Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: KSZO bez szans w starciu z Legionovią

LSK: KSZO bez szans w starciu z Legionovią

Na zakończenie 17. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski podejmowały DPD Legionovię Legionowo. Gospodynie nie miały w tym starciu żadnych szans. Legionowianki bardzo pewnie wygrały spotkanie bez starty seta. W żadnej z partii nie pozwoliły miejscowym na zdobycie więcej niż 20 punktów.

Otwarcie pojedynku należało do legionowianek, które po mocnym ataku Zuzanny Góreckiej prowadziły 4:0. Szybko o czas poprosił trener KSZO. Dopiero zagranie po skosie Kingi Kasprzak dało pierwszy punkt gospodyniom (1:5). Mimo starań siatkarki KSZO miały problemy z odrabianiem strat. Legionowianki grały konsekwentne, po ataku Małgorzaty Jasek było już 11:5. Zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego miały problemy z przyjęciem i skutecznością, nieudane zagranie Kolety Łyszkiewicz skłoniło trenera Frantiska Bockaya do wykorzystania drugiej przerwy. Po czasie serię rywalek przerwała blokiem Emilia Oktaba (6:13). W dalszej fazie seta nie do zatrzymania była Krystyna Kicka, po asie tej zawodniczki Legionovia prowadziła 20:8. KSZO nie miało argumentów, by przeciwstawić się przyjezdnym. Ostatni punkt w tym secie padł po ataku po skosie Beaty Olenderek.

Początek drugiego seta był bardziej wyrównany, jednak nie brakowało błędów. Gra nie stała na zbyt wysokim poziomie (8:9). Stopniowo na prowadzenie wysuwały się przyjezdne. Po ataku po bloku w aut Zuzanny Góreckiej Legionovia odskoczyła na 13:9, a o czas poprosił trener Bockay. Seria przy zagrywkach Małgorzaty Jasek trwała, gdy kolejna przedłużona wymiana padła łupem przyjezdnych, drugi raz o przerwę poprosił szkoleniowiec KSZO (9:16). Dopiero po czasie atak po prostej skończyła Swietłana Dorsman (10:16). Tempo gry dyktowały jednak legionowianki. Pojedyncze zagrania Kingi Kasprzak na niewiele się zdały (14:21). Swobodny atak Góreckiej zakończył drugą odsłonę.

W trzecim secie legionowianki poszły za ciosem. Po kiwce Beaty Olenderek prowadziły 7:4 i na pierwszą interwencję zdecydował się szkoleniowiec KSZO. Gra przyjezdnych nakręcała się. Chociaż gospodynie starały się walczyć, miały problem z wyprowadzeniem skutecznego ataku (9:14). Dopiero przy celnych zagrywkach Justyny Wojtowicz KSZO zaczęło odrabiać straty. Po dwóch błędach przyjezdnych o czas poprosił trener Olenderek (12:14). Sytuacja szybko ponownie się odwróciła, gdy z przyjęciem nie poradziła sobie Kasprzak grę przerwał szkoleniowiec KSZO (12:16). Seria przy zagrywkach Góreckiej trwała, a przerwało ją dopiero zagranie po bloku w aut Kasprzak (13:19). W dalszym ciągu grę kontrolowały siatkarki z Legionowa. Po ataku Góreckiej Legionovia miała kolejne piłki meczowe. Trzy akcje z rzędu kończyły się błędami przyjezdnych, dlatego o czas poprosił trener Olenderek. Kropkę nad i w tym meczu postawiła Górecka.

MVP: Zuzanna Górecka

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – DPD Legionovia Legionowo 0:3
(12:25, 15:25, 20:25)

KSZO: Wojtowicz (3), Gejko (5), Kasprzak (11), Dorsman (8), Łyszkiewicz (2), Oktaba (1) Kucińska (libero) oraz Trach (2), Czapla i Rdzanek (libero)
Legionovia: Jasek (7), Olenderek (7), E. Polak, Górecka (25), Skorupa (9), Kicka (15), Adrianna Adamek (libero) oraz Pickrell i Agnieszka Adamek (libero)