Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK już bez zespołu z Muszyny. Kto w jego miejsce?

LSK już bez zespołu z Muszyny. Kto w jego miejsce?

To, o czym w środowisku siatkarskim mówiło się już od jakiegoś czasu, znalazło oficjalne potwierdzenie. Klub z Muszyny wydał oficjalny komunikat o wycofaniu zespołu z rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet. Nie wiadomo, czy jakiś zespół zajmie to miejsce, czy też w żeńskiej ekstraklasie będzie występowało mniej zespołów.

O tym, że zespołu z Muszyny może zabraknąć w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet, mówiło się już od jakiegoś czasu. Wiedziały o tym również zawodniczki, które dostały wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców, część z nich już znalazła nowe kluby. Rada Nadzorcza klubu wydała w poniedziałek oświadczenie, które oficjalnie potwierdziło wiadomość o wycofaniu zespołu z rozgrywek.Rada Nadzorcza oraz Zarząd Małopolskiego Klubu Siatkówki Muszyna S.A. informuje, że sezon 2017/2018 jest ostatnim sezonem, w którym zespół mający swoją siedzibę w Muszynie występował w najwyższej klasie rozgrywkowej, tj. w Lidze Siatkówki Kobiet.

Siatkówka w Muszynie pozostanie na poziomie dzieci i młodzieży. Dokładne informacje wyjaśniające zostaną podane oddzielnym komunikatem w najbliższym czasie.

Wciąż nie wiadomo, czy wolne miejsce zostanie zagospodarowane przez inny zespół. Chętne do gry w ekstraklasie są zespoły z Kalisza i Dąbrowy Górniczej, podobno aspiracje takie przejawia również Radomka, ale nie wszystko tu zależy od decyzji klubów i ich porozumień. Zgodę na zamianę musi wydać Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej, a ta może podjąć decyzję o uzupełnieniu składu LSK o inny zespół, jak i również o starcie ekstraklasy w okrojonym składzie. Niepokojące wieści dochodzą także z Wrocławia, wciąż nie wiadomo, czy Impel będzie w stanie uzbierać budżet pozwalający na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Decyzje co do ostatecznego składu Ligi Siatkówki Kobiet powinniśmy poznać do końca czerwca.

źródło: mksmuszynianka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved