Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Legionovia walczyła, ale trzy punkty zostają w Bydgoszczy

LSK: Legionovia walczyła, ale trzy punkty zostają w Bydgoszczy

Siatkarki DPD Legionovii Legionowo nie były faworytkami starcia z Pałacem Bydgoszcz i nie było niespodzianki. W drugim i trzecim secie przyjezdne postawiły podopiecznym Piotra Mateli jednak trudne warunki, ale w tych najważniejszych momentach to bydgoszczanki zachowały się lepiej i zainkasowały bez ani jednego straconego seta komplet punktów. Pałac jest już pewny gry w play-off.

W mecz świetnie weszły gospodynie, które przy zagrywce Patrycji Polak-Balmas szybko odskoczyły od rywalek na sześć oczek. te jednak się nie załamały i z biegiem czasu zaczęły odrabiać straty. w ataku punktowała Krystyna Kicka, a dzięki blokowi legionowianek dystans dzielący obie drużyny zmalał do dwóch punktów. Później jeszcze Beata Olenderek próbowała poderwać przyjezdne do walki, ale w ich grze było coraz więcej błędów. Szczególnie pudłowała Kicka, co było wodą na młyn dla bydgoszczanek, które grały bardzo swobodnie. Swoje w ataku robiła Ewelina Krzywicka, wspierała ją Marta Ziółkowska, a Legionovia gubiła się coraz bardziej. W końcówce za darmo oddała kolejnych kilka punktów rywalkom, a błędne rozegranie Eweliny Polak zakończyło nierówną walkę w premierowej odsłonie (25:15).

Przyjezdne nie przespały początku drugiego seta. Co więcej, to one zaczęły dyktować warunki gry. W ataku przebudziła się Zuzanna Górecka, a as serwisowy Polak sprawił, że Legionovia odskoczyła od rywalek na trzy punkty. chwilę później udaną kontrę dołożyła Małgorzata Jasek, przez co sytuacja Pałacu robiła się coraz trudniejsza. Na kłopoty najlepszym lekarstwem okazała się Krzywicka, dzięki której ekipa znad Brdy szybko doprowadziła do remisu. Natomiast dobra postawa Tamary Gałuchy zarówno w ataku, jak i w polu serworupa (7), isowym sprawiła, że gospodynie błyskawicznie odskoczyły na trzy oczka (16:13). Legionovię stać było jeszcze na jeden zryw, po którym doprowadziła do remisu, ale w końcówce zaczęła znowu popełniać błędy. Po drugiej stronie siatki udaną kiwką popisała się Magdalena Mazurek, a duet Gałucha/Krzywicka przypieczętował zwycięstwo bydgoszczanek (25:21).

Trzecią odsłonę znowu lepiej zaczęły legionowianki, które w dużej mierze dzięki Góreckiej wypracowały sobie czteropunktową nadwyżkę. W kolejnych minutach punktowała też Kicka, ale gra przyjezdnych tego dnia była bardzo chimeryczna. Wystarczył moment dekoncentracji, a as serwisowy Polak-Balmas oraz zbicie Krzywickiej spowodowały, że na świetlnej tablicy pojawił się remis. Przyjezdne nie zamierzały jednak odpuszczać. Zaczęły punktować zagrywką, a po kontrze Małgorzaty skorupy ponownie zyskały trzy oczka przewagi. Sygnał do walki Pałacowi dała Monika Fedusio, której asy serwisowe pozwoliły bydgoszczankom wrócić do gry. Chwilę później legionowianki znowu jednak prowadziły, tym razem 19:16, ale zabrakło im konsekwencji w grze. Dobra postawa na siatce Gałuchy dała nadzieję gospodyniom na zamknięcie meczu w trzech setach. W końcówce niezawodna w ataku była Fedusio, która postawiła kropkę nad i, dając zwycięstwo zespołowi znad Brdy (25:23).

MVP: Magdalena Mazurek

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – DPD Legionovia  Legionowo 3:0
(25:15, 25:21, 25:23 )

Pałac: Polak-Balmas (8), Ziółkowska (9), Misiuna (5), Mazurek (2),  Krzywicka (11), Gałucha (14), Jagła (libero) oraz Kuligowska (libero), Fedusio (5)
Legionovia: Jasek (8), Olenderek (3), Polak (2), Górecka (14), Skorupa (7), Kicka (7), Adamek Adrianna (libero) oraz Adamek Agnieszka (libero), Pickrell, Wójcik