Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Łatwe zwycięstwo Impelu Wrocław w Dąbrowie Górniczej

LSK: Łatwe zwycięstwo Impelu Wrocław w Dąbrowie Górniczej

Ważne trzy punkty w meczu z MKS-em Dabrowa Górnicza zainkasowały siatkarki Impelu Wrocław. Podopieczne  Marka Solarewicza w pewnym momencie każdego z setów przejmowały inicjatywę na boisku i przeważały w każdym elemencie. Wrocławianki tym samym nieco zwiększyły swoje szanse na uniknięcie gry w barażu. Dąbrowianki zaś są już bardzo blisko opuszczenia ekstraklasy.

Dla drużyny z Wrocławia mecz z MKS-em miał ważne znaczenie, bowiem walczy ona o uniknięcie gry w barażach. Z kolei dąbrowianki mają już tylko teoretyczne szanse na zachowanie ligowego bytu. Mecz dobrze rozpoczęły siatkarki z Dąbrowy Górniczej Aleksandra Lipska punktowała w ataku oraz w polu zagrywki i na tablicy wyników widniał rezultat 4:1 dla gospodyń. Przyjezdne po akcji Weroniki Wołodko zbliżyły się na jeden punkt do dąbrowianek (4:5). Ta sama zawodniczka napędziła grę swojej drużyny, popisała się trudnymi zagrywkami, punktowała też Tamara Gałucha i podopieczne Marka Solarewicza prowadziły 14:10. W ekipie z Dąbrowy Górniczej szwankowało przyjęcie, sytuację pojedynczymi akcjami próbowała ratować Patrycja Polak, ale na niewiele się to zdało. Wrocławianki punktowały w bloku, odrzuciły swoje rywalki od siatki i po tym jak została zablokowana Aleksandra Lipska, było 21:16 dla wrocławskiej ekipy. Do końca seta trwała przewaga i dominacja drużyny gości, która wygrała tę partię po asie serwisowym Anny Łozowskiej.

W drugiej odsłonie spotkania, podobnie jak to miało miejsce w pierwszym secie, prowadziły dąbrowianki 4:1. Przyjezdne szybko wyrównały stan rywalizacji, a po asie serwisowym Ilony Gierak prowadziły 6:5. Obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 9:9, po czym zarysowała się przewaga podopiecznych trenera Marka Solarewicza. Serią zagrywek popisała się Iga Chojnacka, wrocławianki skutecznie zagrały w obronie, punktowały w kontratakach i prowadziły 17:9. Gospodynie nie kończyły ataków własnych, nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek i były w odwrocie. Za sprawą Patrycji Polak siatkarki MKS-u zniwelowały nieco straty i przegrywały 13:17. Wówczas o rozmowę ze swoimi zawodniczkami poprosił trener wrocławianek i jak się okazało, było to dobre posunięcie. Po ataku Ilony Gierak tablica wyników wskazywała wynik 19:13 dla zespołu gości. Roszady w składzie MKS-u na niewiele się zdały, po tym jak skuteczną akcją na siatce popisała się Weronika Wołodko, wrocławianki wygrały seta i prowadziły w całym spotkaniu 2:0.

Dziesięciominutowa przerwa nie wybiła z uderzenia zespołu gości. Po dwóch asach serwisowych w wykonaniu Anny Łozowskiej Impel prowadził 5:3. Siatkarki z Dąbrowy Górniczej zostały odrzucone od siatki i przełożyło się to na ich mało skuteczną grę w ataku. Przyjezdne po kolejnej serii zagrywek w wykonaniu Ilony Gierak miały siedmiopunktową przewagę (11:4). Miejscowe siatkarki w żaden sposób nie potrafiły zniwelować strat dzielących ich do rywalek, proste błędy zmusiły ich trenera do wzięcia przerwy na żądanie przy stanie 8:15. Set miał jednostronny przebieg i toczył się pod wyraźne dyktando drużyny z Wrocławia. Przy stanie 20:11 przyjezdne straciły kilka punktów z rzędu i ich przewaga zmalała do pięciu oczek (15:20). Nie miało to większego wpływu na końcowe zwycięstwo, ostatni punkt w tym meczu zdobyła Tamara Gałucha i tym samym trzy punkty pojechały do Wrocławia.

MVP: Weronika Wołodko

MKS Dąbrowa Górnicza – Impel Wrocław 0:3
(19:25, 19:25, 20:25)

MKS: Martiniuc (13), Lipska (7), Purchartova (7), Polak (6),  Perlińska (2), Grbac, Drabek (libero) oraz Tobiasz i Ciesiulewicz (6)
Impel: Wołodko (5), Murek (8), Gałucha (15), Łozowska (8), Gierak (10), Chojnacka (7), Stenzel (libero) oraz Nichol (1) i Trojan