Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Ligowa inauguracja dla Budowlanych Łódź

LSK: Ligowa inauguracja dla Budowlanych Łódź

W pierwszym starciu nowego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet komplet punktów zgarnęły siatkarki Budowlanych Łódź. Chociaż podopieczne Błażeja Krzyształowicza przegrały dość wysoko premierową odsłonę, to w trzech kolejnych to one już spisały się lepiej od swoich rywalek i zainkasowały pierwszy komplet punktów w tym sezonie.

Początek meczu należał do łodzianek, które po błędzie Olgi Strantzali odskoczyły od rywalek na cztery oczka. Te jednak powoli zaczęły wracać do gry. Sygnał do walki dało im autowe zbicie Julii Twardowskiej, a dwa bloki spowodowały, że na świetlnej tablicy pojawił się remis. W kolejnych minutach zaporę nie do przejścia na środku stanowiła Anna Stencel, a na skrzydłach coraz lepiej radził sobie duet Marharyta Azizowa/Strantzali, dzięki czemu to gospodynie zaczęły wysuwać się na prowadzenie (13:10). Pojedyncze udane zagrania Jovany Brakocević nie były w stanie poderwać Budowlanych do walki. W ich szeregach było coraz więcej prostych błędów, a pilanki grały jak z nut w bloku, w efekcie czego powiększał się dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami. W końcówce swoje trzy grosze w ataku do wyniku dorzuciła Klaudia Kaczorowska, a pomyłka na środku Małgorzaty Śmieszek zakończyła nierówną walkę w premierowej odsłonie (25:16).

Na początku drugiej partii walka toczyła się cios za cios, ale przy zagrywce Agaty Babicz inicjatywę zaczęły przejmować łodzianki. Dołożyły one szczelny blok, dzięki czemu uzyskały już cztery oczka przewagi. Azizowa na spółkę ze Stranzali próbowały dać sygnał do ataku PTPS-owi, ale gra gospodyń nie była tak dobra jak w pierwszym secie. Na dodatek asa serwisowego dołożyła holenderska rozgrywająca, a przyjezdne zaczęły oddawać rywalkom pięknym za nadobne w bloku, dzięki czemu kontrolowały boiskowe wydarzenia. Dopiero przy zagrywce Aleksandry Trojan przytrafił im się przestój w grze, a rywalki zbliżyły się na jedno oczko. W końcówce nie udało im się doprowadzić do remisu, bo popełniały błędy w ataku, a trudna zagrywka Stoltenborg oraz mocne zbicie Twardowskiej przypieczętowały sukces przyjezdnych w drugim secie (25:20).

W trzeciej odsłonie podopieczne Błażeja Krzyształowicza chciały pójść za ciosem. Po zbiciu Jaroslavy Pencovej oraz bloku odskoczyły od rywalek na trzy oczka, ale te szybko – za sprawą Strantzali – wróciły do gry. Dopiero udane zagrania Brakocević spowodowały, że łodzianki wróciły do trzypunktowego prowadzenia. Dołożyły dwa bloki, dzięki czemu dystans dzielący oba zespoły zwiększył się do pięciu oczek. Po błędzie Twardowskiej w ofensywie ekipa z Wielkopolski zbliżyła się jeszcze do stanu 17:19, ale na więcej nie było ją już stać. Chwilę później Budowlani dołożyli dwie kolejne czapy, a w szeregach gospodyń brakowało liderki, która poderwałaby drużynę do walki. W końcówce pilanki popełniały błędy, za to Twardowska dołożyła asa serwisowego. W efekcie ta część spotkania padła łupem przyjezdnych (25:20).

Początek czwartego seta łodzianki trochę przespały, co wykorzystały gospodynie, które po asie serwisowym Stencel osiągnęły już czteropunktowe prowadzenie. Ale nie cieszyły się z niego zbyt długo, bo w dużej mierze dzięki Twardowskiej Budowlani szybko odrobili straty. W kolejnych minutach trwała walka cios za cios, ale punktowy serwis Twardowskiej oraz seria bloków sprawiła, że to przyjezdne zaczęły przejmować inicjatywę na boisku (15:12). Kolejne akcje kończył duet Brakocević/Pencova i wydawało się, że łodziankom już nic nie grozi. Ale przy zagrywce Stranzali straciły sześć punktów z rzędu, a na świetlnej tablicy pojawił się remis. W końcówce jednak zachowały więcej zimnej krwi. Ich blok na Azizowej oraz autowe zbicie Kaczorowskiej dały im wygraną 25:22, a w całym meczu 3:1.

MVP:  Maria Stenzel

Enea PTPS Piła – Grot Budowlani Łódź 1:3
(25:16, 20:25, 19:25, 22:25)

PTPS: Strantzali (18), Stencel (13), Azizowa (20), Trojan (3), Kaczorowska (11), Szpak, Pawłowska (libero) oraz Chrzan
Budowlani: Śmieszek (5), Brakocević (18), Twardowska (16), Pencova (15), Babicz (9), Stoltenborg (5), Stenzel (libero) oraz Urban, Tobiasz i Polańska