Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Ekspresowy triumf Chemika nad Legionovią

LSK: Ekspresowy triumf Chemika nad Legionovią

W 7. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet Grupa Azoty Chemik Police rywalizował z DPD Legionovią Legionowo. Miejscowe od razu narzuciły swój styl gry, o czym najlepiej świadczy wynik premierowej odsłony, w której oddały rywalkom zaledwie 12 oczek. W drugim secie ekipa gości zaprezentowała się z lepszej strony, jednak to wciąż nie wystarczyło, by przejąć inicjatywę. Policzanki dalej utrzymywały wysoką dyspozycję, nie dając Legionovii żadnych szans w tym meczu, triumfując tym samym 3:0.

Policzanki rozpoczęły mecz od prowadzenia 2:0, liderką policanek była Gyselle Silva, po jej asie serwisowym policzanki prowadziły 5:2. W grze zespołu gości szwankowało przyjęcie i przy stanie 2:7 o przerwę na żądanie poprosił trener Chiappini. Zawodniczki z Legionowa miały problemy z przyjęciem, a nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia i traciły dystans punktowy do swoich rywalek. Po ataku Igi Wasilewskiej tablica wyników wskazała prowadzenie Chemika 14:6. Set miał jednostronny przebieg, przyjezdne nie miały siatkarskich argumentów, aby przeciwstawić się swoim rywalkom. Punktowe zbicie Wilmy Salas dało policzankom wysokie prowadzenie 18:7. Sytuację po stronie gości próbowała ratować Olga Strantazli, ale na niewiele się to zdało. Ostatni punkt w tym secie zdobyła Wilma Salas, policzanki rozgromiły swoje rywalki w stosunku 25:12.

W drugiej odsłonie spotkania trwała wymiana ciosów, Legionovia postawiła opór swoim rywalkom. W ataku nieźle spisała się Magdalena Damske. Do stanu 6:6 trwała wyrównana rywalizacja, po czym po raz kolejny uwidoczniła się przewaga gospodyń. Wilma Salas razem Iriną Truszkiną napędziły grę Chemika i na efekty tego nie trzeba było długo czekać. Po ataku Salas było 13:8 dla policzanek, odpowiedziała Olga Strantzali i dzięki niej przyjezdne zmniejszyły straty do trzech punktów, przegrywały one 11:14. Z dobrej strony zaprezentowała się Alicja Grabka po jej asie serwisowym Legionovia przegrywała 14:15 i nadal pozostawała w grze. Na prowadzeniu był Chemik, który wypracował sobie dwupunktową przewagę i utrzymał ją do stanu 20:18. Po tym jak skutecznie na siatce zachowała się Gyselle Silva policzanki odskoczyły na trzy punkty ekipie z Legionowa (21:18). Ta sama zawodniczka popisała się dwoma asami serwisowymi i zapewniła wygraną w tej partii spotkania Chemikowi  (25:20).

Trzeci set był ostatnim w tym meczu, Legionovia dotrzymała kroku swoim rywalkom do stanu 5:4, po czym po raz kolejny zarysowała się przewaga miejscowych siatkarek. Punktowe zbicie Natalii Mędrzyk dało policzankom trzypunktową przewagę (8:5). Po tym jak asem serwisowym popisała się Wilma Salas o przerwę na żądanie poprosił trener Alessandro Chiappini, jego podopieczne przegrywały 7:11. W ekipie gości mnożyły się błędy własne, a policzanki coraz bardziej powiększały przewagę (16:8). Set miał jednostronny przebieg, sytuację zespołu gości próbowała ratować Magdalena Damaske, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów. Punktowy atak Gyselle Silva sprawił, że tablica wyników wskazała wysokie prowadzenie policzanek 23:11. Ten jednostronny set i mecz zakończył się błędem własnym zespołu gości w polu zagrywki.

MVP: Gyselle Silva Franco

Grupa Azoty Chemik Police – DPD Legionovia Legionowo 3:0
(25:12, 25:20, 25:15)

Chemik: Silva Franco (16), Salas Rosell (12), Trushkina (9),  Wasilewska (8), Mędrzyk (7), Kowalewska (1), Maj-Erwardt (libero)
Legionovia: Damaske (9), Strantzali (7), Souza (6), Łukasik (4), Wójcik (1), Grabka (1), Adamek (libero) oraz Lemańczyk (libero), oraz Fidon-Lebleu (2)