Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: ŁKS z kompletem oczek pod wodzą nowego trenera

LSK: ŁKS z kompletem oczek pod wodzą nowego trenera

W meczu zamykającym 15. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet ŁKS Commercecon Łódź podejmował we własnej hali DPD Legionovię Legionowo. Przyjezdne miały dwa oczka przewagi nad rywalkami i początkowo wydawało się, że udowodnią swoją wyższość. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej partii wyszły na prowadzenie, jednak w decydującym momencie łodzianki nie tylko odrobiły straty, ale i rozstrzygnęły końcówkę na swoją korzyść. W trzecim secie miejscowe praktycznie od początku narzuciły swój rytm i triumfowały 3:0, choć decydujący fragment gry ponownie dostarczył sporo emocji. Tym samym Giuseppe Cuccarini zaliczył udany debiut w roli szkoleniowca ŁKS-u.

Skutecznym atakiem spotkanie rozpoczęła Julie Oliviera-Souza i praktycznie od samego początku dało się zauważyć, że będzie to zacięte spotkanie. Przyjezdne miały nieco kłopotów w elemencie przyjęcia, co szybko i skuteczną kontrą wykorzystywał ŁKS, a legionowianki odpłacały się rywalowi pięknym za nadobne i zmuszały gospodynie do gry wysoką piłką, co znacznie ułatwiało im pracę na siatce. Po początkowych problemach kontrę skutecznie wykorzystała Bociek (9:7). Zespoły wymieniały się prowadzeniem w pierwszym secie. Nieco więcej sportowego szczęścia sprzyjało jednak drużynie z Legionowa. Z trudnego ustawienia pomogła wyjść ŁKS-owi Lazović (17:15). Łodziankom pomógł czas wzięty przez trenera Cuccariniego i dzięki zagrywkom oraz skutecznej kontrze w wykonaniu Aleksandry Wójcik udało się doprowadzić do remisu (20:20). Spory ciężar w ataku w końcówce partii wzięła na siebie Stranzali. W ważnym momencie bez bloku w aut zaatakowała Tokarska (24:23) i kropkę nad wygranej ŁKS-u w pierwszej partii postawiła Aleksandra Wójcik (25:23).

Monika Bociek dalej miała problemy ze skutecznością w ataku i podobnie jak na początku pierwszej odsłony, drużyna z Legionowa sprawiała gospodyniom sporo kłopotów swoją zagrywką. Skutecznie do skosu zameldowała się z lewego skrzydła Fidon-Lebleu (6:3) i o pierwszą przerwę poprosił trener Cuccarini. Nieco kontrowersyjne decyzje składu sędziowskiego po kontrze Bociek poddenerwowały gospodynie, które odpowiedziały sportową złością, Fidon-Lebleu uderzyła z szóstej strefy prosto w siatkę (10:10). Dobrą skuteczność w ataku trzymały łódzkie skrzydłowe, a coraz lepiej pracowała także obrona. Przechodzącą pikę wykorzystała na siatce Łukasik, a swoje dołożyła w ataku Oliviera-Souza (16:14), ustawienia z Tokarską, a potem z Grabką na zagrywce znowu okazały się dla gości punktodajne. Wstrzeliła się w tym elemencie także Monika Bociek i to ona wykorzystała dającą remis kontrę (18:18). Z pola serwisowego Bociek zeszła dopiero po skutecznym ataku Fidon-Lebleu (20:19). Łodzianki zacięły się w ustawieniu z francuską przyjmującą na zagrywce i udało im się zrobić przejście dopiero kiedy Fidon-Lebleu się pomyliła. Blok aut wybiła Lazović (23:23), a okazję wykorzystała na kontrze Kwiatkowska (24:23) i to ona zablokowała Olivierę-Souzę kończąc seta (25:23).

Trzeciego seta otworzył efektowny pojedynczy blok Lazović na Tokarskiej. Ponownie zagrywka odgrywała znaczącą rolę w obrazie meczu (5:5). Skuteczność w ataku odnajdywała Bociek, a blok przyjezdnych nie był w stanie znaleźć recepty na ataki Kwiatkowskiej (11:8). Z piłką minęła się jednak Alagierska i od tego momentu rozpoczęła się walka punkt za punkt. Znowu co swoje w polu zagrywki dorzuciła Bociek, Stranzali zatrzymała na pojedynczym bloku Kwiatkowską (20:18). Blok aut wybiła zapewniając swojej drużynie piłkę meczową Wójcik i kropkę nad i cennej wygranej postawiła z prawego skrzydła Monika Bociek (25:23).

MVP: Eva Mori

ŁKS Commercecon Łódź – DPD Legionovia Legionowo 3:0
(25:23, 25:23, 25:23)

ŁKS: Lazović (13), Wójcik (12), Bociek (12), Kwiatkowska (10), Alagierska (7), Mori (5), Strasz (libero)
Legionovia: Fidon-Lebleu (16), Strantzali (11), Oliviera-Souza (9), Łukasik(8), Grabka (5), Tokarska (4), Lemańczyk (libero) oraz Matejko (1), Damaske