Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > LSK i I liga kobiet przyspieszą

LSK i I liga kobiet przyspieszą

fot. PLPS

Rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet i I ligi kobiet zakończą się dużo wcześniej, niż pierwotnie zakładano. Zmiana terminarza spowodowana jest prośbą selekcjonera reprezentacji Polski, Jacka Nawrockiego. Spowoduje to pewne komplikacje, zwłaszcza dla drużyn, które awansują do fazy play-off Ligi Mistrzyń i turnieju finałowego Pucharu Polski.

Zgodnie z terminarzem zaakceptowanym przez kluby i PLPS przed rozpoczęciem sezonu runda zasadnicza Ligi Siatkówki Kobiet powinna zakończyć się 21 kwietnia. Po poprawkach, które wprowadzono niedawno, ostatnia kolejka rundy zasadniczej zakończy się dziesięć dni wcześniej – w środę 11 kwietnia. Możliwe to będzie dzięki przesunięciu dwóch kolejek na dodatkowe środy – 7 marca i właśnie 11 kwietnia.Dzięki temu wcześniej rozpoczną się rozgrywki play-off, które wyłonią medalistów mistrzostw Polski. Pierwsze mecze półfinałowe rozegrane zostaną 15 kwietnia, a ewentualny ostatni mecz finałowy 1 maja. Przyspieszeniu ulegną również terminy meczów barażowych o miejsce w LSK. Te rozpoczną się 24 kwietnia, a zakończą najpóźniej 2 maja.

Ta zmiana z kolei wymusi również przyspieszenie rozgrywek I ligi kobiet. Zaplanowana na 3 marca ostatnia kolejka rundy zasadniczej rozegrana zostanie w środę, 28 lutego. I runda play-off rozpocznie się więc 3 marca, a ostatni mecz finałowy zostanie rozegrany najpóźniej 18 kwietnia.

Przed problemem staną drużyny, które ewentualnie zapewnią sobie awans do play-off Ligi Mistrzyń, bowiem w marcu będą grały w każdy weekend i w każdą środę. Również zespoły, które zakwalifikują się do turnieju finałowego Pucharu Polski (10-11 marca), trzy dni wcześniej będą zmuszone rozegrać mecz ligowy. Problem ze znalezieniem terminu mogą mieć zespoły Pałacu Bydgoszcz i Developresu Rzeszów – ich mecz z 14. kolejki został przełożony, a nowy termin nie został jeszcze ustalony.

Wszystkie te zmiany mają na celu przedłużenie okresu przygotowawczego dla reprezentacji Polski siatkarek i nastąpiły na prośbę selekcjonera Jacka Nawrockiego. Sytuacja powtarza się drugi sezon z rzędu, być może uda się w przyszłym sezonie przewidzieć, że reprezentacja będzie potrzebowała więcej czasu i inaczej zaplanować sezon ligowy. Powinno być łatwiej, bo będą cztery kolejki mniej do rozegrania.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved