Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Co dalej z KSZO? Decyzja do końca maja

LSK: Co dalej z KSZO? Decyzja do końca maja

fot. Sylwia Lis

Do połowy lub końca maja będzie wiadomo, czy siatkarki KSZO przystąpią do Ligi Siatkówki Kobiet, czy też może odsprzedają licencję któremuś z zainteresowanych klubów i rozpoczną rywalizację w I lidze…

KSZO Ostrowiec od dłuższego czasu przeżywa problemy finansowe. Miniony sezon to wielki sukces prezesa Mariusza Rokity, który w sumie dość pewnie utrzymał zespół w siatkarskiej elicie, bez konieczności rozgrywania barażowych spotkań. W ślad za wynikami sportowymi siatkarek i sztabu KSZO nie podążają sponsorzy. Owszem, klub wspiera miasto Ostrowiec i Celsa Huta Ostrowiec, a także wielu drobniejszych sponsorów, ale pozyskanymi tą drogą środkami trudno dopiąć budżet KSZO S.A. Próby pozyskania sponsorów podjęto także poza Ostrowcem, ale okazały się nieskuteczne. Od nowego roku przestała obowiązywać umowa z gliwicką firmą Fuchs, a konto klubu nie wzbogaciło się tak, jak w ubiegłych latach kwotą 200 tys. zł wyasygnowaną przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej. Dodatkowo w 2018 roku Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskiego również wycofało swoją pomoc dla klubu, a w związku z tym petycję mają zgłosić kibice ekipy z Ostrowca Św.Kolejnym problemem dla KSZO może być także stanowisko komisji licencyjnej PLPS, które nie będzie pobłażało klubom długów. Kluby, które mają problemy z regulowaniem zobowiązań należnych (ZUS, Urząd Skarbowy) lub zalegają siatkarkom z wypłatą pensji, mają nie otrzymać licencji. Jak dowiedział się portal ostrowiecka.pl, zagrożonych takim dictum jest aż sześć zespołów ekstraklasy. Jako pierwsza zareagowała na to Muszynianka Muszyna, która zrezygnowała z gry w LSK i swoją licencję ma odsprzedać Radomce Radom, za którą stoi centrala sieci Leclerc. Głośno o tym, że tą drogą może podążyć także Impel Wrocław i właśnie KSZO, który z kolei ma odsprzedać licencję zdegradowanemu do I ligi MKS-owi Dąbrowa Górnicza i w ten sposób rozpocząć restrukturyzację zadłużenia, a nowy sezon w I lidze.

Na razie nie podjęto jeszcze ostatecznych decyzji, bowiem być może znajdą się środki potrzebne do dalszego funkcjonowania klubu. Wiele będzie zależeć od decyzji władz miasta, a zgodnie z informacjami portalu ostrowiecka.pl ta ma zapaść najpóźniej do końca maja.

Więcej w portalu ostrowiecka.pl

źródło: ostrowiecka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved