Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Komplet punktów został w Legionowie

LSK: Komplet punktów został w Legionowie

W meczu drugiej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet DPD Legionovia Legionowo podejmowało Energę MKS Kalisz. Zwycięsko z tego pojedynku wyszły gospodynie, które tylko w drugim secie musiały uznać wyższość beniaminka z Kalisza. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Zuzanna Górecka.

Mecz w Legionowie rozgrywany był przy szczelnie wypełnionych trybunach DPD Areny Legionowo, co zdarzyło się chyba po raz pierwszy od momentu awansu tej ekipy do LSK. Taki obrazek mocno podbudował gospodynie w pierwszych akcjach meczu, ale wkrótce autowe ataki stały się udziałem zarówno Małgorzaty Jasek, jak i Ljubicy Kecman. Atak w kontrze na 8:6 skończyła Natalia Strózik i o pierwszą przerwę poprosił trener Piotr Olenderek. Huśtawka nastrojów trwała w najlepsze, po bloku Alicji Wójcik na serbskiej przyjmującej i przejściu przez nią linii 3. metra to zawodniczki spod Warszawy były „w gazie” (10:9). Wyróżniającymi się zawodniczkami w swoich ekipach były Natalia Strózik i Zuzanna Górecka, choć „różnicę” potrafiła też zrobić Kristina Kicka i przy stanie 19:16 o przerwę poprosił Mariusz Wiktorowicz. Legionowianki utrzymały dobrą dyspozycję i wygrały premierową odsłonę 25:21 po ataku Białorusinki.

Początek drugiej partii zwiastował zaciętą walkę, a swoje rywalki kąsały zagrywką Strózik i Olenderek. Przy wyniku 8:7 trener Wiktorowicz dokonał zmiany na pozycji atakującej, za Lazić pojawiała się Aleksandra Wańczyk. Kiedy z piłki przechodzącej skorzystała Cygan, po raz kolejny na tablicy wyników widniał jednak remis (9:9). Kaliszanki coraz swobodniej radziły sobie w ataku, umiejętnie dobierając jego kierunki i widział to też trener Olenderek, który desygnował na parkiet Małgorzatę Skorupę (15:18). Kaliszanki odrzuciły rywalki od siatki i po koncertowej końcówce to atak Wańczyk zakończył drugiego seta (25:18).

Trzecia odsłona lepiej rozpoczęła się dla legionowianek, Ewelina Polak przy dobrym przyjęciu chętnie korzystała z usług Jasek i to przyniosło gospodyniom piąty punkt, ale już w kolejnej akcji na to zagranie odpowiedziała Adrianna Budzoń, zaskakując przeciwniczki kiwką (5:4). Później w zespole z Kalisza coś się „zacięło” i beniaminek nie mógł zrobić przejścia (5:11). Zawodniczki z Legionowa zdobywały punkty seriami, z każdej strefy bezbłędna była Górecka, która imponowała skutecznością (21:10). Seta na korzyść legionowianek rozstrzygnęła Wójcik atakiem z krótkiej (25:14).

Legionowianki czuły się już swobodniej, z kolei autowy atak Lazić świadczył o tym, że kaliszanki powoli odczuwały wagę każdej przegranej akcji (4:0). Swoje trzy grosze do i tak wysokiej już przewagi gospodyń dołożyła Beata Olenderek, punktując zza linii 9. metra (9:3). Nawet przebicie oburącz palcami w niepilnowaną strefę boiska przynosiło punkty legionowiankom, które pewnie zmierzały do zwycięstwa w całym spotkaniu (15:8). Punkt na wagę trzech oczek zdobyła Wójcik (25:12)

MVP: Zuzanna Górecka

DPD Legionovia Legionowo – Energa MKS Kalisz 3:1
(25:21, 18:25, 25:14, 25:12)

Legionovia: Jasek (5), Olenderek (12), Polak, Górecka (19), Wójcik (10), Kicka (20), Adamek Adriana (libero) oraz Skorupa (4) i Pickrell
MKS: Janicka (7), Strózik (14), Budzoń (1), Lazić (1), Cygan (5), Kecman (17), Kulig (libero) oraz Wańczyk (7), Sobolewska, Andrzejczak i Dybek