Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: KSZO bez szans w meczu z BKS-em Bielsko-Biała

LSK: KSZO bez szans w meczu z BKS-em Bielsko-Biała

W zaledwie siedmioosobowym składzie przyjechał do Bielska-Białej zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ostatni zespół tabeli trapią spore problemy organizacyjne i kadrowe, które odbijają się na wynikach drużyny. W Bielsku-Białej podopieczne słowackiego trenera Frantiska Bockaya były tylko tłem dla BKS-u, który pewnie sięgnął po trzy punkty.

W mecz lepiej weszły siatkarki z Ostrowca Św., które odskoczyły na 3:1. Katarzyna Konieczna i Olivia Różański wyrównały stan seta, a w ustawieniu z Emilią Muchą na zagrywce BKS odskoczył na 6:3. Targane problemami kadrowymi i finansowymi KSZO popełniało sporo błędów własnych, a rywalki powiększały prowadzenie po ataku i bloku Niny Herelovej było już 14:6. Podopieczne trenera Piekarczyka przeważały w każdym elemencie, a zwłaszcza ataku, punktowały Mucha i Różański, atakiem popisała się także Julia Nowicka (21:12). Olivia Różański dołożyła także asa serwisowego i kolejny atak (23:13). Tę odsłonę zakończył atak Martyny Świrad.

Swoją dominację bielszczanki utrzymywały także w kolejnym secie, ataki Emilii Muchy i Niny Herelovej oraz zagrywka tej drugiej dały wynik 7:3. KSZO wyrównało przy zagrywce Kucińskiej, ale podobnie odpowiedziała Emilia Mucha, punktując tym elementem dwukrotnie, było już 11:8, a kilka chwil później ataki Różański oraz as serwisowy Koniecznej dały wynik 16:11. Przyjezdne popełniały kolejne błędy i kiedy w ataku pomyliła się Justyna Wojtowicz, było już 21:15. KSZO zbliżyło się wprawdzie na 19:22, ale po asie serwisowym Krajewskiej BKS miał już piłki setowe (24:19). Tę część meczu zakończyła atakiem Marta Wellna.

W trzecim secie po ataku Łyszkiewicz było 2:0 dla KSZO, ale natychmiast wyrównała zagrywką Julia Nowicka. KSZO się nie poddawało, świetnie atakowała Trach, a zagrywką pracowała Łyszkiewicz (7:4). Kilka chwil później serią przy zagrywce Jagodzińskiej zapunktował BKS, warto też podkreślić dobrą grę blokiem Herelovej (13:8). Podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka opanowały sytuację i spokojnie kontrolowały boiskowe wydarzenia, po atakach Świrad i Muchy było już 17:11. Błąd w ataku Trach dał już wynik 21:14, a następnie w szeregi BKS-u wkradła się dekoncentracja, pojawiły się własne błędy (23:18). Piłkę meczową swojej ekipie dała Herelova, udanie atakując (24:18). Spotkanie zakończył błąd Olgi Geyko.

MVP: Nina Herelova

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(25:15, 25:20, 25:19)

BKS: Nowicka (3), Różański (12), Konieczna (5), Herlova (14), Świrad (6), Mucha (11), Maj-Erwardt (libero) oraz Wellna (3) Krajewska (1), Kozyra i Jagodzińska (4)
KSZO: Kucińska (6), Wojtowicz (4), Gejko (4), Łyszkiewicz (12), Tracz (8), Oktaba (4) i Pawlikowskaja (libero)