Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Pałac rzutem na taśmę uniknął strefy spadkowej

LSK: Pałac rzutem na taśmę uniknął strefy spadkowej

fot. lsk.plps.pl

W bardzo trudnej sytuacji przed 26. kolejką Ligi Siatkówki Kobiet były zawodniczki Pałacu, które rywalizowały z KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim. Bydgoszczanki zajmowały przedostatnie miejsce, choć od strefy barażowej dzielił je tylko punkt. Przyjezdne postawiły wszystko na jedną kartę i zaskoczyły swoje rywalki, pewnie wygrywając 3:0. Jeśli Impel Wrocław w starciu z drużyną z Muszyny nie zdobędzie punktu, Pałac nie tylko uniknie strefy spadkowej, ale również zapewni sobie utrzymanie w ekstraklasie.

Początek spotkania był dość wyrównany, jednak dzięki skutecznym zagrywkom Anny Miros KSZO odskoczyło na dwa oczka. Bydgoszczanki nie pozwalały na powiększenie przewagi, ale w środkowej fazie seta zaczęły popełniać błędy, dlatego interweniować musiał szkoleniowiec. Na niewiele to się zdało, jego podopieczne nie mogły złapać swojego rytmu. W polu serwisowym swoje robiła także Natalia Skrzypkowska, a wspomniana wcześniej Miros nie zawodziła w akcjach ofensywnych (15:8). Siatkarki Pałacu grały konsekwentnie i po chwili przejęły inicjatywę. Od tego momentu znów trwała walka punkt za punkt, ale ostatecznie skuteczną akcją popisała się Ewelina Krzywicka (27:25).Znów dobrze w polu serwisowym spisywały się zawodniczki KSZO, Natalia Skrzypkowska dorzuciła na swoje konto kolejny punkt z zagrywki (2:0). Jednak to przyjezdne minimalnie prowadziły, po skutecznym ataku Joanny Kuligowskiej, a także błędzie rywalek było już 8:3. W boisku dwukrotnie nie mogła zmieścić się Skrzypkowska i przewaga Pałacu wzrosła do sześciu oczek. Siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego zupełnie się pogubiły, popełniały błąd za błędem. Jeszcze nadzieję dała Koleta Łyszkiewicz, ale od stanu 15:19 zrobiło się… 15:24. Takiej zaliczki podopieczne Piotra Makowskiego już nie zmarnowały.

Pierwsze akcje wyglądały dość podobnie do poprzednich setów – walka była wyrównana. Na asy Anny Miros odpowiadała skutecznymi zbiciami Ewelina Krzywicka. Minimalna inicjatywa leżała po stronie KSZO, na siatce nie zawodziła Koleta Łyszkiewicz, ale to dzięki zagraniom Krzywickiej zrobiło się 13:12. Trwała ostra wymiana ciosów, jednak w końcówce poziom widowiska trochę „osiadł”, a wszystko przez błędy, których nie ustrzegły się obie ekipy. Od stanu 21:21 cztery kolejne akcje wygrał Pałac, zgarniając zasłużone zwycięstwo za trzy punkty.

Bydgoszczanki, które przed 26. kolejką były na przedostatnim miejscu, dzięki korzystnemu rezultatowi uniknęły strefy spadkowej. Niewiele brakowało, a zapewniłyby sobie utrzymanie, ale ostatecznie o miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet powalczą w barażach.

 MVP: Ewelina Krzywicka

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – KS Pałac Bydgoszcz 0:3
(25:27, 16:25, 21:25)

Składy zespołów:
KSZO: Miros (14), Łyszkiewicz (13), Skrzypkowska (9), Stroiwąs (5), Soter (3), Biedziak (1), Pauliukouskaja (libero) oraz Markiewicz (libero), Wojtowicz, Wańczyk i Gyka
Pałac: Krzywicka (14), Misiuna (10), Maternia (10), Kuligowska (9), Różyńska (7), Mazurek (1), Jagła (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved