkowska (13), Bidias (20), Sielicka (10), Muhlsteinova (2), Kowalińska (24), Efimienko-Młotkowska (7), Strasz (libero) oraz Skorupa (2) i McClendon
KSZO: Wojtowicz (8), Miros (15), Skrzypkowska (15), Soter (13), Łyszkiewicz (13), Rabka, Paulikouskaya (libero) oraz Biedziak (1), Stroiwąs, Ciesielczyk i Markiewicz (libero)