Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

LSK: Legionovia pokonała w Bydgoszczy Pałac i dogoniła czołówkę

fot. Michał Szymański

Nie zwalniają tempa siatkarki DPD LEgionovii. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego pokonały w Bydgoszczy Pałac 3:1 i zainkasowały kolejne trzy punkty w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet, w któej zrównały się już z ŁKS-em Łódź. Legionowianki wyrastają na „czarnego konia” rozgrywek, któy już napsuł sporo krwi faworytom, a może jeszcze sporo zdziałać w tym sezonie.

Pojedynek nie najlepiej rozpoczęły gospodynie. Błąd w ataku Eweliny Żurowskiej oraz blok na niej dał legionowiankom prowadzenie 4:1. Ponadto w kolejnej akcji punktowy atak zaliczyła Olga Strantzali. Różnica między drużynami zwiększyła się, gdy ta sama siatkarka zbiła przechodzącą piłkę (8:2). Fatalne wejście w mecz miała Żurowska, która przy stanie 3:11 ponownie została zablokowana. Sytuacja dla Pałacu nieco poprawiła się przy stanie 5:13, ponieważ po błędzie w ataku rywalek kontrę skończyła Tereza Vanzurova (7:13). Przyjezdne kontrolowały jednak przebieg seta, za sprawą „czapy” na Vanzurovej osiągając stan 18:10. W końcowym fragmencie partii fani nie otrzymali dużej dawki emocji, gdyż Legionovia spokojnie postawiła „kropkę nad i”.Zespół gości udowadniał, że pierwsza odsłona nie była przypadkiem, a dowód na to zaprezentowała m.in. Julie Oliveira Souza (4:1). Bydgoszczanki miały okazję na wyrównanie, lecz podopieczne Alessandro Chiappiniego postawiły szczelny blok, a następnie asa serwisowego zaaplikowała Strantzali (8:5). Goście korzystali z niemocy rywalek w ataku, wyprowadzając kontry. Jedną z takowych na punkt zamieniła Juliette Fidon-Lebleu (13:7). Długo siatkarki z Bydgoszczy nie miały argumentów na walkę z dobrze dysponowanymi przeciwniczkami. Obraz gry nieco uległ zmianie, gdy na blok nadziała się Souza (15:19). Przyjezdne tym samym elementem opanowały sytuację, o czym przekonała Monika Fedusio i Izabela Rapacz (22:15). Następnie legionowianki pewnie przypieczętowały zwycięstwo kolejnej partii.

Na starcie trzeciej odsłony „Pałacanki” w końcu potrafiły wykorzystywać część nadarzających się szans. Gospodynie mogły prowadzić nawet 5:2, ale prosty błąd na przechodzącej piłce popełniła Anna Stencel. Ta sama siatkarka nie pomogła też zespołowi, nadziewając się na blok (6:5). Legionovia nie zamierzała długo gonić przeciwniczek, toteż najpierw atak skończyła Fidon-Lebleu, a następnie zablokowana została Rapacz (10:9). Tym razem gospodynie nadal potrafiły nawiązywać walkę, dającą im prowadzenie 16:12, gdyż dwie punktowe zagrywki zaserwowała Żurowska. Przyjezdne nie grały na dodatek już tak skutecznie, toteż miały one kłopot z odrabianiem strat (17:20). Zawodniczki prowadzone przez Piotra Matelę wykorzystały liczne pomyłki przeciwniczek, przedłużając spotkanie.

Legionowianki od początku czwartego seta próbowała wrócić na właściwe tory, w czym prym wiodła Strantzali (4:2). Kolejny punkt do przewagi gości sprytnym zachowaniem na siatce zapewniła Alicja Grabka (6:3). Z czasem siatkarki prowadzone przez Chiappiniego rozkręciły się, po ataku Fidon-Lebleu osiągając wynik 11:6. Nagle Legionovia popełniła kilka prostych błędów, przez które rezultat pozostawał sprawą otwartą (11:9). Gra zrobiła się jeszcze bardziej wyrównana, kiedy to Stencel zdobyła asa serwisowego (13:14). Pałac dopiął w końcu swego, po ataku Żurowskiej doprowadzając do remisu (18:18). Od tego momentu drużyny prowadziły zacięty bój, który przerwał autowy atak Stencel (20:22). Przyjezdne nie utrzymały swojej zaliczki w regulaminowej części odsłony, lecz ostatecznie zamknęły one mecz w grze na przewagi.

MVP: Olga Strantzali

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – DPD Legionovia Legionowo 1:3
(15:25, 16:25, 25:18, 25:27)

Składy zespołów:
Pałac: Ziółkowska (12), Stencel (9), Mazurek (1), Żurowska (13), Vanzurova (4), Fedusio (15), Jagła (libero) oraz Balmas (3), Biedziak i Rapacz (4)
Legionovia: Tokarska (6), Oliveira (9), Strantzali (23), Fidon-Lebleu (22), Łukasik (7), Grabka (5), Lemańczyk (libero) oraz Damaske (1), Wójcik i Plaga

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved