Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Legionovia odwróciła losy meczu z Pałacem, wszyscy mają powody do zadowolenia

LSK: Legionovia odwróciła losy meczu z Pałacem, wszyscy mają powody do zadowolenia

Legionovia Legionowo pokonała Pałac Bydgoszcz 3:2, ale po meczu oba zespoł miały powody do zadowolenia. Bydgoszczanki po dwóch pierwszych wygranych setach zapewniły sobie już miejsce w play-off, i awans na 6. lokatę w tabeli, z kolei legionowianki mogły cieszyć się z wygranej i ważnych dwóch punktów w kontekście walki o trzecie miejsce przed play-off.

Bydgoszczanki rewelacyjnie rozpoczęły mecz, dzięki kapitalnym serwisom Patrycji Balmas zbudowały czteropunktowe prowadzenie. Zdeprymowane nieudanym początkiem gospodynie zaczęły popełniać coraz więcej błędów, nie tylko myliły się w ataku, ale także dwa razy dotknęły siatki. Różnica między zespołami powiększyła się do siedmiu ,,oczek”. Legionowianki nie zamierzały jednak składać broni, zaczęły kończyć swoje kontry, asem popisała się Maja Tokarska (8:11). Zawodniczki prowadzone przez Piotra Matelę powróciły jednak do skutecznej gry z początku seta, na siatce dobrze prezentowała Marta Ziółkowska, co pozwoliło bydgoszczankom odbudować zaliczkę (16:9). Przyjezdne kontrolowały przebieg dalszej części premierowej spotkania i odniosły w niej przekonujące zwycięstwo (25:17).

To gospodynie lepiej weszły w drugiego seta, za sprawą błędów rywalek zbudowały trzypunktową przewagę. Bydgoszczanki zaczęły prezentować się jednak coraz lepiej, świetnie atakowała Ewelina Żurowska, co najpierw pozwoliło im doprowadzić do remisu, a po chwili prowadziły 5:3. Legionowianki zdołały jednak wyrównać. Wynik był na styku przez kilka minut. Z czasem przewagę zaczęły zyskiwać podopieczne Piotra Mateli, które wykorzystywały błędy rywalek i dzięki atakowi Moniki Fedusio miały już trzy ,,oczka” przewagi (19:16). Zawodniczki prowadzone przez Alessandro Chiappiniego dzielnie walczyły, po bloku Justyny Łukasik złapały kontakt z rywalkami (21:22). Bydgoszczanki zdołały jednak opanować sytuację, w końcówce bez większych problemów kończyły swoje kontry. Tę partię zakończyła atakiem Patrycja Balmas (25:21).

Bydgoszczanki znakomicie otworzyły także kolejną odsłonę spotkania. Świetna postawa w polu serwisowym Marty Ziółkowskiej, a także ataki Patrycji Balmas dały im trzypunktową zaliczkę. Powiększyły ją także dzięki błędom rywalek (6:1). Legionowianki przełamały jednak impas, Julie Oliveira Souza dołożyła skuteczny blok, co pozwoliło im zniwelować dystans dzielący ich od przeciwniczek. Przyjezdne także zaczęły się mylić i to podopieczne Alessandro Chiappiniego wygrywały 9:7. Wprawdzie bydgoszczanki zdołały doprowadzić do remisu, lecz popełniały błędy w ataku i traciły do rywalek trzy punkty. Końcówka przebiegała już pod dyktando legionowianek, które zwyciężyły w tym secie 25:18.

Gospodynie lepiej weszły w czwartą partię, za sprawą bloku Julie Oliveiry Souzy uzyskały prowadzenie (4:2). Przyjezdne doprowadziły jednak do remisu po kontrze wykorzystanej przez Annę Stencel. Przez długi czas wynik utrzymywał się na styku. Wprawdzie bydgoszczanki zdołały zbudować dwupunktową zaliczkę, lecz błyskawicznie ją straciły. Dzięki świetnej postawie w ofensywie Juliette Fidon-Lebleu to legionowianki miały o dwa ,,oczka” więcej. Zawodniczki prowadzone przez Alessandro Chiappiniego poszły za ciosem, po świetnych zagrywkach Alicji Grabki prowadziły już 20:16. Bydgoszczanki dzielnie walczyły i za sprawą ataku Patrycji Balmas złapały kontakt (19:20). Nerwową końcówkę rozstrzygnęły na swoją korzyść gospodynie, seta zakończył blok Marty Ziółkowskiej (25:22).

Legionowianki rewelacyjnie weszły także w decydującą odsłonę spotkania, świetna postawa w ofensywie Julie Oliveiry Souzy i Magdaleny Damaske pozwoliła im wypracować pokaźną zaliczkę. Wprawdzie dzięki asowi Balmas przyjezdne zbliżyły się do rywalek (3:6). Punktową zagrywką zrewanżowała się Maja Tokarska (10:5). W końcówce podopieczne Alessandro Chiappiniego zdominowały bydgoszczanki. Zwycięstwo gospodyń przypieczętował atak Juliette Fidon-Lebleu (15:8).

MVP: Magdalena Damaske

DPD Legionovia Legionowo – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:2
(17:25, 21:25, 25:18, 25:22, 15:8)

Legionovia: Tokarska (12), Oliveira (19), Strantzali (5), Fidon-Lebleu (16), Łukasik (11), Grabka (6), Lemańczyk (libero) oraz Damaske (14), Zdovc Sporer, Wójcik, Adamek (libero) i Matejko
Pałac: Balmas (22), Ziółkowska (12), Stencel (13), Mazurek, Żurowska (18), Fedusio (13), Jagła (libero) oraz Vanzurova