Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Hit w Bydgoszczy i walka dwóch zespołów o pierwsze zwycięstwo

LSK: Hit w Bydgoszczy i walka dwóch zespołów o pierwsze zwycięstwo

fot. Michał Szymański

Już we wtorek, 5 listopada, rozpocznie się szósta z rzędu kolejka Ligi Siatkówki Kobiet (nominalnie 4.), która potrwa aż tydzień. Ostatni mecz zostanie bowiem rozegrany dopiero 11 listopada. Do ciekawego spotkanie dojdzie w Bydgoszczy, gdzie Pałac, po niespodziewanym zwycięstwie 3:0 nad Grot Budowlanymi Łódź, podejmować będzie Chemika Police. Dwa zespoły natomiast walczyć będą o pierwsze zwycięstwo w sezonie – Wisła Warszawa z drużyną z Rzeszowa oraz E.Leclerc Radomka Radom z wicemistrzyniami Polski z Łodzi.

 #VolleyWrocław – BKS Stal Bielsko-Biała
wtorek, 5 listopada, g. 18:00

 

6. kolejkę LSK otworzy spotkanie #VolleyWrocław z BKS-em Stal Bielsko-Biała. Volejki, po zwycięstwie w pierwszym meczu sezonu nad Wisłą Warszawa, poniosły dwie porażki 0:3, najpierw z zespołem z Rzeszowa, a następnie z Chemikiem Police. Podopieczne trenera Wojciecha Kurczyńskiego będą więc zmotywowane, by wreszcie odnieść drugie zwycięstwo w tej edycji rozgrywek. Drużyna z Bielska-Białej natomiast wygrała dwa spotkania i dwa przegrała. Do Wrocławia przyjedzie po pięciosetowym triumfie nad zespołem E.Leclerc Radomki Radom, gdzie zdołała odwrócić losy meczu przegrywając 0:2.

Bielszczanki zajmują obecnie 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 6 punktów, czyli tylko o 1 mniej niż wyżej notowana od nich drużyna z Bydgoszczy. #VolleyWrocław natomiast znajduje się na 10. pozycji z 3 „oczkami” na koncie, także 1 mniej niż Energa MKS Kalisz oraz DPD Legionovia Legionowo. – We Wrocławiu dużym atutem gospodyń jest ich hala, gdyż ciężko się na niej gra i większość zawodniczek o tym wie. Nie możemy przed meczem zakładać, że to będzie łatwy mecz i zdobędziemy trzy punkty, bo zazwyczaj potem wychodzi odwrotnie. Jest to przeciwnik w naszym zasięgu, ale chcąc zwyciężyć trzeba będzie zaprezentować dobrą grę i pełne zaangażowanie. Jedziemy tam walczyć i mam nadzieję, że uda się zgarnąć trzy ,,oczka” – powiedziała po spotkaniu z Radomiem przyjmująca BKS-u Stali, Magdalena Kowalczyk.

Typ redakcji: 
#VolleyWrocław – BKS Stal Bielsko-Biała 2:3

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved