Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Lider pokonany, Developres wygrał 3:1 z Chemikiem Police

LSK: Lider pokonany, Developres wygrał 3:1 z Chemikiem Police

Lider Ligi Siatkówki Kobiet, Chemik Police, doznał drugiej porażki w tym sezonie. Mecz w Rzeszowie mistrzynie Polski zaczęły bardzo dobrze od wygranego seta. W kolejnych trzech jednak kibice mogli oglądać koncert gry Developresu, który nie pozwolił rywalkom w żadnej z tych partii przekroczyć granicy 20 punktów. Rzeszowianki zasłużenie zgarnęły trzy punkty i sprawiły, że walka w czołówce LSK znów nabiera rumieńców.

W pierwszym secie po ataku Kamili Witkowskiej było 2:0 dla rzeszowianek, ale chwilę później seria udanych ataków Chemika dała mistrzyniom Polski dwupunktowy zapas (4:2). Przy zagrywce Martyny Łukasik Chemik odskoczył na 10:5. Błędy w ataku rywalek pozwoliły rzeszowiankom zbliżyć się na dwa oczka, a po atakach Katarzyny Zaroślińskiej-Król i Mai Tokarskiej tablica pokazała remis 16:16. As serwisowy tej pierwszej spowodował, że to zespół Lorenzo Micellego przeważał 19:17. Potem jednak przy zagrywce Bianki Busy Chemik zdobył 8 punktów z rzędu i wygrał po atakach Gammy i Chojnackiej 25:19.

W drugim secie ataki Bianki Busy i pomyłka Katarzyny Zaroślińskiej-Król pozwoliły Chemikowi prowadzić 7:5. Seria błędów policzanek oraz dobra gra blokiem Tokarskiej spowodowały jednak, że kilka chwil później było już 12:8 dla Developresu. Blokiem odpowiedziały jednak mistrzynie Polski i różnica stopniała do dwóch oczek, ale kolejne błędy Chemika i as serwisowy Barakowej dały wynik 17:13 dla gospodyń. Rzeszowianki utrzymywały prowadzenie (23:17), a po atakach Michaeli Mlejnkovej i Zaroślińskiej-Król było już 25:18 i 1:1 w meczu.

Dobra gra w ataku Developresu SkyRes Rzeszów, a zwłaszcza Jeleny Blagojević oraz pomyłka w tym elemencie Martyny Łukasik dały miejscowym prowadzenie 7:4. Chemik jednak natychmiast wyrównał za sprawą dobrej gry w zagrywce i ataku Busy, punktowała też Iga Chojnacka. Wynik jednak nie oscylował wokół remisu długo, blok Kamili Witkowskiej pozwolił rzeszowiankom odskoczyć na 12:10, a kilka chwil później było już 16:12 po atakach Zaroślińskiej-Król i Blagojević. Końcówka należała do Mai Tokarskiej. Siatkarka ta najpierw punktowała blokiem (20:13), a w końcówce popisywała się asami serwisowymi (24:14). Policzanki obroniły jednego setbola, ale po nieudanym ataku Bianki Busy przegrywały w meczu 1:2.

W czwartym secie Developres prowadził już 4:0 po bloku Witkowskiej. Policzanki w tej fazie meczu punkty zdobywały głównie po błędach przeciwniczek, po stronie rzeszowskiej dobrze prezentowały się Zaroślińska-Król i Tokarska (12:5). Kiedy pomyliła się Sladjana Mirković, tablica pokazała wynik 14:6. Mistrzynie Polski do walki próbowały poderwać Sanja Gamma i Natalia Mędrzyk (14:20), ale po drugiej stronie siatki skuteczna była Katarzyna Zaroślińska-Król (22:16). Blok Martyny Grajber pozwolił zbliżyć się na cztery oczka (18:22), ale po nieudanej akcji Martyny Łukasik Developres miał piłki meczowe (24:19). W ataku pomyliła się jeszcze Jelena Blagojević, ale po chwili ta sama siatkarka zakończyła spotkanie, umieszczając piłkę w boisku rywalek.

MVP: Maja Tokarska

Developres SkyRes Rzeszów – Chemik Police 3:1
(19:25, 25:18, 25:15, 25:20)

Developres: Tokarska (14), Witkowska (6), Blagojević (10), Barakowa (4), Mlejnkova (11), Zaroślińska-Król (20), Sawicka (libero) oraz Rabka i Hatala
Chemik: Busa (12), Grajber (10), Chojnacka (5), M. Łukasik (6), Ogbogu (11), Mirković (1), Krzos (libero) oraz Bednarek, Pleśnierowicz, Gamma (7) i Mędrzyk (5)