Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Kolejna porażka Pałacu, radość muszynianek

LSK: Kolejna porażka Pałacu, radość muszynianek

fot. lsk.plps.pl

Siatkarki Pałacu rozegrały drugi z rzędu fatalny mecz. Po ostatniej porażce z Treflem Proximą tym razem we własnej hali uległy Polskiemu Cukrowi Muszyniance 0:3. Ta porażka kosztowała bydgoszczanki spadek na 9. miejsce w tabeli. Humory poprawiły się w zespole z Muszyny, który po porażce z PTPS-em wrócił do swojej dobrej gry.

Od początku spotkania obie drużyny prześcigały się w próbach przejęcia inicjatywy. Lepiej wyszło to bydgoszczankom, w szeregach których szalały Sandra Szczygioł i Ewelina Krzywicka. Serię punktów dla Pałacu dwoma punktami z zagrywki zamknęła Marta Ziółkowska (7:3). Rywalki nie dały jednak długo cieszyć się gospodarzom z takiego prowadzenia, a kilka udanych kontrataków m.in. Moniki Bociek, okraszonych blokiem Mariji Karakaszewej, wyrównało stan seta na 8:8. Od tego momentu rozpoczęła się wyrównana walka, choć po asie serwisowym Małgorzaty Śmieszek to przyjezdne były na czele (11:10), od razu zwiększając różnicę na swoją korzyść (14:11). Pałacanki straciły swoją pewność siebie, co pozwalało przeciwniczkom na kolejne kontry, co tylko nakręcało ich grę. Po udanej zagrywce Roksany Brzóski było już 18:12 dla Polskiego Cukru Muszynianki. W ostatnich akcjach bydgoska ekipa zaczęła kończyć więcej piłek, ale na dobre jej akcje równie skutecznymi odpowiadała drużyna gości, wygrywając w secie do 22.Bydgoszczanki otworzyły kolejną odsłonę kilkoma błędami, przez co od razu to Muszynianka zaczęła budować nadwyżkę. W dodatku Maja Savić skutecznym blokiem rozpoczęła serię udanych akcji ekipy gości, po której ta prowadziła 7:2. Kolejne minuty do walka Pałacu z samym sobą – to drużyna z Bydgoszczy punktowała raz za razem, czy to dopisując punkty do swojego konta czy to błędami do konta rywalek. Po tej serii jednak dystans między zespołami zmniejszył się do dwóch punktów (8:10). Miejscowe nie odpuszczały i do dobrych akcji w ataku starały się dopisać też blok, ale wtedy dobrą grą w tym elemencie odpowiedziały Savić i Monika Bociek, a muszynianki prowadziły dzięki temu 16:11. Pałac od razu zanotował kolejny zryw i seria bloków i kontr, a także punktowa zagrywka Marty Ziółkowskiej zminimalizowały jego straty do 16:17. Następnie obie drużyny zaczęły się częściej mylić, a Muszynianka utrzymała niewielką nadwyżkę, tym bardziej że rywalizację w tej części meczu zamknęły dwa udane ataki Bociek i Savić.

To na nich spoczywała też największa część gry w pierwszych akcjach kolejnej odsłony. Mimo to wynik przez dłuższy czas był wyrównany, z delikatnym wskazaniem właśnie na zespół z Muszyny. Kiedy natomiast z pola zagrywki punktowała Ewelina Krzywicka, to Pałac był na minimalnym prowadzeniu 8:7. Seria ataków muszynianek szybko to jednak zmieniła i przyjezdne odskoczyły w ciągu chwili na 11:8. Maja Savić i Karakaszewa dołożyły też dwa punkty blokiem, dzięki czemu różnica była już znaczna (13:9). Pałacanki w żaden sposób nie potrafiły nawiązać tym razem walki, a po kontrze Aleksandry Wójcik było już 19:12 dla zespołu gości. Muszynianki pewnie zmierzały do wygranej w całym meczu i nie zatrzymały się ani na moment. Całe starcie zakończyła ich seria ośmiu punktów. Kropkę nad i blokiem postawiła Wójcik.

MVP: Maja Savić

Pałac Bydgoszcz – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 0:3
(22:25, 21:25, 14:25)

Składy zespołów:
Pałac: Ziółkowska (7), Misiuna (8), Mazurek (1), Krzywicka (9), Kuligowska (3), Szczygioł (5), Jagła (libero) oraz Nickowska (libero), Wenerska (1), Maternia (3), Różyńska, Fedusio (3) i Fojucik
Muszynianka: Śmieszek (5), Savić (15), Wójcik (7), Radenković, Bociek (16), Karakaszewa (8), Medyńska (libero) oraz Brzóska (2) i Bałdyga

Zobacz również:
Wyniki i tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved