Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Impel Wrocław – skład skrojony na miarę budżetu

LSK: Impel Wrocław – skład skrojony na miarę budżetu

fot. Łukasz Krzywański

Tłuste lata Impelu, w których walczył on o medale mistrzostw Polski, powoli się kończą. Ograniczony budżet wymusił na działaczach zupełnie inną politykę kadrową, a co za tym idzie postawienie przed drużyną w nadchodzącym sezonie zupełnie innego celu. W tym roku wrocławianki bardziej będą musiały się oglądać za siebie…

Po ograniczeniu finansowania przez firmę Impel czwarty zespół ubiegłego sezonu musiał przejść radykalną rewolucję. Klubu nie stać w tej chwili na drogie siatkarki, przez moment nawet wszyscy się zastanawiali, czy Impel wystartuje w rozgrywkach, jednak rozsądne gospodarowanie budżetem pozwoliło wrocławskiemu klubowi nie tylko na zgłoszenie się do rozgrywek, ale również zbudowanie dość ciekawego, młodego składu. Oczywiście zarówno prezes Jacek Grabowski, jak i trener Marek Solarewicz doskonale wiedzą, że drużyna złożona tylko z młodych zawodniczek nie daje żadnych gwarancji i taki eksperyment może się źle skończyć, zadbali więc o to, by wśród młodzieży pojawiły się również zawodniczki doświadczone.W Impelu w tym sezonie będzie aż dziesięć nowych siatkarek. Te, od których młodzież ma się uczyć, to przede wszystkim kapitan zespołu, Ilona Gierak, a także Tamara Gałucha, znana wszystkim wcześniej pod nazwiskiem panieńskim Kaliszuk oraz Magdalena Wawrzyniak. Pewne ligowe doświadczenie mają również środkowe Iga Chojnacka oraz Aleksandra Trojan, jednak przed nimi wciąż sporo pracy i gry na najwyższym poziomie, by można było o nich mówić jako o zawodniczkach z doświadczeniem. Grą Impelu kierować mają dwie młode rozgrywające – Amerykanka Valerie Nichol oraz Weronika Wołodko, która ostatni sezon spędziła w drugoligowym Orle Elbląg. Dla obu będzie to przeskok do profesjonalnej siatkówki, jednak nie możemy zapominać, że 19-letnia Wołodko jest w szerokim kręgu zainteresowań reprezentacji Polski.

Do Impelu trafiły również dwie reprezentantki kraju – jedna juniorskiej i seniorskiej, druga kadetek i juniorek. Mowa tu o skrzydłowych Natalii Murek i Julii Szczurowskiej. Pierwsza w tym sezonie przebojem wdarła się do kadry Jacka Nawrockiego, który zabrał ją na mistrzostwa Europy bynajmniej nie na wycieczkę. Młoda przyjmująca pokazała, że nie straszna jej rywalizacja z seniorkami i z pewnością w ekstraklasie da sobie radę. Pewną niewiadomą jest świetnie zapowiadająca się 16-letnia Julia Szczurowska, która w przedsezonowych sparingach pokazała, że wcale nie będzie w tym sezonie stać tylko w kwadracie. Co ciekawe Szczurowska ma szansę zostać najmłodszą zawodniczką występującą na boiskach Ligi Siatkówki Kobiet w tym sezonie.

Przed sezonem wrocławianki sparowały z drugoligową Polonią Świdnica i niemieckim Dresdner SC. Na turnieju w Dreźnie po porażkach z ŁKS-em Commercecon Łódź i gospodyniami zajęły trzecie miejsce. Podobny wynik uzyskały tydzień przed startem sezonu w Szamotułach, gdzie uległy Dresdner SC i ŁKS-owi, ale pokonały Trefla Proximę Kraków. Najlepszą zawodniczką tego spotkania wybrano Julię Szczurowską, a nagrodę dla wyróżniającej się siatkarki Impelu w tym turnieju odebrała Tamara Gałucha.

To z pewnością będzie ciężki sezon dla wrocławianek, nie raz zapewne zostaną sprowadzone na ziemię i odbiorą bolesne lekcje od czołówki, ale również od drużyn ze środka tabeli. Nie podejrzewamy działaczy Impelu o nerwowe ruchy, a cierpliwość w tym przypadku może być bardzo opłacalna. Impel pod wodzą trenera Solarewicza z meczu na mecz powinien grać coraz lepiej i być może zabrzmi to dziś ryzykownie – nie powinien mieć problemów z utrzymaniem.

Zobacz również:
Terminarz Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved