Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: ŁKS z kompletem punktów we własnej hali

LSK: ŁKS z kompletem punktów we własnej hali

W pierwszym meczu Ligi Siatkówki Kobiet ŁKS Commercecon Łódź podejmował we własnej hali ekipę Trefla Proximy Kraków. Przewaga miejscowych nie podlegała dyskusji, jedynie w drugim secie po walce na przewagi więcej szczęścia miały zawodniczki z województwa małopolskiego.

Inauguracja sezonu ligowego w Łodzi to starcie miejscowego ŁKS-u z beniaminkiem – Treflem Proximą Kraków. Pierwsze kilka minut to dominacja łodzianek, dwukrotnie punkt atakiem z prawego skrzydła zdobyła Izabela Kowalińska, zagrywką nieco spięte rangą wydarzenia krakowianki zaskoczyła także Deja McClendon (3:0). Już przy stanie 6:2 o pierwszą przerwę na żądanie poprosił trener Alessandro Chiappini. Na niewiele się to jednak zdało, bo piłki po zbiciach Darii Paszek niemal w punkt dogrywała do siatki Krystyna Strasz. Nieco więcej szczęścia w swoich atakach miała Kinga Hatala, a gdy zza linii 9 metra zapunktowała Sara Clement, przewaga łodzianek stopniała do dwóch oczek (11:9). W pojedynku na kiwki rozgrywających lepsza od Zsuzsanny Talas okazała się Lucie Muhlsteinova (16:11). Tak wysoka zaliczka wprowadziła jednak w szeregi łodzianek dużo dekoncentracji, ale pomimo momentów, gdy warunki gry dyktował chaos, przewaga gospodyń była bezpieczna (18:13). Efektowną serią w polu zagrywki popisała się Daria Paszek, w ataku odblokowała się Ewelina Brzezińska i było już tylko 20:18. Błędem podwójnego odbicia siatkarki z Krakowa zaprzepaściły swoją szansę na walkę w tej premierowej odsłonie (25:21).

Drugiego seta od dwóch autowych ataków rozpoczęła Hatala, dlatego bardzo szybko na placu gry pojawiła się w jej miejsce  Martyna Łukasik. Piętą achillesową ŁKS-u okazało się jednak elektryczne przyjęcie i przyjezdne szybko wyrównały stan seta (3:3). Tym razem łodzianki musiały znacznie bardziej się napracować, by umieścić piłkę w pomarańczowym. Nieco wrzucona w siatkę Brzezińska nie sforsowała łódzkiego bloku, z kolei żadnych półśrodków nie stosowała Kowalińska i w lepszej sytuacji były gospodynie (13:10). Za chwilę jednak cztery oczka powędrowały na konto gości i beniaminek przejął inicjatywę. Zapał Proximy ostudziła Zuzanna Efimienko-Młotkowska pojedynczym blokiem i mieliśmy remis (17:17). Szereg niedokładności i błędów ekipy z Łodzi wykorzystały siatkarki spod Wawelu (17:22). Krakowianki miały 5 piłek na wagę remisu, ale nie wytrzymały psychicznie końcówki (24:24). Pogoń gospodyń była jednak daremna, a as serwisowy Clement i atak blok-aut Brzezińskiej przesądził o losach seta (27:25).

Pierwszy punkt w trzecim secie zdobyła Katarzyna Sielicka, obijając blok przy okazji ataku z drugiej linii. Łodzianki sprawiały wrażenie coraz pewniejszych, z kolei żadna z atakujących Proximy nie była w stanie przebić bariery 20% skuteczności. Na boisku pojawiła się Paula Słonecka, dla której był to debiut w ekstraklasie (8:3). Gospodynie same wyciągnęły pomocną dłoń do rywalek, po raz kolejny w ataku po prostej w boisku nie zmieściła się Kowalińska, impas atakujących był bardzo uciążliwy dla obu ekip. Zespół Proximy nie miał argumentów w tym secie, a wszystkie akcje były gaszone przez łódzki blok (17:8). Przy stanie 20:13 z niedociągniętej do antenki piłki sprytnie blok obiła Słonecka, ale była to już tyko kosmetyka wyniku. Ostatnia akcja to blok łodzianek na Darii Paszek (25:16).

Choć krakowiankom nie brakowało fantazji, to po ataku Justyny Łukasik było tylko 6:4. Przyjezdne uśpiły rywalki, a niestabilność w przyjęciu gospodyń wykorzystała Brzezińska, wyrównując stan seta. Zupełnie nie funkcjonował natomiast blok krakowianek, więcej ożywienia wprowadziła na parkiet Martyna Łukasik (13:9). Mecz stopniowo stawał się jednak coraz bardziej jednostronny, a po ataku z jednej nogi Kwiatkowskiej strata wydawała się już nie do odrobienia (19:13). By korzystny wynik nie wymknął się spod kontroli siatkarkom ŁKS-u, dobry okres gry Proximy przerwał Michal Masek, prosząc o przerwę (19:15). Autowa zagrywka Paszek zakończyła to spotkanie (25:18).

MVP: Lucia Muhlsteinova

ŁKS Commercecon Łódź – Trefl Proxima Kraków 3:1
(25:21, 25:27, 25:16, 25:18)

ŁKS: Kowalińska (19), McClendon (15), Bidias (9), Efimienko (9), Kwiatkowska (6), Muhlsteinova (5), Strasz (libero) oraz Sielicka (11)
Proxima: Brzezińska (11), Paszek (9), Łukasik (9), Clement (7), Hatala (5), Talas (2), Kulig (libero) oraz Łukasik (7), Słonecka (3), Budzoń i Szymańska