Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Komplet punktów dla wrocławianek

LSK: Komplet punktów dla wrocławianek

Siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza wciąż nie są w stanie przełamać niemocy w Lidze Siatkówki Kobiet. W starciu 8. kolejki żeńskiej ekstraklasy dąbrowianki uległy na wyjeździe siatkarkom Impelu Wrocław. Chociaż mecz lepiej otworzyły gospodynie, w drugim secie górą były siatkarki z Dąbrowy Górniczej. Dwa kolejne sety do 19 wygrały jednak wrocławianki i to one dopisały do swojego dorobku trzy punkty.

Mecz miał ważne znaczenie dla obu drużyn, obie bowiem zajmują niskie miejsca w ligowej tabeli. Wrocławskie siatkarki już na samym początku zaznaczyły swoją przewagę, grę wrocławianek napędziła Julia Szczurowska, Iga Chojnacka zdobyła punkty bezpośrednio z zagrywki i na tablicy wyników widniał rezultat 11:4. Dąbrowianki zniwelowały swoje straty do czterech punktów po kiwce Agaty Michalewicz (8:12), jednak w natarciu nadal były gospodynie, które utrzymały kilkupunktową zaliczkę (17:12). Przyjezdne popełniły wiele błędów, co przełożyło się na ich nieskuteczną grę w ataku. Przy stanie 21:16 asem serwisowym popisała się Anastazja Bajdiuk i o przerwę poprosił trener Marek Solarewicz. Był to dobry ruch trenera Impelu, ostatni punkt w tej partii meczu zdobyła Szczurowska i wrocławska ekipa wygrała seta 25:21.

Na początku drugiej partii obie drużyny grały punkt za punkt, przy stanie 6:6 dwa oczka zdobyły wrocławianki i prowadziły one 8:6. Niezrażone takim obrotem sprawy przyjezdne poderwały się do walki, ciężar gry wzięła na siebie Sanja Trivunović i po jej zbiciach było 9:8 dla MKS-u. Podopieczne Marka Solarewicza nie były tak skuteczne, jak miało to miejsce w premierowej odsłonie meczu, atak punktowy Marty Ciesiulewicz dał ekipie gości dwupunktową zaliczkę (11:9). Ekipa z Dolnego Śląska zdołała wyrównać stan seta na 13:13, następnie do głosu ponownie doszły przyjezdne. Trivunović z Ciesiulewicz napędziły grę swojej drużyny i dzięki nim MKS prowadził 20:17. Błędy własne gospodyń sprawiły, że przegrywały one 18:23, pomimo zrywu w końcówce Impel nie zdołał odwrócić losów tego seta i przegrał go w stosunku 22:25.

Od mocnego uderzenia rozpoczęły zmagania po dziesięciominutowej przerwie siatkarki z Wrocławia. Po ataku Igi Chojnackiej podopieczne Marka Solarewicza prowadziły 6:2. Dąbrowianki zbliżyły się na dwa punkty do swoich rywalek (5:7), ale w natarciu nadal były gospodynie, które lepiej spisywały się na siatce, były skuteczniejsze w polu zagrywki i po asie serwisowym Ilony Gierak prowadziły 15:12. Seria błędów własnych w ataku i przyjęciu sprawiła, że przyjezdne przegrywały 15:20. Zmiany w składzie i przerwy na żądanie w ekipie MKS-u na niewiele się zdały, we wrocławskiej drużynie po raz kolejny zafunkcjonował blok i dzięki temu elementowi miejscowe zawodniczki wygrały tego seta i były bliskie zgarnięcia pełnej puli.

Set czwarty był ostatnim w tym spotkaniu. Na początku co prawda prowadziły dąbrowianki 4:1 i przez dłuższy czas to one dyktowały warunki gry na boisku. Marta Ciesiulewicz razem z Simoną Dreczką były najjaśniejszymi punktami w swojej ekipie. Ta ostatnia zawodniczka popisała się dwoma asami serwisowymi i przy wyniku 8:4 przerwę na żądanie wykorzystał trener Marek Solarewicz. Do stanu 13:10 lepsze były przyjezdne, po czym gospodynie po raz kolejny odrzuciły swoje rywalki od siatki, punktowały w polu zagrywki oraz w bloku, odrobiły straty i prowadziły 15:14. Ekipa z Dąbrowy Górniczej nie potrafiła zniwelować strat i po ataku Tamary Gałuchy przegrywała 15:16. W bloku punkty dla miejscowej ekipy zdobyła niezawodna Aleksandra Trojan, po jej akcjach Impel miał trzypunktową przewagę (19:16). Po takich ciosach przyjezdne nie podniosły się, dodatkowo miały problemy z przyjęciem, po asie serwisowym Gałuchy przegrywały 17:22. Punktowy blok na Marcie Ciesiulewicz w wykonaniu Igi Chojnackiej zapewnił gospodyniom zwycięstwo i cenne trzy punkty.

MVP: Ilona Gierak

Impel Wrocław – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1
(25:21, 22:25, 25:19, 25:19)

Impel: Valerie (2), Szczurowska (22), Trojan (11), Gałucha (9), Gierak (16), Chojnacka (12), Stenzel (libero) oraz Murek (1)
MKS: Lipska (2), Purchartova (7), Polak (5), Michalewicz (2), Trivunović (10), Perlińska (3), Drabek (libero) oraz Bajdiuk (3), Martiniuc (10), Dreczka (2), Tobiasz i Ciesiulewicz (14)