Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Komplet punktów ŁKS-u Łódź

LSK: Komplet punktów ŁKS-u Łódź

W przedostatnim spotkaniu 17. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet ŁKS Commercecon Łódź podejmował Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Podopieczne Piotra Mateli, pozostające cały czas w grze o pierwszą ósemkę, liczyły na urwanie jakichś punktów mistrzyniom kraju. Ta sztuka im się jednak nie udała. Chociaż bydgoszczanki postawiły się rywalkom, zdołały wygrać tylko jednego seta. Dla mistrzyń polski było to czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu. Najlepszą zawodniczką meczu uznana została Eva Mori.

Nieco zaskakujący mógł być wybór Giuseppe Cuccariniego, bowiem trener ŁKS-u postanowił rozpocząć niedzielny mecz z Izabelą Kowalińską na pozycji atakującej. Pałacanki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie, uwijając się w obronie i bardzo dobrze grając na siatce. Marta Ziółkowska dwukrotnie w dwóch akcjach z rzędu złapała blokiem Joannę Pacak, ale w środkowej fazie seta ŁKS jakby wrzucił wyższy bieg. Odskoczyć pomogły zagrywki Aleksandry Wójcik i praca w obronie (19:13). Przyjezdne odrobiły nieco strat dzięki dobrej grze Eweliny Żurowskiej, ale zbyt późno rzuciły się w pogoń i atak Kowalińskiej zakończył seta na korzyść ŁKS-u (25:18).

Drugiego seta rozpoczęły dwa punkty bezpośrednio z zagrywki autorstwa Moniki Fedusio. Skrzydłowe Pałacu odnalazły skuteczność i dłuższą chwilę na parkiecie Sport Areny toczyła się walka punkt za punkt. Po czym powtórzył się scenariusz z pierwszej partii, gdzie zespół z Bydgoszczy stracił serię punktów w jednym ustawieniu, co bezlitośnie wykorzystał ŁKS. Znakomicie grała Aleksandra Wójcik (17:13), a przyjezdne nie wykorzystywały okazji w ataku nawet jeśli udało im się je sobie wypracować. Odsłonę zakończył twardy blok na Ewelinie Żurowskiej (25:20).

Pałac podrażniony wynikiem rozpoczął trzeciego seta jakby na wyższym biegu, dobrze grając na siatce i wykorzystując okazje wypracowane zagrywką Fedusio (5:1) i w wielkim skupieniu starał się doprowadzić do czwartego seta. ŁKS miał coraz większe kłopoty w przyjęciu i w ataku, aż na boisku zameldowały się Monika Bociek i Valeria Caracuta, co nie bardzo zmieniło obraz gry gospodyń. Seta atakiem z obiegnięcia na jedną nogę przypieczętowała Anna Stencel (25:18).

ŁKS znacznie lepiej rozpoczął czwartą odsłonę (6:1), ale jak to zwykle bywa jeden dość drobny błąd pociągnął za sobą serię w wykonaniu Pałacu. Zagrywała Ewelina Żurowska, a po ataku w aut Katariny Lazović był remis (7:7). Trener Cuccarini przy tym jak układały się sprawy na parkiecie zdecydował się na zmianę jeden do jednego i Monika Bociek zmieniła Izabelę Kowalińską, znów przestrzeliła w ataku Lazović (14:13). Dobrą zmianę dała Natalia Skrzypkowska. Ostatecznie to wkład przyjmujących okazał się bezcenny w utrzymaniu trzech punktów przez ŁKS. Blok na Monice Fedusio skończył mecz (25:21).

MVP: Eva Mori

ŁKS Commercecon Łódź – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:1
(25:18, 25:20, 18:25, 25:21)

ŁKS: Mori (5), Pacak (6), Wójcik (19), Lazović (11), Kowalińska (13), Alagierska (12), Korabiec (libero)oraz Skrzypkowska (2), Bociek (6), Caracuta i Strasz (libero)
Pałac: Balmas (17), Ziółkowska (8), Stencel (6), Mazurek (2), Żurowska (13), Fedusio (20), Jagła (libero) oraz  Vanzurova i Reszelewska (libero)