Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Komplet punktów dla bydgoszczanek

LSK: Komplet punktów dla bydgoszczanek

fot. Łukasz Krzywański

Pewne zwycięstwo odniosły w 17. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet siatkarki Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz. Podopieczne trenera Piotra Mateli mierzyły się na wyjeździe z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała. Do pokonania rywalek i zapisania na swoim koncie kompletu oczek bydgoszczanki potrzebowały tylko grzech setów. 

Początek spotkania miał niezwykle wyrównany przebieg, a żadna z ekip nie potrafiła uciec od swoich rywalek nawet na dwa punkty przewagi. Dopiero podwójne odbicie po stronie gospodyń oraz autowy atak Katarzyny Koniecznej dały bydgoszczankom prowadzenie 9:7. Dobra gra blokiem i wyblokiem zawodniczek Piotra Mateli sprawiła, że mogły grać kontratakiem, a gdy kolejny z nich skończyła Tamara Gałucha, różnica na ich korzyść wzrosła do czterech oczek. Strata, jaka przytrafiła się bielszczankom podczas jednego obejścia, mogła okazać się trudna do odrobienia, a proste błędy, jakie popełniały, na pewno nie pomagały im jej zniwelować (10:15). Skończony atak na lewym skrzydle przez Olivię Różański dawał zawodniczkom BKS-u nadzieję, że w tym secie nie wszystko jeszcze stracone, jednak kiedy z szóstej strefy została zatrzymana Emilia Mucha, stało się jasne, że będzie to niezwykle trudne (16:21). Siatkarki spod Dębowca same nie dały sobie szans na doprowadzenie do remisu, gdyż trzy ostatnie piłki fatalnie spudłowały, dzięki czemu zdołały uzbierać tylko 19 punktów i musiały uznać wyższość swoich rywalek.Po sprytnym plasie Eweliny Krzywickiej na tablicy wyników było 0:2, ale gospodynie szybko doprowadziły do remisu za sprawą Kornelii Moskwy. Spora liczba błędów własnych nie pozwalała im dotrzymywać kroku siatkarkom Pałacu, przez co ich rywalki stopniowo powiększały swoją przewagę. Kiedy swoją akcję skończyła Patrycja Polak-Balmas, zrobiło się 6:9, a po uderzeniu w siatkę Olivii Różański 8:12. Dodatkowo prowadzenie zwiększyły po dobrym zagraniu Eweliny Krzywickiej i podobnie jak w pierwszym secie mogły kontrolować jego przebieg. Julia Nowicka miała duże problemy zwłaszcza z uruchamianiem prawego skrzydła, gdyż zarówno Katarzyna Konieczna, jak i wprowadzona Magdalena Jagodzińska nie kończyły posyłanych do nich piłek. W bielskiej ekipie nie funkcjonował prawidłowo żaden siatkarski element, a zmiany zaproponowane przez Bartłomieja Piekarczyka nie przyniosły spodziewanych rezultatów. W efekcie po mocnym uderzeniu Polak-Balmas było aż osiem oczek różnicy i stało się jasne, że przyjezdne będą prowadzić 2:0. Autowe zagranie Emilii Muchy zakończyło tę partię, a w czasie przerwy siatkarki z Podbeskidzia miały wiele do przemyślenia.

Początek kolejnej części spotkania miał identyczny przebieg, jak jego dwie poprzednie partie. Do momentu kiedy gospodynie nie popełniały błędów, nawiązywały kontakt punktowy, ale dwie proste pomyłki w ataku oraz dobry blok zawodniczek Pałacu powodowały, że zrobiło się 3:7. Wszystko, co team Piekarczyka nadrobił, od razu tracił przez niedokładne przyjęcie. Zawodniczki znad Brdy nie zamierzały się tym przejmować i po uderzeniu Patrycji Polak-Balmas prowadziły już 13:6. Jednak jak to w siatkówce często, bywa żadna przewaga nie jest bezpieczna. Dobre zagrywki Marty Krajewskiej spowodowały, że bielszczanki zdobyły sześć oczek z rzędu i tym samym nawiązały kontakt, a chwilę później po dwóch punktowych blokach objęły nawet prowadzenie 15:14. Przestój siatkarek Mateli trwał krótko, a kiedy po ciasnym skosie zaatakowała Tamara Gałucha, wydawało się, że wszystko wróciło do znanego scenariusza (20:17). Bydgoszczanki kontrolowały już do końca przebieg tego seta i po uderzeniu zza trzeciej linii MVP tego spotkania, Tamary Gałuchy, mogły się cieszyć z wywiezienia pełnej puli z Bielska-Białej.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3
(19:25, 15:25, 21:25)

Składy zespołów:
BKS: Nowicka (1), Różański (16), Konieczna (2), Herelova (4), Moskwa (6), Mucha (12), Maj-Erwardt (libero) oraz Wellna (2), Krajewska, Jagodzińska (1), Świrad (3) Kozyra i Kubacka (libero)
Pałac: Polak-Balamas (11), Ziółkowska (5), Misiuna (6), Mazurek (1), Krzywicka (10), Gałucha (20), Jagła (libero) oraz Kuligowska, Różyńska, Fedusio i Andersohn

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved